Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Aida media WUP2
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 


Odpowiedz
ZEBRANIA WIEJSKIE !!! Jak one wyglądają? Czy służą podnoszeniu poziomu życia mieszkańców? Czy zgłaszane wnioski są rozpatrywane?
Dobrzechow1
22-03-2017, 11:14:58
[ cytuj ]
Po ostatnim zebraniu wiejskim, na którym Pan Burmistrz pochwalił sołtysa wsi K.Z., za rzekome zaangażowanie w sprawy wsi i wzorową realizację zadań, mam odruch wymiotny. Nie jest bowiem tajemnica, że sołtys Dobrzechowa od lat nie współpracuje z wsią, organizacjami, młodzieżą, dorosłymi, seniorami czy dziećmi. Nie bierze też żadnego udziału w życiu społecznym wsi, zebraniach, spotkaniach, czy imprezach kulturalnych. Przeciwnie- utrudnia wszelkie inicjatywy, wyśmiewa je i bojkotuje. Nawet zebrania wiejskie, pomimo uchwały o odbywaniu ich w Domu Ludowym przeniósł do szkoły. Informacje o terminach zebrań wiejskich są niemalże utajniane. Jakoś zapominaił o przesyłaniu informacji przez: okólniki, gazetę parafialną, ogłoszenia parafialne, internet, no i zwykłą "pocztę pantoflową". Panie sołtysie, kilka małych karteczek na tablicy ogłoszeń nie załatwia sprawy! Panie Burmistrzu, tym razem w swojej oracji mocno Pan przesadził, obrażając naszą dumę i uczucia. Nie interesuje nas to, że Pan K.Z. jest w Pana opcji politycznej- oddanym i wiernym towarzyszem, że był w Pana sztabie wyborczym.
Pomimo licznych sygnałów od mieszkańców o nadużyciach władzy i lekceważeniu nas przez soltysa wsi , pozostał Pan obojętny.
Polecamy Panu do przemyślenia temat na forum "Strzyżowiaka" (Sołtys kontra...), dotyczy on tylko części problemu i powstałego konfliktu.
Liczyliśmy bardzo na Pana zwykła, ludzką uczciwość i obiektywizm, ale niestety, zmuszeni jesteśmy wejść na drogę urzędową. Pozostajemy nadal z szacunkiem.
Jednoczesnie pozdrawiamy serdecznie mieszkańców regionu, a szczególnie czytelników "Strzyżowiaka".
macma
22-03-2017, 12:44:46
[ cytuj ]
W Dobrzechowie, duża wieś, kilka tysięcy mieszkańców, i nie potraficie pokazać sołtysowi, jednemu człowiekowi, gdzie jest jego miejsce? A może nie jest tak zle, jak większa część wsi akceptuje sołtysa, a może wystarczy mu przypomnieć, kto to jest sołtys i w jakim celu został wybrany ?

Pozdrawiam forumowiczów z Dobrzechowa
GRODZISKO
23-03-2017, 22:19:11
[ cytuj ]
Zebrania wiejskie wygladaja fatalnie. Wręcz coraz gorzej. Bardzo niska frekwencja. Słaba informacja. Wieczni soltysi nic nie robią, rady sołeckie też śpią. Czasem rozdadzą byle jak unijne jabłka. To wszystko. Wieś zostaje coraz dalej za miastem. PSL nadal kropi cwaniaków, mysle że już niedługo. O młodzież wogóle się nie dba. Na wieś wróciło średniowiecze! Ciemno wszędzie, głucho wszedzie...
Pozdrowienia
Dom_Kultu
24-03-2017, 10:26:14
[ cytuj ]
Akurat jako "niezalezny radny", mam wiedzę na temat wsi. Zebrania wiejskie bardzo mało wnisza w sytuację ekonomiczną i kulturalną wsi. Raczej jest to falszywe przyklaskiwanie władzy i kościolowi. To dobrze, że jesteśmy społecznoscią wierząca, ale próbujmy właczyć księży i rady parafialne w codzienne życie wsi. Oni mogą wiele. Maja stadiony, świetlice, wolne pomieszczenia. Maja tez swoje organizacje, czyli nasze! No i nasze wspólne pieniadze...
Skoro miastu nie wystarcza taki potężny Dom Kultury "Sokól", stadion i place, to pokażmy (pokażcie), że my skromniej, ale tez potrafimy coś zrobić w Domach Ludowych, Domach Strazaka, na stadionach itp. Przecież są pieknie wyremontowane. Nie mozemy mieć kompleksów. Dlaczego nie mamy mieć na wsiach porzadnych imprez, z ktorych skorzysta i wies i miasto. Trzeba tu mocno pochwalić Koła Gospodyń Wiejskich. Jeszcze tylko kobiety działają bez przerwy i razem. Gdyby się dołączyli księża, to byłoby coś! A tak, każdy ciagnie w swoja strone. Miasto też musi działac razem z wsią, a nie budować nowe parki i centra kultury. W innych gminach nawet małe Domy Kultury od dawna współpracuja z wsiami i robią wspólnie piękne imprezy, a u nas w gminie co? NIC! Dlaczego wsie, sołtysi, rady sołeckie nie zrobią czegoś wspólnie, jat to czynili ich dziadowie. To byli (bezpartyjni) ludzie z ideą.
A ile dobrego zrobili dla swych społeczności. Obecnie, muzeum strzyżowskie rozpoczeło cykl wystaw dokumentujace historię poszczególnych wsi.
Może one bedą refleksją i bodżcem do dzialania dla ich mieszkanców.
Mała uwaga!
Zebrania wiejskie nie mogą być miejscem agitacji partyjneji i propagandy politycznej!
Mają służyć interesom wsi: dzieciom, młodzieży i dorosłym.
re_krut
13-10-2017, 14:18:55
[ cytuj ]
Jakie zebrania sie pytam??? To są spotkania starych ludzi, którzy już nie mają siły ani chęci czegokolwiek zmieniać. Na spotkanie agituje się zwolenników rzadzących, żeby nic nie wymkneło się spod kontroli. Większość mieszkańców nawet o zebraniach nie wie. Taka jest fatalna informacja. Młodzieży się taż nie zaprasza. Po co mają mieszaćwe wsi. Nawet dyskoteki czy zabawy nie można w Domu Ludowym, czy Strażaka zrobić. O czym tu gadać. Nie ma się nawet gdzie spotkać. Pozostaje przystanek. Nuda,nuda, nuda. zresztą kasy na imprez rownież brak! Również w Strzyżowie, nic sie nie dzieje.Tylko w kólko walka o stołki i politykierstwo! Dodam, że w Kulturze, ktora ma tryskać pomysłami jest coraz gorzej... Z domu kultury zrobiono kolejny punkt administracji Kultury. Dlaczego tak jest?
re_krut
14-10-2017, 14:47:06
[ cytuj ]
Pomyliłem temat, sory...
miodmalina
16-11-2017, 13:11:43
[ cytuj ]
Czy Wójtowie Gmin: Czudec, Niebylec, Wisniowa, Frysztak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Strzyżów, powinni dofinansowywać działalność Kół Gospodyń Wiejskich w swoich Gminach?
Ja uważam, że stanowczo tak, skoro stale dofinansowuje się np. strzyżowskie stowarzyszenia seniorów-emerytów. Wieś też powinna upomnieć się o swoje. Zresztą KGW robią bardzo dużo dobrego dla swoich środowisk. Organizują spotkania okazjonalne, wystawy, festyny, wycieczki, kursy, szkolenia, zabawy, prowadzą drobne usługi dla mieszkanców itd. Pora nareszcie dostrzec i docenić ich pracę społeczną.
A co Wy mieszkańcy poszczególnych Gmin myślicie o tym???
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Potrzebny jak najbardziej portal,lecz słabo reklamowany poza internetem,trafiłam tu przypadkiem.I oczywiście ,jak w każdym przyp...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
RED RUSSIAN - Owocowy, łagodny drink podawany po posiłku.
30 ml wódki 20 ml likieru wiśniowego Obydwa składniki wraz z kostkami lodu umieścić w szklance i zamieszać.
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Zaproszenie
Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
grudzień, 2020
pnwtśrczptsbnd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij