Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
pwsy
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Uwaga!!! Zawieszono możliwość dodawania wpisów w kategorii głównej, aby dodać wpis należy wejść w daną kategorię i tam wybrać dodaj wpis. Powodem zmiany były sugestie użytkowników!


Odpowiedz
PARK LITERACKI
nemo
11-10-2016, 16:10:07
[ cytuj ]
PARK LITERACKI – pytałem co to ma być i po co, no i teraz już wiem. Więc ten park literacki to będzie coś w rodzaju sceny na wolnym powietrzu a pod spodem będą szalety – czyli okazuje się, że w Strzyżowie kultura na g….nie stoi. Gratuluję pomysłu wice burmistrz od kultury. Nie przeczę, że szalety są potrzebne i to bardzo, ale nie w takim połączeniu. Ale czy to przypadek, że wszystkie przedsięwzięcia budowlane realizowane przez gminę np. Zawadka, żłobek, a teraz ten park łączą się z nazwiskiem ojca wice burmistrz od kultury (A. Wąsikiem). Po moim zasygnalizowaniu, że w pracowni Orange nic się nie dzieje, niespodziewanie zrobił się „sztuczny tłok”. Są organizowane jakieś spotkania, czy konieczne nie wiem.
Teraz chciałem zapytać wice burmistrz od kultury dlaczego odwołała Koncert Papieski – czy nie „gustuje” w kulturze wyższych lotów i uważa, że mieszkańcy Strzyżowa nie potrzebują takich wspaniałych Koncertów, cieszących się wielkim powodzeniem, które od lat organizuje Dom Kultury w hołdzie św. Janowi Pawłowi II Honorowemu Obywatelowi Miasta Strzyżowa. Potwierdzeniem „dobrego gustu” i wyczucia kultury u osób odpowiedzialnych w Gminie była tzw. gala rozdania statuetek św. Michała – jednym słowem żenada. To nie tylko jest moje odczucie. Wracając zatrzymałem się na rynku przed statuą św. Michała i poprosiłem „Odpuść im bo chyba nie wiedzą co czynią”.
Święty spojrzał na mnie smutnym wzrokiem i zasłonił ręką twarz.
Aftermath
11-10-2016, 23:29:52
[ cytuj ]
Oczywistym jest, że pomysły pani wiceburmistrz (z tego, co się słyszy na mieście, to najprawdopodobniej wszelkie durne pomysły wypływają właśnie od niej - jeśli się mylę, to proszę naprostować) to co najmniej pomyłka i realizowanie własnego widzi mi się. Ludzie popatrzą - coś się dzieje, będzie szansa, że przyklasną a tak naprawdę jest to kolejne wyrzucenie pieniędzy w błoto. Ile razy z takiego parku literackiego będą korzystać ludzie? Pomijam rynkowych bywalców, którzy w takim parku zamiast literatury będa czytać etykiety wysokoprocentowych trunków i nimi się tam raczyć - jeśli będzie ogólnodostępny. Jest przecież biblioteka, w której miłośnicy literatury się spotykają i nie trzeba do tego budować jeszcze innej sceny. Te pieniądze można zinwestować w coś innego zamiast w wylanie betonu, który będzie służył z dwa razy do roku... Dom Kultury fajnie działał, zaczęło coś się w tym grajdole dziać, ale zmienił się burmistrz z kiepskiego na nie-lepszego, który ze swoją switą ma inną wizję kultury w tym miasteczku i obcięli pieniądze DK (porównajcie ilość i jakość imprez przed i po), w bibliotece poobcinali ludziom etaty, tym samym godziny otwarcia biblioteki są krótkie i jak żyję, tak nigdy nie było. Niby w całym kraju promuje się czytelnictwo wśród ludzi, ale u nas władza walczy z czytelnictwem... (jakiś szalety literackie tego nie zmienią).Pomijam dom seniora czy co tam jest w tej Zawadce, gdzie najpierw wydali pieniądze a dopiero potem szukali poprzez inne swoje jednostki ludzi, którzy zapełnią tamtejsze puste ściany... To jest chore. Ludziom wpadającym na takie pomysły proponuję coś nie na nadciśnienie a na nadidiotyzm.
Jony
12-10-2016, 11:20:25
[ cytuj ]
Niestety tak jest jak się mały, zakompleksiony człowiek dorwie do władzy. Pani wiceburmistrz niestety nie ma przygotowania naukowego ani własnego do bycia zwierzchnikiem instytucji kultury. Podejrzewam, że większość osób pracujących w urzędzie jest lepiej formalnie i merytorycznie wykształcona i przygotowana. Jesteśmy naocznymi świadkami, jak można rozburzyć w tak krótkim czasie instytucje, które latami pracowały na swoją rangę i pozycje. Chciałbym tak na marginesie zapytać o koszty dożynek, które odbyły się w prywatnym ośrodku. Kto za tym stoi i za ile? Podobno koszty były liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Drugie pytanie dotyczy powołania Centrum Usług, które podobno ma zrzeszać: Dom Kultury, Bibliotekę i Muzeum. Jak wiadomo dojdzie do reorganizacji w tych zakładach pracy, już teraz większość osób tam pracuje na 1/2 etatu. Czy to znowu kolejna dobra zmiana? Zostanie powołany nowy zarządzający czyt."mający poparcie wiceburmistrz", w sumie to będzie nowe stanowisko pracy, tylko ile osób straci prace aby ten cel mógł być osiągnięty? Program zagłady resztek strzyżowskiej kultury jak wszystko u pani wiceburmistrz jest "z wysokich półek" i trwa w najlepsze.

pompeje
12-10-2016, 12:27:39
[ cytuj ]
Super dyskusja
Stella
12-10-2016, 17:20:25
[ cytuj ]
Nie-do-wiary!
Czyżby prysła zmowa milczenia na temat bezmyślnych i kosztownych poczynań Rudej Piękności z magistratu?
Bo przecież nikomu normalnemu, patrzącemu z boku, nawet przez myśl by nie przeszło podejrzewać, że pod tą maską cudownego, nienagannego uśmiechu skrywa się osoba, która potrafi swoim współpracownikom zafundować istne piekło. Pracownicy UM mocno znerwicowani kornie skłaniają kark i zaciskają zęby (a te nie raz swędzą, kiedy patrzy się na jawną niegospodarność, prywatę i kolesiostwo), ale cóż, gdzie indziej znajdą pracę, a każdy ma rodzinę na utrzymaniu, kredyt, czy dzieci a studiach… W urzędzie za to, z zastraszenia kwitnie donosicielstwo i wzajemne podgryzanie i to w takim rozmiarze, jakiego ten urząd nigdy nie widział – brawo! Żadnej z dotychczasowych władz to się nie udało.
Piszesz – „Jony”, że Ruda Piękność od kultury nie dysponuje właściwym wykształceniem, czy przygotowaniem, a ja się pytam – A po co? Wystarczy, że ma się władzę (i to nieograniczoną) oraz święte przyzwolenie najwyższej władzy na wszelkie … ups ! wpadki! Te właśnie „drobne wpadki” i te „super pomysły”, nawiązujące stylem (o zgrozo!) do seriali typu „Dynastia” czy „Moda na sukces” kosztują nas – drodzy strzyżowscy podatnicy – krocie! Wystarczy zerknąć na uchwały i zarządzenia w sprawie zmian budżetowych… Czy na pewno nas na to stać???!! Nas, obserwatorów życia społeczno-kulturalnego naszego miasta, polityka „pani wice od kultury” przyprawia o mdłości.
Fajnie, że nie tylko my to widzimy, może już czas wykrzyknąć – „Król jest nagi!”
Prometeusz
13-10-2016, 14:22:47
[ cytuj ]
Parę słów odnośnie gali nagród św. Michała ... Doszły mnie słuchy - potwierdzone zresztą - że niektórzy nominowani do nagród nie zasłużyli nawet na oficjalne zaproszenie do DK ... Powiem tak: gala nie jest imprezą zawłaszczoną tylko przez gmine!!! Jeśli ktoś zostaje nominowany ( niezależnie od tego kto by to nie był) powiniem zostać oficjalnie zaproszony! W końcu ta nagroda chyba z założenia miała być przyznawana osobom, które wyróżniają się czymś szczególny w naszej gminie... ale chyba niektórym pomyliła się z przyznawaniem nagród za pracę którą wykonuje się w ramach swoich obowiązków służbowych... Wiem, że włodorzom nie podobają się inicjatywy podejmowane przez młodych ludzi o narodowych pogladach, ale może wzięliby pod uwagę fakt, że znaczna częśc mieszkańów gminy popiera takie inicjatywy i nie widzi w nich nic złego, a wrecz przeciwnie, sami chętnie biora w nich udział jak choćby podpisy pod petycją nadania nazwy rondu. Wypowiem się tutaj w imieniu kilkunastu osób którzy są oburzeni faktem, że już drugi raz w rzędu organizatorzy gali nie byli łaskawi oficjalnie zaprosić nominowanych do tej nagrody. Szanowna kapitua ma prawo nie przeznać nagrody, ale taka dyskryminacja odnośnie wyboru kogo zaprosić a kogo nie jest doprawdy oburzająca...
pompeje
13-10-2016, 17:53:45
[ cytuj ]
Z ostatniej chwili. Burmistrz odwołał Panią Dyrektor DK. Za tyle lat cieżkiej pracy i poświęcenia nawet nie usłyszała dziękuję. Porażka ....


P.S. Pani Dyrektor jeszcze nie otrzymała pisma z magistratu, a tu już Główna Księgowa KAZAŁA!!!! oddać laptop i telefon komórkowy oraz zabrać osobiste rzeczy.

TIR em podjedziemy po rzeczy Jagody. Po podziękowania, upominki, nagrody, po kilkanaście lat wspomnien i ciężkiej pracy. Nie odbierzecie jej tego co wypracowała. Co wy myślicie, że Jagoda wniosła do DK kubek i łyżeczkę i z nimi będzie wychodzić?

Oddajcie jej nieprzespane noce, zrekompensujcie nerwówki, PODZIĘKUJCIE! A nie wchodzicie na chamówę w czyjąś pracę popartą osiągnięciami i udajecie, że to wasze.

Jak ktoś nie ma pomysłu na siebie, to niech sobie trzecie jajo zniesie.
pompeje
14-10-2016, 18:36:56
[ cytuj ]
Odzywajcie się. Piszcie! Nie ma drugiej takiej ikony w Strzyżowie, jaką jest Jagoda.
Zróbmy coś wspólnie. Jest tyle dobrych głosów pocieszenia, ale może trzeba wyjść głośno krzycząc?

Dla odważnych jestem na prive.
neria
15-10-2016, 17:17:49
[ cytuj ]

BRAWO Panie Burmistrzu, z wielkim hukiem „uwolnił” nas Pan od kultury przez duże „K”, ale skąd przypuszczenie, że my mieszkańcy Strzyżowa „gustujemy” w kulturze na poziomie wsi Głucha Dolna czy innego Pcimia. Rozumiem, że możemy zapomnieć o wyjątkowych koncertach, których nam wielu zazdrościło, o spotkaniach z ciekawymi ludźmi i wielu imprezach, którymi tętnił strzyżowski Sokół. Teraz będziemy się „ zachwycać” popisami zespołów weselnych, pseudokabaretów powielających z marnym skutkiem skecze tych prawdziwych, do których występów Strzyżów już zdążył się przyzwyczaić oraz imprez prowadzonych przez osobę o wątpliwych kompetencjach.

Z niesłychanym podziwem patrzę z jaką lekkością pozbywa się Pan ludzi sercem i duchem od lat oddanych strzyżowskiej kulturze. Metody i sposób usuwania niepokornych a zatem niewygodnych przypominają czasy słusznie minione. Jednym słowem GRATULUJĘ! Pokazał Pan wreszcie swoje prawdziwe oblicze.

tabalugaa
16-10-2016, 15:16:23
[ cytuj ]
Kolejny super pomysł z tym parkiem szkoda tylko ze w tym miejscu kiedyś był cmentarz żydowski a teraz będzie jakiś parki literacki i wc.... tak miały powstawać nowe miejsca pracy, podstrefy ekonomiczne a tu jedyna podstrefa ekonomiczna jest to wprowadzenie parkingu płatnego:) i za parę lat postój w całym rynku będzie płatny. A najbardziej szkoda mi Łętowni ze tak rozwalili to co tam było i można było zrobić.

Brawo nasze sprawy! Brawo wy!
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy jesteś za połączeniem strzyżowskich instytucji kultury tj. Muzeum Samorządowego, Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w jedno?
Tak
Nie
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Nie no kolego zamknąć to może nie. Sam prowadzę tego typu portal i wiem z czym to się wiąże. Moim zdaniem strona o sporych możli...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
OMLECIKI Z KREMEM
2 jajka2 łyżki cukru2 łyżki mąki1/2 łyżki cukru waniliowego1/4 łyżeczki proszku do pieczeniamargaryna do wysmarowania blachyJajka umyć, oddzielić ż&oa...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 30-12-2015 o godzinie 14:21 użytkownik Maras135 dodał wpis na swoim blogu: Test DNA na ojcostwo w Strzyżowie. Szybko, pewnie i na miejscu! 
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
wrzesień, 2018

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie · krawieckie ·
Reklama
ohp
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij