Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Uwaga!!! Zawieszono możliwość dodawania wpisów w kategorii głównej, aby dodać wpis należy wejść w daną kategorię i tam wybrać dodaj wpis. Powodem zmiany były sugestie użytkowników!


Odpowiedz
Ośrodek Maszynowy Strzyżów
matek
11-11-2015, 14:07:17
[ cytuj ]
Doszły mnie słuchy, że Ośrodek Maszynowy zatrudniający około 50 osób ma zostać zlikwidowany.
Gmina bedąca udziałowcem tego zakładu nie widzi dalszej potrzeby istnienia tej firmy.
Dziwi mnie fakt, że za wszelką cenę nie ratuje się zakładu pracy, który zatrudnia tyle osób, płaci podatki, ZUS i daje szanse na pracę 50 osobom z terenu Strzyżowa i okolic.

Jednocześnie Gmina "inwestuje" - czytaj marnuje pieniądze na remont szkoły w Zawadce i organizowanie tam "domu dziennego" dla osób starszych.
Zapewnienie osobom strarszym rozrywki, dostępu do komputerów jest inicjatywą słuszną, ale nie dla Gminy, która ma takie problemy finansowe, bo przecież trzeba było budynek wyremontować, zatrudnić kilka osób do obsługi, dyrektora i kilka innych osób, które będą przecież wynagradzane przez Gminę - takie inwestycje to kula u nogi dla Gminy (pewnie zostały pozyskane na to jakieś unijne pieniądze - ale to tak naprawdę gwóźdź do trumny dla Gminy).

Jeśli pracę w OM straci nagle 50 osób, co UP zaproponuje tym osobom - kuroniówki, szkolenia dla przekwalifikowania się - tylko ile to kosztuje??

Może lepiej, gdy da się szansę nowemu dyrektorowi OM na wyprowadzenie firmy na prostą, z tego co wiem, to zleceń firma ma obecnie bardzo dużo.

Tak na margiesie, zamkąć jest łatwo, wysprzedać majątek za bezcen to też nie problem, tylko czy Gmina ma w interesie likwidace zakładów pracy a pompowanie pieniędzy w nikomu niepotrzebne projekty, które generują tylko koszty??
miejscowy
27-11-2015, 18:46:50
[ cytuj ]
Rozwiązany będzie napewno ale podobno ma pojść w prywatne ręce więc może ci wszyscy co w OM pracowali zostaną u prywaciarza? Wie ktoś coś konkretnego w tym temacie?
esculapus
04-12-2015, 07:58:01
[ cytuj ]
Tutaj wyjaśnione co i jak z OMem http://supernowosci24.pl/wladza-chce-likwidacji-firmy/
pracownik
29-12-2015, 22:58:54
[ cytuj ]
jeśli chodzi o Ośrodek Maszynowy w Strzyżowie to likwidator na wstępie wypowiedział umowy wszystkim pracownikom umysłowym, aktualnie również część pracowników fizycznych dostała wypowiedzenia... Burmistrz chyba nie do końca jest zorientowany w bieżącej sytuacji firmy , stwierdzenie ,że celowo mija się z prawdą byłoby zbyt odważne jednak Jego wypowiedzi na radzie miejskiej budzą wiele wątpliwości . Zastanawia mnie , co musiało sie takiego wydarzyć z końcem października , że podjęto taką decyzję, czy nie moźna było działać wcześniej aby temu zapobiec.... ? i kolejne pytanie- co teraz ?

I wogóle jak radni mogą głosować za likwidacją zakładu nie znając żadnych konkretnych informacji o sytuacji finansowej? Dlaczego przy tak ważnej decyzji nie ma żadnego przedstawiciela firmy??? Strasznie to wszystko dziwne...
Strzyżów potrzebuje nowych miejsc pracy, a nie likwidacji tych które istnieją. Władze znajdują pieniądze na zapewnienie rozrywki dla seniorów (z całym szacunkiem dla nich), a brakuje ich dla ratowania zakładu, który pozwalał wielu rodzinom wiązać koniec z końcem...Ciekawe priorytety. Może czas pokaże jaki był plan... poczekamy ...
obiektywny_inaczej
06-01-2016, 13:35:29
[ cytuj ]
Eeeee coś chyba tam jeszcze robią bo widzę jak pracownicy wracają z roboty. Pewnie jakieś zamówienia mają.................. Może to nie prawda z tą likwidacją OM.........................?
pracownik
11-01-2016, 23:10:42
[ cytuj ]
Tak pracownicy jeszcze tam chodzą , nawet byli ... z nadzieją ,że może dostaną teraz w styczniu wynagrodzenie za październik....
miejscowy
26-01-2016, 11:20:31
[ cytuj ]
Ja też widzę że chodzą. Wczoraj naprzykład wracali z roboty. Za darmo tam robią czy jak???????
pracownik
28-01-2016, 11:58:39
[ cytuj ]
na pewno wszyscy dostali już wypowiedzenia, większosć ma trzymiesieczne wypowiedzenie dlaego jeszcze są ludzie na zakłądzie , Ci co już nie pracują też zaglądają , a nóż ktoś sie zlituje i wypłaci zaległe wynagrodzenia .
Portos
23-02-2016, 18:46:59
[ cytuj ]
Jak chodzą słuchy podobno burmistrz znalazł jakiego nowego właściciela i jeżeli to prawda zakład ruszy. Pewnie nowy zatrudni wszystkich tych zwolnionych.
pracownik
01-03-2016, 22:04:15
[ cytuj ]
Jak chodzą słuchy podobno burmistrz znalazł jakiego nowego właściciela i jeżeli to prawda zakład ruszy. Pewnie nowy zatrudni wszystkich tych zwolnionych.

Hahahaha!!! na pewno tak będzie!!!!
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy jesteś za połączeniem strzyżowskich instytucji kultury tj. Muzeum Samorządowego, Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w jedno?
Tak
Nie
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Gratuluje pomyslu mysle ze tu wiele spraw moze doczekac wyjasnienia.

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sos włoski do ryb
15 dag pomidorów, pęczek włoszczyzny, 3 łyżki oleju lub oliwy, cebula ( 50 g. ), ząbek czosnku, listek laurowy, po gałązce tymianku, oregano i ...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 30-12-2015 o godzinie 14:21 użytkownik Maras135 dodał wpis na swoim blogu: Test DNA na ojcostwo w Strzyżowie. Szybko, pewnie i na miejscu! 
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
lipiec, 2018

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· krawieckie · wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij