Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 


Odpowiedz
Władza, a opinia publiczna. Czy funkcjonują w Strzyżowie: referenda, ankiety, sondaże, konsultacje, dyskusje?
absolwent
13-02-2017, 18:09:00
[ cytuj ]
Z niepokojem obserwuję samowolne działania "biznesowe" miejscowych władz, wbrew opinii i oczekiwaniom mieszkańców miasta i gminy. Nietrafione projekty, nieprzemyślane inwestycje i w konsekwencji wyrzucone pieniądze podatników w błoto. Wydaje się, że nastapiła fatalna specjalizacja rządzących w tym temacie. A my- społeczeństwo o wszystkim dowiadujemy się na końcu, lub po fakcie. Uczono nas, że należy szanować wolę ludzi, bo oni są współgospodarzami miejsc, w których żyją.
Niestety, nowe "szaleństwa" inwestycyjne władz znowu nadchodzą!!!
A gdzie jest opinia publiczna?
Anonymous
14-02-2017, 00:30:46
[ cytuj ]
Niestety opinia publiczna może wypowiedzieć się co sądzi na temat poczynań władz co 4 lata - podczas wyborów. Niestety 50% naszej loklalnej społeczności ma to w d... a później narzekamy jak to źle się dzieje.Zadam pytanie, skoro jest tak źle to dlaczego Ci sami ludzie od 1999 roku dalej piastują wysokie stanowiska w radach? Przypominam że teoretycznie PRL już się zakończył i to My jako społeczność lokalna powinniśmy brać sprawy w swoje ręce, wychodzić z inicjatywą. Jeżeli tego nie zrobimy, to ktoś tak jak to napisał Absolwent za nas zdecyduje co jest dla nas dobre, czy to się nam podoba czy nie.

Trzeba wykazać minimalne zainteresowanie. Wszystkie, a właściwie większość informacji jest na stronach urzędów, bipach itp. często ukryte ale są. Mają obowiązek zamieszczać więc korzystajmy z tego.

Kolejną sprawą jest to że nie znamy kompetencji poszczególnych organów samorządowych, nie wiemy kto za co odpowiada i często kierujemy oskarżenia w niewłaściwym kierunku. Ja wiem, że ustawa o samorządzie terytorialnym to nie jest ciekawa lektura ale wypada przynajmniej znaleźć fragment gdzie są wypisane zadania i obowiązki gminy czy powiatu lub zasięgnać języka u GOOGLE.

Musimy być świadomymi obywatelemi, żeby wciskana ciemnota i obietnice bez pokrycia od razu zostały zdemaskowane.

Tutaj przykład działań obywatelskich i oddolnych:
http://www.wykop.pl/ramka/3602845/jak-doprowadzic-do -przebudowy-ulicy-w-swoim-miescie-bedac-szarym-obywatelem/
kasia27
14-02-2017, 22:30:22
[ cytuj ]
w tym mieście panuje zasada że lepiej mieć sprawdzonego wroga niż niepewnego przyjaciela, niestety tych co narzekają jest wielu - większość z nich do wyborów się nie kwapi - a szkoda. Także drażnią mnie nietrafione programy, trwonienie pieniędzy, które mogłyby zostać wykorzystane we właściwy sposób.
re_krut
21-03-2017, 18:14:17
[ cytuj ]
O widzę, że jest już założony temat w interesującym mnie temacie.
Zjawisko braku poszanowania opini publicznej, dotyczy wielu zagadnień, nie tylko DK. Zapytam więc jeszcze raz: dlaczego władza tak pezpardonowo ignoruje nas?
rodzic
19-03-2018, 10:27:48
[ cytuj ]
Muszę powiedzieć, ze sondy w Strzyżowiaku są interesujące. Tylko czy one czemukolwiek i komukolwiek służą? Czy władza liczy się z ich wynikami, czy w ogóle je czyta? My sobie głosujemy, a Burmistrzowie i Radni nawet nie wiedzą, o czym się mówi w mieście i gminie, co ludzi boli. Przecież ktoś jednak czyta Strzyżowiaka i głosuje w dobrej wierze.
Władzo obejrzyj sobie tematy i wyniki przeprowadzoych sond, a dużo zrozumiesz. Bo te sondy to właśnie nasz głos - społeczeństwa!!!
szoked
02-04-2018, 17:39:26
[ cytuj ]
Jest nteresująca sonda na Strzyżowiaku.
- Czy jesteś za połączeniem strzyżowskich instytucji kultury tj. : Muzeum Samorządowego, Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w jedno?
Ciekawe co na to powiedzą władze Miasta i Gminy Strzyżów.
Ja uważam, że takie połączenie może zaowocować szerszą i ciekawszą ofertą kulturalną dla naszego środowiska.
Współpraca tych trzech ośrodków to podstawa. Dostało się niejednokrotnie Domowi Kultury, ale spójrzmy obiektywnie np. na działalność uśpionego Muzeum Samorządowego w Strzyżowie. Co ono robi w dziedzinie kultury? Niewiele, lub prawie nic! Więc może pora tam też coś zmienić.
macma
04-04-2018, 08:47:35
[ cytuj ]
Jest nteresująca sonda na Strzyżowiaku.
- Czy jesteś za połączeniem strzyżowskich instytucji kultury tj. : Muzeum Samorządowego, Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w jedno?
Ciekawe co na to powiedzą władze Miasta i Gminy Strzyżów.
Ja uważam, że takie połączenie może zaowocować szerszą i ciekawszą ofertą kulturalną dla naszego środowiska.
Współpraca tych trzech ośrodków to podstawa. Dostało się niejednokrotnie Domowi Kultury, ale spójrzmy obiektywnie np. na działalność uśpionego Muzeum Samorządowego w Strzyżowie. Co ono robi w dziedzinie kultury? Niewiele, lub prawie nic! Więc może pora tam też coś zmienić.

Współpraca, owszem, połączenie nie. A to z bardzo prostej przyczyny niech każdy robi to co umie najlepiej, czyli muzealnik raczej nie będzie się orientował w tym co nazywasz kulturą w domu kultury, i oczywiście znawca kultury z dk nie będzie miał pojęcia jak się poruszać w tematyce muzeum i z tym wszystkim, co jest związane. No i temat odrębny biblioteka, książki, czytanie i pewnie jakaś promocja czytelnictwa nie za bardzo da się to połączyć z muzeum, może trochę z dk?.
Patrząc na zeszły rok, to co działo się w muzeum, w powiedzmy 8 tys. miasteczku, myślę, że jest ok. coś jednak się dzieje. Wystarczy aktywnie czytać prasę lokalną, telewizję, czy media społecznościowe, gdzie co rusz jest jakaś informacja o działaniach, imprezach organizowanych przez muzeum samorządowe. Pozdrawiam
szoked
04-04-2018, 09:30:24
[ cytuj ]
Faktycznie myślę raczej o połączeniu sił w działalności wymienionych jednostek. Lokalizacyjnie niech pozostaną gdzie są. Nie można zapominać też o Centrum Sportu i Rekreacji. Oni też mają duże możliwości. Dzialalność i wspólpraca tych wszystkich czterech ośrodków powinna stanowić ciekawą, wspólną ofertę kulturalną. Powinno się też wrócić do dużych imprez plenerowych typu: Dni Strzyżowa, Agromania, itp. Takich w Strzyżowie i okolicach zupełnie brak.
macma
04-04-2018, 11:52:06
[ cytuj ]
Czyli Tobie chodzi o imprezy plenerowe. Z tym to niestety masz rację, kiepsko było w zeszłym roku, aczkolwiek pustyni nie było, jakieś działania, może nie na tak dużą skalę, ale jednak były. Oby ten rok nie był gorszy. Pozdrawiam
pompeje
21-04-2018, 08:08:14
[ cytuj ]
Dopisałam nowy post w temacie "Zle się dziej":))

Marne jest to forum ale walczymy.
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy parking na rynku w Strzyżowie powinien być płatny?
Nie, to jest bezcelowe.
Tak, ale opłaty są za wysokie
Tak, w końcu jest wolne miejsce!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
/Dział o funkcjonowaniu portalu strzyzowiak.pl. Każda opinia jest dla nas bardzo ważna, dziękujemy za opinie dobre jaki i te złe...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Babka drożdżowa
Rozczyn: 2 dag drożdży 1/2 dag cukru mleko Ciasto: 10 dag masła 2 żółtka 1 jajo 10 dag cukru skórka cytrynowa 40 dag mąki ok. 1/2 szklan...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 28-07-2023 o godzinie 12:08 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Grupa Śpiewacza
Ostatnie komentarze

centrum_dowodzenia_strzyzow

Boks reklamowy

Kalendarz wydarzeń
lipiec, 2024
pnwtśrczptsbnd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij