Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Strzyżów
Nowy temat · Odpowiedz
kandydaci już ante portas!
Wiesław Zlotek
Wiesław Zlotek
28-10-2010, 15:51:36
[ cytuj ]
Zapraszam do lektury Programu Wyborczego KWW Jedność www.kwwjednosc.prv.pl i do analizy tego dokumentu z przed 4-ech lat.
-budowa chodników wzdłuż tras wojewódzkich,
- oświetlenie uliczne ulicy Słowackiego w stronę Żarnowej,
-modernizacja nawierzchni dróg,
- rozbudowa wiejskiej bazy sportowej Godowa a teraz Żyznów,
- program budowy sal w Godowej i Wysokiej Strzyżowskiej /1998-2002/
- budowa sali gimnastycznej w Grodzisku,
- modernizacja obiektów szkolnych,
- Debata Oświatowa perspektywy strzyżowskiej oświaty w kolejnych latach 2010-2014
- ukierunkowanie szkół na sport kwalifikowany - program \"Sport dla Wszystkich\" /dokument mojego autorstwa/ klasy sportowe w Strzyżowie, Godowej i Dobrzechowie,
- Miejsko-Gminny Zarząd Budynkami Mieszkalnymi /1998-2002/
- Młodzieżowa Rada Miejska /kadencja 2002-2006/
- Uniwersytet III Wieku,
- Park Miejski - Ogród Jordanowski-Skatepark
- wznowienie działalności sekcji piłki siatkowej Wisłoka,
-kanalizacja wsi Godowa i Wysoka Strzyżowska
To jest program który zredagowałem w oparciu o swoje i pozostałych kandydatów na radnych doświadczenia. Kto inny dał pomysły, rada uchwala a kto inny przecina wstęgi i wypina pierś. Mnie satysfakcjonuje to że wspólnie z innymi dało to poprawę warunków w wielu sferach życia. Wiem, że zaraz będzie krytyka. Papier przyjął a wspólnie z innymi został program w dużej części zrealizowany. A teraz prosze zapoznać się z treścią innych programów z 2006 r. /np. PSL/. Literatura piękna ! Moje wyjazdy zagraniczne dały efekt w postaci współpracy młodzieży z LASSEE /ZS Dobrzechów i Strzyżów/, współpraca z Bagnacavallo / ZS Godowa/ . W niedalekiej przyszłości dojdzie może do współpracy z miasteczkiem francuski.
Pozostałe sprawy które Pana interesują to sfera mojej prywatności. Proszę wybrać się na sesję a zobaczy Pan kto drzemie a kto pracuje ?
Przyznam, że ton dyskusji w tym temacie i tak jest kulturalny za co dziękuję
Ponury_
28-10-2010, 16:43:11
[ cytuj ]
Szanowny kandydacie Złotek
proszę pokazać gdzie zostały wykonane takie chodniki przy drogach wojewódzkich?
Wystarczy wziąć przykład drogi w Żarnowej- dojazd do Strzyżowa od strony Rzeszowa czy choćby drogę Strzyżów - Lutcza, gdzie sytuacja pieszego jest nie do pozazdroszczenia.
Była o tym już wielokrotnie dyskusja na tym właśnie forum.
Obecnie władze, w tym zastępca burmistrza usilnie ten temat odpychały od siebie twierdząc, że się nie da bo to droga wojewódzka.
To jak to jest, da się czy się nie da?
Poza tym interesuje mnie przyczyna, dla której kilometrami są asfaltowane jakieś leśne dróżki w okolicach Wysokiej i Bonarówki gdzie natężenie ruchu jest znikome a to co jest sprawą pierwszej potrzeby i bezpieczeństwa drogowego zwłaszcza dzieci wracających ze szkół jest konsekwentnie pomijane i ignorowane.
Ja
Ja
28-10-2010, 16:46:57
[ cytuj ]
a jednak dzisiaj toszkę zasięgnołem języka i okazuje się że w pierwszej wersi mialartować zPISU.
Proszę mnie zle nie zrozumieć kazdy moze startować z jakiej chce listy i każdy ma prawo do swoich poglądów.Tylko po co sie wypierac
strzyzowiak
strzyzowiak
28-10-2010, 16:56:06
[ cytuj ]
Skoro pomysł modernizacji czy przebudowy Parku Miejskiego i Ogródka Jordanowskiego był między innymi Pana autorstwa to za co Sliwiński dostaje baty .
Wiesław Zlotek
Wiesław Zlotek
28-10-2010, 17:44:41
[ cytuj ]
Tak ,byłem namawiany do kandydowania z listy PiS-u ale na radnego do Rady Powiatu. Byłem namawiany do kandydowania na radnego do sejmiku wojewódzkiego. Nie choruje na władzę i na stołki, nie jestem do nich przyspawany, nie uprawiam polityki oralnej, uważam, tu są ważniejsze sprawy do załatwienia. Chodnik na Górze Żarnowskiej, chodnik w Godowej od kościoła do zatoki, kontynuacja budowy chodnika w Dobrzechowie, remonty chodników w obrębie miasta.
W tej chwili Urząd Marszałkowski zaprzestał współpracy z gminami polegającej na budowie chodników. Brak kasy na współfinansowanie. Ogródek - pomysł /radni/ a realizacja /burmistrz/. Można to zmienić ?. W 2000 roku zapoczątkowany był program współfinansowania budowy chodników wzdłuż tras wojewódzkich /Dobrzechów/ Przez kilka kolejnych lat funkcjonował może teraz za mało starań ze strony decydentów. Odpowiadam na te i inne pytania ale nie po to aby sie tłumaczyc. Wiem, że można inaczej, bardziej skutecznie. Ale i tak nie wszyscy będą zadowoleni. Jeżeli ta dyskusja ma byc twórcza to proszę o pomysły a ich autor niech nie będzie anonimowy.
swój
swój
28-10-2010, 20:39:35
[ cytuj ]
Faktycznie Ponury zauważył że chodnik w Godowej to tylko wirtualne gadanie przedwyborcze. Cóż przecież nasi partyjni włodarze mają kolegów w sejmiku województwa czy w urzędzie wojewódzkim. Skoro to droga wojewódzka to gdzie ich lobbing aby u nas było lepiej brak im wpływów?
Strzyżowianin
Strzyżowianin
28-10-2010, 21:48:12
[ cytuj ]
Do Wiesława Złotka        &# 12288;        &# 12288;        &# 12288;  Panie Wiesławie miałbym do pana parę pytań.Po pierwsze co pan sądzi aby tereny po strzyżowskich fabrykach maszyn,polsport i innych terenach postarać się o włączenie ich do Mieclecko-Tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej.Inaczej nigdy bezrobocia nie uda się zlikwidować na terenie gmin powiatu Strzyżowskiego,a uczestnictwo w tych programach wsparcia bezrobocia nigdy nic nie da.Kolejne miasta i gminy województwa podkarpackiego próbuja tworzyć strefy i podejmują rozmowy z parkiem mielecko-tarnobrzeskim.Warto aby ktoś z kandydatów zainteresował się tym pomysłem i starał się go realizować bo jeżeli nie podejmiemy żadnych działań przez kolejne 4 lata wszystko u nas padnie.Wszyscy nasi sąsiedzi mają już strefy Brzozów,Jasło,Rzeszów,Boguchwała,Dębica,Ropczyce,Krosno.Każdy się stara jak może Strzyżów miał kiedyś liczne fabryki warto im by pomóc.   http://www.boguchwala.pl/aktualnosci/art192,w-boguchwale-powstala-specjalna-strefa -ekonomiczna.html        ; ;   Jest to możliwe wystarczy podjąć odpowiednie rozmowy.Prośba do pana panie,Wiesławie postarałby się pan podjąć ten teamt bo niestety,bez tego nigdy bezrobocia nie zlikwidujemy.

Kolejne pytanie dotyczy otwartego kąpieliska,skoczni narciarskiej i stadionu ma pan,panie Wiesławie pomysł na ich modernizację albo skąd środki na to zdobyć.Podam przykład Frysztka zdobył pieniądze na przebudowę swojego Gosiru i się udało i proszę jaki ambitny plan opracowali.http://www.przetargi.egospodarka.pl/330076_Modernizacja-i-rozbudowa-obiektow-rekreacyjno-sportowych-Gminnego-Osrodka- Sportu-i-Rekreacji-we-Frysztaku_2010_2.html

Trzecie moje pytanie dotyczy założenia sygnalizacji świetlnej w obRebie rynku.Jak pan,panie Wiesławie ocenia możliwość zainstalowania w Strzyżowie w latach 2010-2014 takiej sygnalizacji ponieważ ruch w obrębie rynku,w określonych porach jest coraz bardziej ciężki.I po czwarte co pan,panie Wiesławie zamierza bendąc burmistrzem w latach 2010-2014 zrobić w Strzyżowie i jego okolicznych wsiach.Pozdrawiam
Ponury_
28-10-2010, 21:51:57
[ cytuj ]
niestety fakt jest taki, że ruch samochodowy zwiększył się ostatnio bardzo dlatego uważam, że poprawa pieszej infrastruktury powinna być priorytetem władz zwłaszcza w miejscach gdzie przemieszczają się nasze dzieci tj okolice szkół. Przecież nasze dzieci są najcenniejsze. Chciałbym zagłosować na kandydata, który ten temat rozumie i potrafi sprawić, że przynajmniej najbardziej newralgiczne miejsca będą bezpieczne dla naszych dzieci i młodzieży. Niestety obecna ekipa jako priorytet przyjęła najprostszą z możliwych drogę wydawania publicznych pieniędzy tj. asfaltowanie leśnych duktów o znikomym natężeniu ruchu (np droga przez las Brzeżanka-Bonarówka) zamiast wykonania naprawdę potrzebnych i niezbędnych inwestycji. Niestety ekipa Pana Śliwiskiego wydaje się nie rozumieć potrzeb mieszkańców wydając publiczne środki na dziwaczne inwestycje dlatego uważam, że powinniśmy jej podziękować. Zasadnicze pytanie, jak wybrać osobę aby była jednocześnie i \"bur\" i \"miszcz\" bo obecnie, przez ostatnie kadencje moim zdaniem był \"bur\" ale w żadnym wypadku nie \"miszcz\"
Wiesław Zlotek
Wiesław Zlotek
28-10-2010, 22:03:30
[ cytuj ]
Temat specjalnych stref ekonomicznych jest od dawna w sferze naszych planów. Ostatni dzwonek do podjęcia tego typu działań. Zachęcę pana Grzegorza Barana, radnego tej i kandydata z FO do następnej kadencji który tym sie zajmuje w naszym imieniu. Nie mogę odebrać mu pierwszeństwa w tej sprawie . Zgłaszał ta sprawę na forum komisji Finansowo-Gospodarczej Rady Miejskiej ale po mimo braku odzewu nie składa broni.Usłyszał, że to się " nie uda". Proszę czekać na jego udział w tej dyskusji. Na pozostałe pytania odpowiem wyczerpujaco ale jutro. Proszę o cierpliwośc. Po prostu ogladam na TVN film CISZA. Pozdrawiam !!!
Strzyżowianin
Strzyżowianin
28-10-2010, 22:52:10
[ cytuj ]
Panie Wiesiu        &# 12288;   Jak się chce i się chce coś zrobić to się udaje,widocznie tam gdzie próbowano brak ludzi dobrej woli.W jaki sposób panie Wiesiu można byłoby pomóc w mieście istnieje dużo młodych osób które byłyby za strefą.Jeszcze mam dwa pytania co pan myśli o powołaniu straży miejskiej z prawdziwego zdarzenia,co mają samochód,lokal i jest ich np killku.Bo nasza straż jest niezbyt do końca prawdziwą strażą.Druga kwestia co pan myśli aby gmina dawała jakieś pieniadze województwu aby oni na obszarze naszej gminy za pieniadze dostane od nas przebudowali choc pare metrow dziurawych juz drog.I jeszcze ostatnie pytanie nie wie pan,gdzie będzie zbudowany orlik i hala widowiskowo sportowa planowana przez starostwo zna pan lokalizacje i czas kiedy zbudowane zostaną.Pozdrawiam
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Uaktualnijcie w menu rozkład jazdy PKP, oraz całość informacji . W większości sa to przedawnione informacje, dawno nieaktualne. ...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
KEKS Z BAKALIAMI
5 jaj 20 dag bakalii (figi, śliwki suszone, rodzynki, orzechy, migdały lub skórka pomarańczowa) 20 dag cukru 20 dag mąki Ľ laski sproszkowanej wan...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
kwiecień, 2021

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij