Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Oczywiście wśród Żydów w czasie wojny zdarzali się i konfidenci, i ci z Judenratów, i z policji żydowskich w gettach. Ale rację mają ci, którzy mówią, że to było tak, jakby oskarżyć ofiarę, człowieka, który za chwilę zostanie zamordowany o współudział, ponieważ ten człowiek na polecenie wykopał dla siebie grób - stwierdził w "Kropce nad i" były premier Włodzimierz Cimoszewicz, komentując wypowiedź premiera Morawieckiego o "żydowskich sprawcach".

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Najlepiej byłoby dla Polski i jej wizerunku międzynarodowego, żeby ten rząd i większość parlamentarna w tej sprawie milczeli od początku - ocenił w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, historyk i były szef MSW. Skomentował w ten sposób kontrowersje związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Teraz jesteśmy w bardzo poważnej sytuacji, z której rozpaczliwie próbują rządzący wybrnąć. Prawdę mówiąc, cały czas dolewając oliwy do płomienia - dodał.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Po zmasowanej krytyce Fundacja Rodziny Rudermanów zdjęła wieczorem w środę z portalu YouTube klip, w którym powtarzają się słowa o "polskim Holokauście". Materiał z konta fundacji zniknął po apelu dyrektora Jewish Community Center w Krakowie.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Zarówno noc ze środy na czwartek oraz sam czwartek okażą się dość pogodne, ale również mroźne. W ciągu dnia temperatura miejscami nie przekroczy -5 stopni Celsjusza.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Wyznaczony został skład pięciu sędziów do sprawy prezydenckiego wniosku w sprawie nowelizacji o IPN - poinformowała w środę prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Przewodniczącą składu jest prezes Przyłębska, sprawozdawcą sędzia Andrzej Zielonacki.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
W najbliższych dniach temperatura będzie systematycznie spadać. W nocy z poniedziałku na wtorek miejscami ma wynosić zaledwie -20 stopni Celsjusza. Również w ciągu dnia mróz nie odpuści. W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia lokalnie nie przekroczy -11 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie ostrzeżeń.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Prezydent Tarnobrzega został zatrzymany w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak przekazali śledczy, Grzegorz K. miał przyjąć 20 tysięcy złotych korzyści majątkowej w gotówce. Do zatrzymania doszło w gabinecie prezydenta - dowiedziała się tvn24.pl.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Puszczę Białowieską zamieszkuje kilkaset żubrów, jednak jest wśród nich jeden wyjątkowy. Mieszkańcy wsi Budy nadali mu nawet imię - Wojtek. Film z Wojtkiem w roli głównej udało się nagrać Adamowi Bohdanowi z fundacji "Dzika Polska".

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Kierownictwo Państwowej Komisji Wyborczej zdecydowało powierzyć Magdalenie Pietrzak stanowisko szefowej Krajowego Biura Wyborczego. Swoją funkcję zacznie pełnić od 3 marca. Pietrzak od 2016 roku była między innymi zastępcą dyrektora Departamentu Spraw Parlamentarnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Badania nad magazynami energii elektrycznej, w szczególności nad bateriami do aut elektrycznych, to cel konsorcjum naukowego pod nazwą Pol-Stor-En utworzonego przez polskie uczelnie. Odpowiednią umowę podpisano w środę w Ministerstwie Energii.

(kategoria: Wiadomości z Polski, dodano: 21-02-2018)
Menu
Kategorie aktualności
Informacje
Sonda
Czy ZOZ Strzyżów powinien zlikwidować jedyną specjalistyczną karetkę w Regionie?
Tak, jeżeli jest nie opłacalna powinna być zlikwidowana....
Nie mam zdania
Nie, zdecydowanie karetka jest bardzo potrzebna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
aktualności nie są aktualne niestety...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sałatka indyjska
100 g. długoziarnistego ryżu, 100 g. czerwonej fasoli z puszki, mała cebula, kostka rosołowa, strąk czerwonej papryki (świeżej lub konserwowej ), 50 ...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 30-12-2015 o godzinie 14:21 użytkownik Maras135 dodał wpis na swoim blogu: Test DNA na ojcostwo w Strzyżowie. Szybko, pewnie i na miejscu! 
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
luty, 2018

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie · krawieckie · stolbud ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij