Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji. Dlatego też pojawiające się w przestrzeni medialnej filmy prezentujące np. osoby ze Stanów Zjednoczonych po użyciu syntetycznego opioidu, znanego pod nazwą fentanyl rodzą pytania o skalę tego zjawiska w Polsce. Od stycznia 2022 r. do połowy kwietnia 2024 r. zabezpieczono dokładnie 252,2 g tej substancji i jej pochodnych. Dla porównania w całym ubiegłym roku policjanci zabezpieczyli w naszym kraju około 21 ton środków odurzających, a tylko przez 5 miesięcy tego roku było to 17,5 tony.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 15-06-2024)
Od 3 czerwca br. w ramach operacji pod kryptonimem „Zapora” w rejon przygraniczny skierowano kilkuset funkcjonariuszy oddziałów prewencji z całego kraju, aby wesprzeć działającą tam Straż Graniczną i Wojsko Polskie. Policjanci realizują swoją główną misję: pomagają i chronią, przede wszystkim mieszkańców Podlasia.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 15-06-2024)
Policjanci oraz pracownicy Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wsparli akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach. Opłaty startowe z biegu zasiliły jej konto. Udział w biegu, to nie tylko wyraz solidarności z rodzinami policjantów, którzy na rzecz innych złożyli najwyższą ofiarę, czyli swoje życie, ale także budowanie poczucia przynależności do grupy zawodowej, której naczelnym hasłem są słowa „Pomagamy i chronimy". Na czele tego sportowego wydarzenia stanął szef mazowieckich policjantów - nadinsp. Waldemar Wołowiec.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
W czwartek (13.06) na terenie zalewu w Jedlni - Letnisku już po raz XIV odbyły się mazowieckie pokazy instruktażowe pn. „Bezpieczna Kąpiel”, organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Organizatorem imprezy był Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu oraz władze miasta Jedlni - Letnisko.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
Czterech funkcjonariuszy z mazowieckiej komendy zostało uhonorowany przez Ministra Zdrowia Odznaką honorową „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
W dniu 13 czerwca 2024 roku w siedzibie szkoły niemieckiej Policji Federalnej (Bundespolizei) w Bambergu odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia funkcjonariuszy Policji krajów europejskich biorących udział w zabezpieczeniu przebiegu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Niemczech.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
Policyjni instruktorzy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz instruktorzy z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, rozpoczęli szkolenie żołnierzy Wojska Polskiego pełniących służbę na polsko-białoruskiej granicy. Policjanci żołnierzom przekazywali wiedzę na temat techniki i taktyki interwencji wobec osób nielegalnie przekraczających granicę oraz użytkowania strzelb gładkolufowych i amunicji niepenetracyjnej, wykorzystywanych przez policjantów.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
Policyjni instruktorzy z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku szkolili żołnierzy Wojska Polskiego oraz strażników granicznych z taktyki działania pododdziałów zwartych. Omawiali potencjalne zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się podczas służby na granicy polsko-białoruskiej. Szkolenia mają charakter cykliczny i obejmować będą wszystkich strażników granicznych i żołnierzy Wojska Polskiego kierowanych na granicę.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zatrzymali dwóch mężczyzn, do sprawy kradzieży nawigacji z ciągników rolniczych. W ich mieszkaniu znaleźli susz roślinny oraz broń palną, na którą nie mieli zezwolenia. Posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
Policjanci wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali w minioną środę po południu 57-latka i 34-latkę, podejrzanych o zlecenie podpalenia trzech ciągników siodłowych, naczepy oraz kontenera, których wartość przekroczyła półtora miliona złotych. Mundurowi do sprawy zabezpieczyli m.in. luksusowe pojazdy należące do podejrzanych. Ich łączna wartość to ponad 1,8 miliona złotych. Wałbrzyszanie decyzją sądu na dwa najbliższe miesiące trafili do aresztu.

(kategoria: Wiadomości policyjne, dodano: 14-06-2024)
Menu
 

 
Kategorie aktualności
Informacje
Sonda
Czy parking na rynku w Strzyżowie powinien być płatny?
Nie, to jest bezcelowe.
Tak, ale opłaty są za wysokie
Tak, w końcu jest wolne miejsce!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Moja opinia jest taka iż można tutaj znaleźć wiele ciekawych rzeczy i do tego jeszcze za darmo!!!

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sałatka Lukullusa
25 dag sera edamskiego, 1 szklanka drobnej fasoli ( może być kolorowa), 2 filety śledzi korzennych lub matiesów (20-25 dag), 2 cebule, 10 śliwe...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 28-07-2023 o godzinie 12:08 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Grupa Śpiewacza
Ostatnie komentarze

centrum_dowodzenia_strzyzow

Boks reklamowy

Kalendarz wydarzeń
czerwiec, 2024
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij