Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 


Odpowiedz
Bogata nie ta gmina co dużo ma, lecz ta która więcej roztrwoni...
pompeje
24-01-2017, 11:44:07
[ cytuj ]
19 stycznia Sąd Okręgowy w Rzeszowie swoim wyrokiem przywrócił do pracy jednego z ratowników CSTiR w Strzyżowie, tym samym utrzymał w mocy wyrok Sadu Rejonowego w materii wypłaty zadośćuczynienia za pozostawanie bez pracy i odrzucił kuriozalny wyrok, który nie dawał możliwości przywrócenia do pracy. Od dziś Jacek jest pełnoprawnym pracownikiem CSTiR, czy to się komuś podoba czy nie.

Dlaczego usiłowano zwolnić najlepszego paracownika?

Jacek pracuje w CSTiR od początku. Jest sumienny, pracowity, konsekwentny. Lubi swoją pracę. Dokształca się za własne pieniadze, by byc coraz lepszy w tym co robi. Pracuje bez wynagrodzenia jako trener sekcji pływackiej i klubu. Ma wyniki w pracy z młodzieżą. Jest kolezeński. Chętnie pomaga młodszym kolegom w zdobywaniu szlifów ratowniczych. Ale...
ale Jacek jest nie wygodny dla dyrekcji i dla Kierownika działu promocji WD. Może dlatego, że mówi prawdę w zeznaniach w CBA? Przebiegłli wrogowie szukają haka na Jacka, do tego stopnia, że posuwają się do STWORZENIA!!! nieistniejących dowodów w postaci nagrania, rzekomo świadczącego że pełniac obowiazki ratownika, jednocześnie udzielał płatnych lekcji. Na nagraniu nie ma ani Jacka ani bioracej lekcje, ale za to jest WD, kóra lata na obcasach po basenie. No ale już zdaniem dyrekcji jest szansa pozbyc się przeciwnika. Oczywiście nie bierze się w tej instytucji pod uwagę dobra jej samej i dobra ludzi korzystających z basenu, a tylko swoje partykularne interesy.

W zeznaniach pracowników CSTiR, wiernych i ślepych sług systemu, najczęstszym argumentem do utrzymania w mocy zwolnienia ratownika, jest to że jest nielubiany i koledzy się na niego skarżą. Sama WD podnosi to jako koronny argument, w chwili kiedy sąd odrzuca jako powód udzielanie prywatnej lekcji w czasie pracy, gdyż tej lekcji zwyczajbnie nie było.
- Koledzy z pracy, ratownicy skarżą się, ze jest niemiły i że go nie lubią - mówią wspolnym głosem WD i AP, niby kadrowa (nie wiem jaką funkcję obecnie piastuje była stewardessa dyrektora).

Po wyroku sądu i tym co dzis wiadomo, jedna i druga powinna siedzieć ze wstydu z reklamowką na łbie i nie miec odwgi spojrzeć w oczy tym co niby się skarzyli. Nie ladnie jest zasłaniać się wyssanymi z palca opiniami innych.

Druga sprawa, że koledzy z pracy to w mojej ocenie banda ...fiu...Gdyby znalazł się chociaz jeden chlop wśród nich, mogli pomóc niesłusznie szkalowanemu koledze i zakończyc tę farsę już dawno.

A tak, podsumujmy. CSTiR przegrał w sądzie, pomimo tego że wynajął drogą kancelarię zewnętrzną. Panie mecenas (było ich dwie) stanęły przeciwko Jackowi, który sam występował w swoim imieniu. sam pisał wnioski dowodowe, sam składał dokumenty, bowiem okradziony z możliwości zarobkowania zwyczajnie nie miał na adwokata. Tylko dzięki sobie pokonał te mistyfikacje w pięknym stylu.
CSTiR musi przywrócić Jacka do pracy, co dziś stało się i żeby dyrektor nie wiem ile jaj zniósł, to się nie odstanie:))
CSTiR - dotowane przez gminę - musi wypłacić zadośćuczynienie wysokości 7600, koszty procesowe wysokości ok 2 tys, oraz sobie tylko znaną kwotę wynagrodzenia dla kancelarii rzeszowskiej, która do tanich nie nalezy.

Nie pierwszy to raz kiedy dyrekcja i WD roztrwaniaja publiczne pieniadze na prywatne wojny. Takim sposobem pozbyto się kiedyś kierownika basenu, który tez był niewygodny bo nie godził się na wałki oraz zajmował miejsce przeznaczone wówczas dla WD.

Panie Burmistrzu, dlaczego Pan się na to godzi? Dlaczego, jeżeli nie wierzy Pan mi, sam nie sprawdzi krok po kroku tego co piszemy? Dlaczego nie zorientuje się Pan w materii sprawy jaką prowadzi Prokuratura w Dębicy? Za chwilę stajemy wszyscy przed sądem, a Pan śpi? Wstyd wielki wstyd i hańba, że jest przyzwolenie na taka praktykę. Majątkiem gminy jest nie tylko kasa ale przede wszystkim wartosciowi ludzie, których kompletnie nie szanuje się w Strzyżowie.

Z mojej strony, nie ukrywam radości i dumy z tego, że udało się jednemu człowiekowi udowdnić swoją niezłomną postwę przed sądem.
Jacku jestem z Ciebie dumna!
macma
26-01-2017, 08:41:22
[ cytuj ]
Nie jestem zwolennikiem niegospodarności, fakt, że jak się chce wygrać sprawę w sądzie, to trzeba mieć min. jeden mocny dowód. Nie napiszę, że sprawiedliwości stało się zadość, po prostu wygrał sprytniejszy, co nie znaczy, że ten mniej sprytniejszy da za wygraną. Natomiast po przeczytaniu tego tekstu, nasuwa mi się pytanie: czyżby P. Jacek grywał na weselach za darmo?
Pozdrawiam
pompeje
26-01-2017, 15:01:50
[ cytuj ]
To tak jak ja zapytam czy Pani zajmuje się homeopatią za darmo? Bo moim zdaniem powinna Pani robic to za darmo, bo to takie szlachetne by było.

Co ma wspólnego jakakolwiek forma dorobienia do wyplaty, czy też zarobienia będąc bez pracy? Do czego chce się pani doczepić?

Jak juz Pani taka dociekliwa i węsząca, to może się Pani zorientuje, czy WD - kierownik działu promocji, wchodziła jako opiekun z dziećmi z kolonii na basen (w stroju więc szła do wody) w godzinach pracy na basenie, czy poza nimi? Czy robiła to jako członek stowarzyszenia " Na start" czy jako bezdzietna matka?
A jak Pani już to wyjasni to niech Pani sprawdzi czy np. dyr Kwiatek o godz. 11:45 w poniedzialek był juz wpracy czy nie? Bo jezeli był, to co robił w godzinach pracy u fryzjera? A jezeli nie był, to dlaczego?
Dyrektor DK musiała wypełniac tabelę, w exelu, pogrubiać i kolorami zaznaczać, wyjaśniając dlaczego jest badź planuje byc poza zakładem pracy. Może się pani dowie, czy dyr CSTiR ma tez taką tabelę i co wpisał do niej o 11:45?

Jak juz się przypier...Pan Mac, to z sensem i na temat.

Jedno się pani udało. Faktycznie wygrał sprytniejszy i mądrzejszy. Mądrzejszy niz cała banda prawników, machlojkarzy, bo prawda okazała się najmocniejsza.
MonAmi
26-01-2017, 15:05:30
[ cytuj ]
Szczery do bólu tekst, i przerażająca prawda, która niestety nikogo z pseudo władz przez półtora roku walki człowieka o sprawiedliwość nie obchodziła. W chwili obecnej nie wyobrażam sobie jak ta osoba, która się zwie kierowniczką może wychodzić w biały dzień na ulicę. Nie wyobrażam sobie że mogłaby nie zostać pociągnieta przez burmistrza do odpowiedzialności finansowej za wynajęcie do bronienia swoich oszczerstw tak renomowanej i cholernie drogiej kancelarii, chyba mieszkańcy nie godzą sie na takie trwonienie ich pieniędzy??!! Miejmy nadzieję, że w usówaniu pani WD w zaistniałych okolicznościach ze stanowiska Panu burmistrzowi tym razem nie zabraknie odwagi. Do tej pani to wszystko wróci w swoim czasie bo kula ziemska jest okrągła i wtedy prawdopodobnie z podziwu nie wyjdzie. Co do \"kolegów\" z basenu wątpliwości nie ma! ani JEDNO z nich nie jest facetem, w sumie to nie wiadomo co to??! jedno jest pewne wiszą na sznurkach pociąganych przez mistrza tego cyrku - WD. A człowiek - głowa pięcioosobowej rodziny plus pies, został pozbawiony środków do życia, z powodu widzimisie sfrustrowanej, zgorzkniałej i zakompleksionej samotnej kobiety, więc tak- grywał po weselach (bo to kolejna Jego umiejętność poza nauką pływania, którą robi genialnie) podejrzewam, że może nawet za jedzenie, albo żeby nie zdechnąć z głodu i mieć siłę tłuc się z nimi wszystkimi w sądzie przez prawie dwa lata!!!
Życzę powodzenia tym, którzy patrząc Mu prosto w oczy na sali sądowej łgali jak psy...
WIELKI SZACUN!!
pompeje
26-01-2017, 15:56:14
[ cytuj ]
Burmistrz nic nie zrobi, bo jest tak zawikłany w to wszystko jak sandały Arafata. WD tupnie lakierkiem i będzie siedział jak trusia. Swoją drogą ciekawe ile razy juz mu powiedziała, że to dzięki niej jest na stołku? Dyrektorowi CSTiR czesto to wykrzykiwała. Ale to akurat prawda, że żeby nie jej uranianie bab pod kosciołem to by nie wygrali.

Swoją drogą, że przy wszystkich deklarowanych oszczędnośćiach utzrymywanie kompletnie niepotrzebnego stanowiska jakim jest kierownik działu promocji basenu, jest zwyczajnym marnotrawstwem. Co ona promuje? Centrum z basenem w Lesku - jeden dyrektor i księgowa. Centrum w jedliczu - jeden dyrektor i księgowa. Centrum w Brzozowie -1 dyrektor księgowa i pomocnik w sezonie letnim kiedy otwarte jest kapielisko na powietrzu.

A w Strzyżowie? Stado, tłum administracji, promocji ktora generuje tylko koszty. W tym zwrot za dojazdy do pracy, niektórych....niemały zwrot. A kto ma najdalej i ile dostaje na paliwo i za amortyzację, to się tylko domyślcie. Podpowiem, że niektórzy takich wypłat nie mają.
realista
26-01-2017, 19:31:25
[ cytuj ]
PiS zamierza wprowadzić kadencyjność w samorządach, więc gminom grozi całkowita degrengolada! Nie wiem jak będzie w miastach takich jak Strzyżów, ale obawiam się tego samego co stanie się w gminach. Ta władza nie ma zielonego pojęcia o Polsce i realiach. Ta cała zmiana ordynacji jest tylko po to żeby jeszcze bardziej i szybciej dorwać się do koryta. O nic innego w tym pomyśle nie chodzi. Mało tego chcą złamać konstytucje nie pierwszy już raz i czekam z utęsknieniem jak za jakiś czas pójdą siedzieć jeden za drugim!!! Przysięgali na konstytucję a robią dewastacje państwa.
macma
26-01-2017, 19:34:32
[ cytuj ]
MIłe Panie, Panowie, cieszę się, że nie zostałem obrzucony błotem. Nie czepiam się, bo nie ma czego, ale takie stwierdzenie, że nie miał na przysłowiowy chleb, czy ktoś kogoś okradł, działa mi na puder. A już tłumaczę dlaczego. Tak dobry fachowiec, b. dobry fachowiec pewnie mógłby pracować bez problemu gdzieś indziej, w sytuację finansową P. Jacka nie będę się zagłębiał, bo to nie moja sprawa, a i Wy pewnie na utrzymanie jego rodziny nie łożycie bezpośrednio, pośrednio a i owszem, ale nie to jest ważne. Ważne jest, że miał przed sądem mocniejsze karty, wygrał, jego trud zostanie nagrodzony, super. Ale skoro jest tak zle na basenie, to dopóki u góry kadra zarządzająca się nie zmieni, to po powrocie do pracy, P. Jacek będzie narażony na wszelkiego rodzaju szykany. Sytuacja mało konfortowa w tak małym środowisku pracy. Czytam też, iż dysponujecie olbrzymią wiedzą, dowodami na dziejące się jawne dziadostwo. No to ja się delikatnie pytam, dlaczego nie zrobicie z tego użytku?
Pozdrawiam
lokalnypatryjota
26-01-2017, 19:37:34
[ cytuj ]
Pompeje juz dawno powinnaś iść z tym do programu "Państwo w Państwie" masz tyle na nich haków że prowadządzy ich zmiażdzy - i przez to Burmistrz nie bedzie miał wyboru i wreszcie zrobi porzadek na basenie w kinie i moze w gminie, skoncza sie rodzinne układy.
forum1
26-01-2017, 19:52:49
[ cytuj ]
Na układy nie ma rady.. a już w tak małym mieście jak Strzyżów .. niestety trzeba "przytakiwać" władzy jeśli się chce pracować w budżetówce...
Nie znam WD ale musi miec niezłe plecy... skoro ma taką "władzę" w mieście...
pompeje
26-01-2017, 20:25:21
[ cytuj ]
Ale jak można jeszcze bardziej robic uzytek z wiedzy jaka dysponuje ja czy inne osoby, niż to co zrobiłam do tej pory? Złozyłam 3 lata temu zawiadomienie do CBA, wylaczyłam prokuraturę strzyzowska, postawino zarzuty juz dwa razy, czekamy na proces, nie ugięlam się, podobnie jak Jacek, mimo szykan plot, zdrady ludzi których wyciagałam z ich zyciowych gówien i podpier...lankom na poziomie niemieckich kolaborantów. Ja juz nic więcej nie będę dla Was robić. Dlaczego ja człowiek z pod Łomży mam wyręczać strzyzowiaków? Wkurza mnie to już. ja nie wiem na co wy wszyscy czekacie? Bo to juz nie o burmistrza chodzi, on się jakoś przeslizga do następnych wyborów. WD znowu nagoni kombatantów, chłopów prosto z grzybobrania, babek w termolokach i..dalej wygrają. Same ich rodziny i rodziny tych, którym się naobiecywało wystarczą żeby wygrac. Widzę to niestety oczyma wyobraźni. I poważanie odechciewa mi się. Ja dokończę to co zaczęłam, ale to co Wy zrobicie z Waszym miasteczkiem, to wasza sprawa. Ja nie mogę wyjść z podziwu, że do tej pory nikt z mieszkańców nie wpadł na pomysł wykorzystania narzędzi prawnych jakie Wam przysługują do rozliczenia tu i teraz poczynań ale i zaniechań władzy?
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy parking na rynku w Strzyżowie powinien być płatny?
Nie, to jest bezcelowe.
Tak, ale opłaty są za wysokie
Tak, w końcu jest wolne miejsce!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
/Dział o funkcjonowaniu portalu strzyzowiak.pl. Każda opinia jest dla nas bardzo ważna, dziękujemy za opinie dobre jaki i te złe...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
ALABAMA
40ml wódki Finlandia 4 jagody 1 - 2 łyżeczki cukru 10ml soku z limonki W szklance rozkruszyć jagody z cukrem, dolać wódkę i sok z limon...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 28-07-2023 o godzinie 12:08 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Grupa Śpiewacza
Ostatnie komentarze

centrum_dowodzenia_strzyzow

Boks reklamowy

Kalendarz wydarzeń
czerwiec, 2024
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij