Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Strzyżów
Nowy temat · Odpowiedz
kandydaci już ante portas!
Bysior
Bysior
21-10-2010, 16:03:22
[ cytuj ]
Przed nowymi władzami samorządowymi,naprawdę dużo wyzwań jest:
obwodnica,modernizacja odkrytego kąpieliska,skoczni i stadionu bo samorząd 2006-2010 nie wykonał tych zadań.Może nowy 2010-2014 to wykona.Kolejne kwestie
sygnalizacja świetlna w Rynku czasmi ciężko naprawde tam się wydostać.W kwestii bezrobocia
pomysł z podstrefą ekonomiczną jest słuszny najlepiej można byłoby,na cały obszar upadających fabryk i wolnych działkach o coś takiego się postarać.Kolejna kwestie mieszkania socjalne ich nie wystarczająca ilość.Uzupełnienie oświetlenia ulicznego warto zainstalwać np. na cmentarzu obok cpn i w stronę łętowni.Remont i przejęcie dworca kolejowego i infrastruktóry kolejowej na terenie miasta od PKP.Remont dróg gminnych strasznie dziurawe w niektórych miejscach.Co do wiosek to konieczność skanalizowania,instalacja oświetlenia,boiska o sztucznej nawierzchni.Przy drogach wojewódzkich budowanie chodników.Warto też aby Samorząd przekazywał środki od siebie do zarządu dróg na przebudowe drogi wojewódzkiej bo w niektórych miejscach jak Żarnowa czy Żyznów to nie jest zbyt ciekawie.Może przynajmniej przez te cztery lata nowe władze zrobia część.
ja
ja
21-10-2010, 20:34:44
[ cytuj ]
o ile wiem to do rady startują ci sami ksndydaci co teraz piastują stanowiska rajców. I to od radnych zależy co jest zrobione w danej kadencji.Sam burmistrz bez względu kto to będzie nie wiele może. To radni podejmują wszelkie uchwały i dzielą pieniązki, czyli zatwierdzają budżet.Wiec patrzmy kogo wybieramy na radnych,bo to od nich będzie zależało co będzie zrobione w następnej kadencji.A sam burmistrz to będzie tylko wykonawcą podjętych uchwał.
dd
dd
22-10-2010, 22:20:44
[ cytuj ]
Śliwiński i tak wygra
nie ważne
nie ważne
22-10-2010, 23:03:31
[ cytuj ]
Wybrać należy mniejsze zło a więc ludzi nowych, po co? zwyczajnie przez te wszystkie lata wytworzyła się masa zależności, znajomosci i być może korupcji.
Nawet jak nowy kandydat nie będzie wyraźnie lepszy to zanim wytworzą się nowe zależności i znajomości być może właśnie ten nowy będzie chciał się wykazać i uda się mu coś zrobić.
Nie tak jak obecnie, Strzyżów aż się prosi o poprawę infrastruktury a oni się koncentrują na jakichś dziwnych chybionych inwestycjach, była mowa o nich kiedyś. Kolejne pytanie dalczego koncentrują się jedynie wokół Wysokiej?
Ponowny wybór Śliwińskiego to następne bezowocne i stracone lata dla Strzyżowa bo zaraz po wyborach zapadną w błogi sen i znów się przebudzą przed następnymi wyborami aby coś rzucić ciemnemu tłumowi.
Tym razem jako kiełbasę wyborczą dostaliśmy korty, co dostaniemy następnym razem? pole golfowe?
A gdzie chodniki, oswietlenie, kanalizacja, sygnalizacja świetlna w centrum? Inwestycje powinny być dla wszystkich, ile osób bedzie korzystało z tych kortów? Zapewne garstka lokalnych prominentów.
ja
ja
23-10-2010, 07:46:10
[ cytuj ]
Jak masz pisać bzdury to lepiej nie pisz, jeżleli chodzisz naszym mastem to chyba tylko ślepy nie zauważy ile nowych chodnków powstało, nowe nawieżchnie dróg, oswietlenie góry żarnowskiej.
W bieżacym roku nawiedziła nas powódz,i jeżeli się interesujesz to powinieneś wiedzieć jakie olbżymie srodki zostały wydane na pomoc dla ludzi.Ile tżeba było poprawić urwanych gróg i chodników, ile przygotowano mieszkań. Ja pod koniec każdej kadencji uważnie śledzę co nasi radni zdołali zrobić przez cztery lata.I ta kadencja nie była zła. A jeżeli chodzi o plac zabaw to chyba był potrzebny.
nie ważne
nie ważne
23-10-2010, 09:30:42
[ cytuj ]
Szkoda tylko, że nie zauważasz jak ciągnie się temat kanalizacji, projekt obwodnicy też ostatnio chyba upadł a przejechanie przez rynek w godzinach szczytu to masakra, przejście zresztą też, bo obok glównej drogi chodniki są w części miejsc tak wąskie, że nie sposób sie wyminąć.
Nik nawet nie myśli o założeniu np barierek chroniących przed chlapaniem przechodnów przez przejeżdzajace tiry.
Dodatkowo bezrobocie, brak pomysłów na rozwój i promocję regionu. Tak naprawdę po trzech przespanych latach w ostatnim roku tej kadencji z premedytacją zostało zrobione to co było zrobić najatwiej i co najbardziej rzuca się w oczy.
Postawiono korty i część bocznych polnych dróg przysmarkano asfaltem a tak naprawdę to atrapy bo to się zaczyna rozpadać jeszcze zanim ekipa remontowa się wyniesie.
Co do chodników to niestety, ale wypadamy na tle innych gmin wyjatkowo słabo
zośka
zośka
23-10-2010, 17:28:29
[ cytuj ]
te inwestycje o których piszesz wstrzymują sami mieszkańcy ciągłymi odwołaniami od wydanych decyzji.
nie ważne
nie ważne
23-10-2010, 18:30:21
[ cytuj ]
tak i zapewne jakaś tajna grupa przeciwników obwodnicy wynajęła jakiegoś Kaszpirowskiego aby zachipnotyzował włodarzy po to by zapomnieli o jednej z wymaganych opinii, patrz na wątek pod tytulem "sprawna akcja strzyżowskiej władzy!".
Tu nie ma działań dywersyjnych mieszkańców tylko sami w gminie strzelili sobie kolano zapominajac o tej decyzji
Temat o którym mowi tamten wątek też, jak mi się wydaje cudownie zniknął ze strony UG, co nie dziwne, przed wyborami nie ma się czym chwalić.

Do tego już widzę wzburzony tłum protestujący np przed sygnalizacją świetlną na rynku itd..
Tak więc nie przenośmy porażek na mieszkańców bo
tam gdzie widzą swój interes działają nadzwyczaj sprawnie, wszystkie leśne scieżynki w okolicach Wysokiej udało się zrobić nadzwyczaj sprawnie.
I aby nie było, nie jestem przeciwny budowaniu obiektów sportowych ale za publiczne pieniądze powinno być zrobione coś co będzie służyło wszystkim, np profesjonalne boisko do siatkowki, koszykówki albo coś takiego. Młdzieży wystarczyła by piłka i by mieli zajęcie zamiast pić piwo i siedziec na murkach.
Ile osób ma (kosztowny zresztą) sprzęt do grania w tenisa? ta inwestycja też jest zrobiona dla wąskiej grupy ze świecznika i zakładam, ze po wyborach tylko znajomi beda mieć dostęp do kluczy
nie ważne
nie ważne
23-10-2010, 18:39:37
[ cytuj ]
"zahipnotyzował" oczywiście, przepraszam za pomyłkę
zibi
zibi
25-10-2010, 16:00:18
[ cytuj ]
jedzie informacja że do rady powiatu zarejestrowało się 180 kandydatów! ale się pchają do koryta! potem ci wybrani będą rozkładać ręce i mówić, że nic nie da się w pojedynkę zrobić! kiedyś jedną ważną radną zapytałem dlaczego na całej długości głównej ulicy naszego miasta nie uświadczy się ani jednego kosza na śmieci?! powiedziała, że sama nie jest w stanie nic przeforsować (!?) rzeczywiście RADNI-BEZRADNI! do urn strzyżowianie, do urn, byleby mądrze! przecież znamy tych kandydatów i dobrze wiemy, który/która z nich będzie działał na zasadzie sprzętu ogrodniczego pt. grabie (tylko do siebie, nigdy od!).
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Administrator zasnął jak niedźwiedź na zimę... strona jest nieaktualizowana. Chyba Mikołaj Administratora ominie w tym roku za ...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sałatka tropikalna
6 plastrów ananasa, 2 pomarańcze, 50 g. rodzynek, 60 ml. soku ananasowego, łyżka miodu, sól, łyżka soku z cytryny, 2 łyżki oleju, szczyp...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
kwiecień, 2021

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij