Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Strzyżów
Nowy temat · Odpowiedz
Co nowego w mieście i gminie Strzyżów?
Kult
05-07-2023, 10:52:16
[ cytuj ]
Burmistrzu Strzyżowa Waldemarze Góra!
Gdzie podziały się pieniądze na Kulturę?
Pisaliśmy do Pana już dwukrotnie, ale "jak grochem o ścianę"... bez odpowiedzi!

Grupa Śpiewacza "Stryki i Stryjenki",
przy Domu Kultury "Sokół " w Strzyżowie.
Burmistrz
Gminy i Miasta Strzyżów.
Zwracamy się do Pana jako zwierzchnika Domu Kultury "Sokół " w Strzyżowie, o przyjrzenie się narastającemu i niepokojącemu zjawisku.
Od 16 lat uczestniczymy aktywnie w Zespole "Stryki i Stryjenki", działajacym przy Domu Kultury. Niestety współpraca z DK nie układa się.
1. Nie możemy liczyć na pokrycie przez Dom Kultury kosztów akredytacji w konkursach i przeglądach. Są to kwoty od 300 - 600 zł. Od ubiegłego roku opłaty akredytacyjne i wyżywienia ponosimy sami.
2. Dom Kultury nie udostepnia nam swojego busa, pomimo zatrudnienia drugiego kierowcy.
Wyjeżdzajac na przeglądy, często widzimy stojacy bazczynnie pod Domem Kultury samochód.
Koszty wynikajace z transportu zespołu również ponosimy sami. Są to kwoty od 400 - 1000 zł.
3. Pomijanie naszego zespołu przy udziale w imprezach kulturalnych na terenie miasta i gminy Strzyżów. Zaprasza się odpłatnie inne zespoły.
Ponadto informujemy, że spośród zespołów działajacych przy Domu Kultury "Sokół" posiadamy najwiekszą ilość nagród i wyróznień. Do tej pory mamy ich w dorobku 54.
Proszę zwrócić uwagę na fakt, że na każdym naszym wystepie ze sceny promowany jest Dom Kultury "Sokół", oraz Miasto i Gmina Strzyżów.
Bardzo prosimy Pana Burmistrza o pomoc. Nie jesteśmy w stanie nadal ponosić takich obciążeń finansowych. Uważamy, że w budżecie powinny znależć się pieniadze na działalność artystyczną zespołu i upowszechnianie folkloru.
Za zespół:
Maria Rębisz, Edward Górz, Halina Kranc, Elwira Pelczar, Barbara Kocan, Zdzisław Pelczar, Eugeniusz Zimny, Jacek Wojtuń, Józef Knaź, Grzgorz Szczygieł, Kamil Wojtuń, Halina Zimna.
JacekWojtun
31-07-2023, 07:42:02
[ cytuj ]
Zaciemniony Strzyżów. Nie mogłem oczom uwierzyć! Wracaliśmy wczoraj z występów z Zespołem 'Stryki i Stryjenki" z Bieszczad. Byliśmy w Ustrzykach Dolnych, Ustrzykach Górnych, Cisnej, Wołkowyi, Solinie, Polańczyku, Lesku, Sanoku, Iwoniczu, Rymanowie, Krośnie, Frysztaku, Korczynie, ale takiej parodii nie widzieliśmy nigdzie. Zastaliśmy o 23.00 wymarłe, zaciemnione miasto, jak podczas okupacji! Ludzie przebudźcie się. To XXI wiek. Czas radości i oświecenia, a nie mrocznego średniowiecza! Może władze Strzyżowa poszukają oszczędności raczej w swoich portfelach! Czyżby godzina \"W\" nadeszła?
mysza
13-09-2023, 09:48:09
[ cytuj ]
Panie Jacku.
Czasami czytam Pana posty i zastanawiam się o co tak naprawdę Panu chodzi.Zawsze jakieś ale.Pana zespół nie jest pępkiem świata.W gminie kultura to nie tylko Zespół Stryki jest wiele innych przeciewziec.Pana zespolem zachwyca się tylko określoną grupa mieszkańców. Młodzi potrzebują innych rozrywek ,dzieci jeszcze innych i na to też potrzebne są środki.
Jeżeli chodzi o ciemności po 23 to muszę Panu powiedziec że Strzyżów nie jest odosobniony w wielu gminach o tej godzinie nie ma oświetlenia ulicznego.Szkoda że nie wracał Pan ta trasa właśnie koło 23 to zobaczył by Pan że wiele dróg wogole nie ma oświetlenia. A poza tym Pan jako osoba wykształcona zapewnie wie że godzina,,W,, to symbol i używanie go od tak jest po prostu haniebne.
andre
20-09-2023, 10:06:11
[ cytuj ]
Mysza - wszyscy wszystkiego na pewno nie będą lubieć. Tak dla Pana Jacka jego zespół to pępek świata - bardzo dobrze że mimo braku inicjatywy od NIErządzących - nie traci Wiary i Nadziei. W wielu gminach światło świeci się w ciągu dnia bo coś się po przestawia. Ciemność sprzyja złym pomysłom. Czyli twierdzisz że młodzi mają rozrywkę związaną z kulturą zapewnioną przez gminę? Wg mnie za każde zajęcia sportowe kultularne trzeba sobie zapłacic prywatnie. Nie widzisz że domy kultury w każdej gminie w powiecie Strzyżowskim to zgliszcza kultury?

Godzina W - symbol czego? Godzina powstania akcja "burza" haniebne? Na pewno jesteś Polakiem? Po co szczujesz na kogoś - uspokój się i przemyśl co napisałaś!Wiele dróg nie potrzebuje oświetlenia. Oświetlenie uliczne jest dla kogo? Moim zdaniem dla Ludzi - samochody mają światła. Dlatego przejścia dla pieszych powinny być bezapelacyjnie oświetlone. Reszta zależności od ruchu pieszych. Rynek miasta zdecydowanie oświetlony!
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy parking na rynku w Strzyżowie powinien być płatny?
Nie, to jest bezcelowe.
Tak, ale opłaty są za wysokie
Tak, w końcu jest wolne miejsce!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Uaktualnijcie w menu rozkład jazdy PKP, oraz całość informacji . W większości sa to przedawnione informacje, dawno nieaktualne. ...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Mus z jabłek z różą
50 dkg jabłek kompotowych 1 dkg żelatyny cukier w mączce do smaku miazga z surowych owoców róży mieszanych z cukrem 4 białka (piana) Żelatynę n...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 28-07-2023 o godzinie 12:08 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Grupa Śpiewacza
Ostatnie komentarze

centrum_dowodzenia_strzyzow

Boks reklamowy

Kalendarz wydarzeń
czerwiec, 2024
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij