Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Przykładowa firma wyróżniona
Sposób na ciekawą i skuteczną reklamę Twojej firmy. Już za 23,37 zł brutto wysyłająć jednego SMS-a - przez rok promujesz własną firmę. Dodaj wyróżnioną
Szczegóły firmy
Kategorie wiadomości: · Społeczne · Gospodarcze · Sportowe · Policyjne · Kulturalne · Polityczne

Dodaj artykuł

Płacimy za artykuły! Zobacz warunki współpracy! Zostań dziennikarzem strzyzowiak.pl!

Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle - artykuł sponsorowany
Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle - artykuł sponsorowany

Misją Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle jest kształcenie wykwalifikowanej kadry dla potrzeb biznesu, organizacji społecznych oraz instytucji państwowych, w oparciu o najnowsze zdobycze nauki zgodnie z wymaganiami stawianymi przez współczesny rynek pracy. Celem uczelni jest również szybkie i bezbłędne reagowanie na powstające potrzeby lokalnego rynku pracy, przejawiając chęć współpracy z administracją lokalną a doświadczeniem i kompetencjami kadry uczelni służyć na rzecz rozwoju gospodarczego miejscowych instytucji rynkowych.

Oferta edukacyjna.

 

W roku akademickim 2011/2012 Podkarpacka Szkoła Wyższa oferuje studia I stopnia na kierunkach:


* EKONOMIA (studia licencjackie, trwają 6 semestrów).
Studia ekonomiczne w Podkarpackiej Szkole Wyższej to intelektualne wyzwanie, dają możliwość poznania szerokiego zakresu zagadnień nowoczesnej ekonomii. Celem kształcenia na kierunku ekonomia jest przekazanie studentom wiadomości z zakresu nauk dotyczących zasad gospodarowania, oceny zjawisk mikro- i makroekonomicznych, prawa własności, a także dotyczących tworzenia zbiorów informacji niezbędnych do oceny i kontroli działalności gospodarczej instytucji i przedsiębiorstw, jak również podejmowania decyzji bieżących i perspektywicznych.

W ramach kierunku EKONOMIA można wybrać jedną z pięciu specjalności:

 • ekonomika handlu i usług
 • hotelarstwo
 • turystyka
 • rachunkowość
 • ekonomika przedsiębiorstw

* TRANSPORT (studia inżynierskie, trwają 7 semestrów).
Kierunek transport to odpowiedź na duże zapotrzebowanie gospodarki na specjalistów z tej dziedziny. Studenci tego kierunku nabywają wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnego transportu, spedycji i logistyki a w szczególności inżynierii środków transportowych, inżynierii ruchu analizy systemów transportowych i logistycznych. Absolwenci są przygotowani do rozwiązywania problemów w zakresie organizacji, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem, organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami transportowymi, pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu. Duży nacisk położony jest na znajomość języka obcego specjalistycznego. Absolwenci są przygotowani do pracy w jednostkach eksploatacyjnych transportu samochodowego, szynowego i lotniczego, zakładach obsługowo - naprawczych technicznych środków transportu, jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego, szynowego i lotniczego, zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych i logistycznych.

Specjalności studiów w ramach kierunku transport:

 • transport i spedycja
 • inżynieria ruchu
 • logistyka
 • diagnostyka i eksploatacja pojazdów samochodowych

* GOSPODARKA PRZESTRZENNA – NOWOŚĆ – (studia inżynierskie, trwają 7 semestrów).
Ponad 50% realizowanych przedmiotów to przedmioty techniczne, które pozwolą studentowi zdobyć praktyczne umiejętności inżynierskie m.in.: wykonywania pomiarów topograficznych, zastosowania i doboru odpowiednich technik graficznych w pracach studialnych i projektowych, oceny procesów zagospodarowania przestrzennego, przygotowania założeń planistycznych, opracowywania specjalistycznych inżynierskich analiz, planów i projektów, projektowania podstawowych urządzeń sieciowych infrastruktury technicznej, projektowania sieci osadniczej, stosowania podstawowych narzędzi programu Systemu Informacji Przestrzennej w analizach przestrzennych, przygotowywania ofert inwestycyjnych. Absolwent będzie znał język angielski na wysokim poziomie biegłości oraz będzie umiejętnie posługiwał się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku kształcenia.
Specjalności w ramach kierunku GOSPODARKA PRZESTRZENNA:

 • projektowanie rozwoju regionalnego i przestrzennego
 • projektowanie rozwoju obszarów górskich

Uczelnia w swojej ofercie ma także studia podyplomowe:

 • Badania rynkowe i marketingowe
 • Pozyskiwanie i rozliczanie funduszy unijnych
 • Zarządzanie małą firmą turystyczną
 • Logistyka w przedsiębiorstwie
 • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw
 • Zarządzanie transportem i magazynowaniem w systemach logistycznych

Co wyróżnia Podkarpacką Szkołę Wyższą?

 • Profesjonalna kadra naukowo-dydaktyczna. Wykładowcami są znane osoby z renomowanych krakowskich i rzeszowskich uczelni.
 • Zajęcia odbywają się w nowoczesnym budynku dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, sale wykładowe i ćwiczeniowe wyposażone są w profesjonalny sprzęt komputerowy oraz audiowizualny.
 • Przyjazny plan zajęć. Studenci studiów stacjonarnych mają zajęcia tylko w dni powszednie, a zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się wyłącznie w weekendy, tak by nie kolidowały z praca zawodową.
 • Umowa podpisana pomiędzy studentem a uczelnią gwarantuje, że czesne nie zmieni się przez cały rok akademicki. 
 • W razie niepowodzenia na egzaminie, student nie musi martwić się o dodatkowe koszty, ponieważ poprawki są bezpłatne. 
 • Na terenie uczelni każdy student może bezpłatnie i bez ograniczeń korzystać z dostępu do Internetu za pomocą sieci Wi-Fi.

Płatne praktyki zawodowe
PSW zwraca szczególną uwagę, by praktyki odbywały się zgodnie z kierunkiem kształcenia zawodowego. Dzięki staraniom władz Uczelni, studenci mają możliwość odbywania praktyk za granicą (m.in. w Grecji, Niemczech, USA). Dzięki wynagrodzeniu uzyskanemu z tytułu odbywanej praktyki za granicą studenci mogą opłacić całoroczny koszt studiów.


Biuro Karier
Biuro Karier PSW wspiera studentów i absolwentów w rozwoju ich potencjału zawodowego, prowadzi różne formy działalności doradczej i szkoleniowej. Celem Biura Karier jest ułatwienie kontaktu pomiędzy pracodawcami a studentami i absolwentami. Biuro Karier oferuje doradztwo indywidualne i grupowe, warsztaty i szkolenia przygotowujące studentów do poruszania się na rynku pracy, staże i praktyki zagraniczne, konsultacje w zakresie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych oraz spotkania z przedstawicielami firm na terenie Uczelni.

 

Pomoc materialna
Podkarpacka Szkoła Wyższa oferuje bogaty wachlarz pomocy materialnej dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych bez względu na wiek. Studenci mogą ubiegać się o stypendium: socjalne, za wyniki w nauce lub sporcie, specjalne dla osób niepełnosprawnych, żywieniowe, mieszkaniowe oraz zapomogę.


Projekty Unijne realizowane przez PSW
Podkarpacka Szkoła Wyższa aktywnie wykorzystuje możliwość pozyskania środków z Unii Europejskiej na poprawę i rozszerzenie oferty edukacyjnej Uczelni. W ramach projektu PSW oferuje bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki dla studentów pierwszego roku studiów; konsultacje z doradztwa zawodowego, psychologii zatrudnienia i prawa pracy; warsztaty z zakresu autoprezentacji, motywacji, kreatywności, asertywności oraz komunikacji interpersonalnej; dla studentów ostatniego roku studiów - 3-miesięczne płatne staże oraz bezpłatne studia podyplomowe na atrakcyjnych kierunkach.


Rekrutacja
Rekrutacja kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości, który obejmuje ustalenie liczby punktów za oceny uzyskane z następujących przedmiotów: język polski, język obcy nowożytny oraz dowolny wybrany przedmiot zdawany na egzaminie dojrzałości. Rekrutacja rozpoczyna się 16.05.2011 r.

Więcej informacji na stronie internetowej – www.psw.jaslo.pl lub w dziekanacie Uczelni przy ul. Na Kotlinę 8, tel. 13 445 95 13Administrator, 17-05-2011, odsłon: 3848 
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Ostatnie tematy na forum dyskusyjnym
Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: od 15-06-2020 do 19-06-2020
  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe   Rekrutacja odbędzie się w dniach od 15.06.2020r. do 19.06.2020r. w godz. 12.00-17.00      

Termin wydarzenia: od 15-03-2020 do 26-04-2020
Spływ odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2020 r. na odcinku:  Bratkówka - Frysztak - Wiśniowa –  Strzyżów 38 km. Spływ ma charakter sportowo-rekreacyjny, a jego głównym celem jest promocja kajakarstwa, zdrowego stylu życia oraz miejscowości naszego regionu położonych wzdłuż trasy spływu  jako miejsc atrakcyjnych turystycznie

Termin wydarzenia: 15-12-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 24-11-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 27-10-2019
Z przyjemnością dzielę się z wami wiadomością, że w dn. 27.10. 2019 r. Zespół "STRYKI I STRYJENKI" działający przy Domu Kultury Sokół w Strzyżowie, zajął I miejsce w kategorii zespoły śpiewacze, w XII Rzeszowskim Przeglądzie Kapel Ludowych "DO KORZENI". Jestem bardzo rad i dumny z zespołu - instruktor Jacek Wojtuń https://www.facebook.com/k...
Losowa randka
prezes780724 42
- mężczyzna
- Romans
poznam dziewczynę
Ostatnio dodane ogłoszenia
Działający dochodowy biznes - Salon masażu! OKAZJA
Mamy do sprzedania działający gabinet masażu w Ropczycach. Gabinet jest dochodowy, ma własną baze stałych klienów, cały czas powiększa swoją ofertę o różnego typu usługi. Jest to ciekawy pomysł na biznes dla masażysty lub dla istniejącej już sieci gabinetów masażu. W ramach oferty sprzedajemy: - ele...
Lokalizacja: Ropczyce
Szczegóły ogłoszenia
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Jestem młodą studentką - udzielam korepetycji z matematyki. Przygotowanie do egzaminów, sprawdzianów, zapowiedzianych kartkówek, matury!Nie dojeżdzam do uczniów zajęcia są w domu 4 km od Strzyżowa
Lokalizacja: Strzyżów i okolice
Szczegóły ogłoszenia
Pracownik w Biurze Obsługi Klienta
INES Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 135 35-317 Rzeszów poszukuje pracownika do pracy w Biurze Obsługi Klienta Opis stanowiska: * bieżąca obsługa klienta * wystawianie dokumentów sprzedażowych * real...
Lokalizacja: Rzeszów
Szczegóły ogłoszenia
Traktorek-Kosiarka BERNARD LOISIRS 14,5KM B&S z koszem!
Sprzedam traktorek do koszenia trawy marki BERNARD LOISIRS BL1536RBH z silnikiem 14,5KM Briggs&Stratton I/C OHV ( modelowo to samo co Husqvarna/Partner i inne) Szerokosc koszenia ok 1m (dwa noże tnące) i wyrzut trawy bezposrednio do duzego kosza z tylu Duży kosz z tyłu obsługiwany z p...
Cena: 5 200
Lokalizacja: strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Ziemniaki Dowioze
Dowioze ziemniaki z własnego gospodarstwa Belaroza Jelly pod wskazany adres pakowane po 15 kg wybierane ręcznie. Wszystko do uzgodnienia przez tel.
Cena: 80
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Komfortowy dom do sprzedania
Dom z 2010 roku budowany w technologi szkieletowej usytuowany na działce 21 arowej,ogrodzonej z dojazdem drogą gminną asfaltową z własną studnią i kolektorami słonecznymi. Parter:salon z jadalnią i kuchnią,pokój,łazienka i kotłownia. Piętro: trzy sypialnie i łazienka. Ogrzewanie gazowe.
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Wsparcie dla studentów Płatność po wykonaniu usługi
Pomoc w pisaniu i poprawie prac zaliczeniowych,licencjackich, magisterskich, inżynierskich, podyplomowych .Pomoc w doborze tematu, bibliografii, przygotowaniu planu i konspektu pracy dyplomowej. Poprawa plagiatu JSA Oferuję interesujące warunki współpracy na przejrzystych zasadach. Płatność po real...
Szczegóły ogłoszenia
opony zimowe
sprzedam opony zimowe po 1 sezonie do opla corsy
Lokalizacja: strzyzow
Szczegóły ogłoszenia
Usługi remontowo budowlane
Witam Chętnie podejmą się prac budowlanych z zakresu: - wznoszenia budynków (fundamenty, mury, ścianki działowe), - wykonanie posadzek oraz tynków cementowo-wapiennych, - montażu płyt g-k oraz szpachlowania, - układnie płytek, Okolice Strzyżowa Tel. kontaktowy - Stanisław 511 975 773
Lokalizacja: Strzyżów, Niebylec, Czudec
Szczegóły ogłoszenia
AUTOLAWETA, Laweta, Wynajem, NOWE, Legionowo, Warszawa, Wypożyczalnia
OFERUJEMY WYNAJĘCIE AUTOLAWETY - NOWA ROCZNIK 2020 Dysponujemy flotą nowych autolawet FIAT DUCATO 2,3MJ 177KM, KAT. "B" HAK 3,0T - nowe autolawety - rocznik 2020 - wyciągarka 6t na pilota - klimatyzacja automatyczna - radio CD, USB - zestaw głośnomówiący bluetooth - tempomat - podgrzewane ...
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
Kostka brukowa
Oferuję usługi w zakresie układania kostki brukowej na terenie podkarpacia. Posiadam wieloletnią praktykę i doświadczenie w wykonywanych pracach związanych z kostką. Wystawiam faktury. Konkurencyjne ceny, zapraszam do kontaktu.tel 531813011
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Usługi remontowo-budowlane
Adaptacje poddaszy, sucha zabudowa karton gipsem:sufity podwieszane, ścianki działowe. Prace murarskie, ścianki, kominy itp... Układanie paneli podłogowych, płytek( nowoczesny system poziomujący) , kamieni ozdobnych, mozaiki itp. Łazienki, kuchnie, salony, wc, schody, tarasy, balkony itp. Montaż sto...
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Ostatnio dodane firmy
Przykładowa firma wyróżniona
Sposób na ciekawą i skuteczną reklamę Twojej firmy. Już za 23,37 zł brutto wysyłająć jednego SMS-a - przez rok promujesz własną firmę. Dodaj wyróżnioną
Szczegóły firmy
STREFA NATURY - Masaż Dietetyka Ziołolecznictwo HIT - Darmowe konsultacje!
TERAPIA ODMŁADZAJĄCA TERAPIA MODELUJĄCA SYLWETKĘ TERAPIA ANTYCELLULITOWA TERAPIA PRZECIWBÓLOWA MASAŻE LECZNICZE masaż leczniczy całościowy masaż leczniczy kręgosłupa masaż leczniczy wybranego stawu (np. bark) masaż leczniczy dłoni lub stóp masaż leczniczy kręgosłupa bańką chińską drenaż limfatyczny kończyny górnej drenaż limfatyczny kończyny dolnej masaż z użyciem Aquavibronu naświetlanie lampą s...
Szczegóły firmy
Firma Handlowa sport4u
Firma "SPORT4U" powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby rynku lokalnego. Zajmujemy się importem i sprzedażą art. sportowych, turystycznych, obuwia, odzieży i galanterii, w ofercie posiadamy również art. rodzimych producentów takich jak 4F czy SPOKEY. Skupiamy się przede wszystkim na jakości oferowanych produktów, jednak staramy się łączyć jakość z niewygórowaną ceną. Sprzedawane przez nas pr...
Szczegóły firmy
Teren-Bruk/ Układanie kostki brukowej
Teren-Bruk świadczy usługi mini koparką oraz układania kostki brukowej, obrzeży, krawężników. Wykonamy dla Ciebie: - Podjazdy - Wjazdy - Tarasy - Ścieżki, alejki - Schody itp. Potrzebujesz profesjonalnej firmy, która wykona kompleksowe roboty brukarskie? Zapraszamy do kontaktu z nami! ZA DARMO wycenimy nasze usługi i doradzimy najlepsze rozwiązania dla Ciebie. ___________________________...
Szczegóły firmy
Kraty pomostowe, nierdzewne,stopnie schodowe
Od 2000 r. firma Sakostal prowadzi działalność handlową w zakresie zaopatrzenia, doradztwa technicznego i dostaw krat pomostowych, stopni schodowych, podestów stalowych. Oferujemy m.in : - kraty zgrzewane - kraty pomostowe prasowane (wciskane) - kraty kartonowe - kraty żaluzjowe - kraty security mesh - kraty off-shore - kraty do ruchu kołowego - kraty regałowe - kraty nacinane - serrated...
Szczegóły firmy
Rolmat Rzeszów - Rolety dzień i noc Rzeszów
Rolmat to sklep oferujący wysokiej jakości rolety rzymskie oraz moskitiery plisowane. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc podczas doboru produktu. Wysoka jakość materiałów a także szczegółowe wykonanie to gwarancja zadowolenia. Szczegółowe informacje na temat oferty można uzyskać na stronie internetowej. Nie czekaj i zamów już dziś! Atrakcyjne ceny czekają na ciebie!
Szczegóły firmy
Menu
 

 
Aktualności
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Ale nudy trzeba zamknąć stronę. Przecież nasz starosta lubi wszystko i wszystkich zamykać a więc do dzieła !

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Wyniki Lotto
Ciekawy przepis
Sos muślinowy.
10 dag gęstego majonezu, 40 ml białego wytrawnego wina, białka z 2 jajek, ocet balsamiko, sok z 1/2 cytryny, sól. Majonez wymieszać z winem, s...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
październik, 2020
pnwtśrczptsbnd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij