Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Nowy temat · Odpowiedz
Rodzice i nauczyciele, brońcie swoich osiągnięć w Kulturze!
szekspirek1
03-10-2017, 15:01:48
[ cytuj ]
Rodzice i nauczyciele!!! Nie oddajcie przypadkiem strojów ludowych dzieciecego zespołu ludowego "Mali Strzyżowiacy". Dowiedziałam się ze sprawdzonych źródeł, że nowy pan dyrektor Domu Kultury w Strzyżowie, ma zakusy na przejęcie strojów ludowych zespołu, który założyli Państwo Kiczkowie, przy szkole nr.2. Później zespoł chyba przeszedł do szkoły nr.1. Zespołem kierowala wspaniale pani Ania Fąfara. Wszystko działało bardzo pieknie. Szkoła, rodzice i dziadkowie dofinansowywali stroje, nauczyciele ćwiczyli śpiew i taniec, a wszyscy bili brawo na wystepach małym artystom.
Dyrektorze przybyszu! To że nie udało się panu przy pomocy obcych instruktorów i pewnie sporych pieniędzy stworzyć dziecięcego zespołu ludowego w Domu Kultury, nie upoważnia pana do zagarnięcia naszego wspólnego strzyżowskiego dobra.
Proszę zostawić nasz zespół i nasze stroje w spokoju! Ich miejsce jest w szkole.
Lepiej niech pan odda do czyczczenia i naprawy stroje z kostiumerni Domu Kultury "Sokół". Jak można tak niszczyć takie piękne stroje? Takiego dobra kulturowego nie wypożycza się gdzie popadnie i komu popadnie!!!
Geniusz
06-10-2017, 19:40:51
[ cytuj ]
Czy ktoś ma informacje na temat wyburzenia Domu Kultury. Dzisiaj spotkałem kolegę z Gminy i powiedział, że narazie, żeby nie denerwować społeczeństwa władze nabrały wody w usta. Ciekawe?! Dlaczego po prostu Burmistrz nie zagra w otwarte karty z mieszkancami miasta i Gminy i nie przeprowadzi referendum w tej sprawie. Każdy uszanuje wolę ludu. Pytam: gdzie ta obiecywana demokracja?
Szczerze, nawet nie wiedziałem, że mamy III Burmistrz d/s Kultury. Troche komiczne. Ciekawe, gdzie na ewentualny czas budowy przeniosą: Dom Kultury, ludzi i dzialalnośc?
szekspirek1
18-10-2017, 22:48:37
[ cytuj ]
KULTURA DAWNIEJ, A DZIŚ.

Dawniej współpraca pomiędzy Domem Kultury, a szkołą i przedszkolami układała się wspaniale. Obecny dyrektor DK „Sokół” wymaga w nawet błachej sprawie dziwnych podań, pism i długich próśb. Utrudnienia i komplikacje pojawiają się z każdej strony. Dawniej strzyżowscy i okoliczni nauczyciele prowadzili nawet w Domu Kultury społecznie zespoły artystyczne i koła zainteresowań. Byli oczywiście też liczną grupą, która zasilała zespoły DK. Dzieci i młodzież równie z zapałem uczęszczały wówczas na zajęcia do Sokoła. Wspomnę tylko o: Dziecięcym Teatrze Lalek, Zespole Jazzowym, Grupie Wokalnej „Fiat Singers”, Grupie kabaretowej „Antidotum”, Teatrze Dramatycznym, Kapeli Ludowej, Zespole Estradowym DK, ZpiT „Pogórze”, Kursach Tańca... Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli również w spotkaniach klubów i koł zainteresowań DK, takich jak: Klub Twórców Ludowych, Klub Literacki, Klub Plastyka, Towarzystwo Miłośników Sztuki, Grupa Kabaretowa „Antidotum”, Klub Szachowy, Klub Miłośników Folkloru, Klub Medycyny Naturalnej. Dawniej czuliśmy się w Domu Kultury jak w jednej wielkiej rodzinie, dziś wszystko się zmieniło.

Dzisiaj, kiedy III Pani burmistrz d/s Kultury "uszczęsliwiła" strzyżowską Kulturę swoją osobą i nowym, a raczej własnym dyrektorem, nie jest dobrze. Z głosów opinii publicznej- w tym również pracowników jasno wynika, że pan P. B. nigdy nie powinien się znaleść na tak odpowiedzialnym stanowisku. Z całym szacunkiem, ale ten pan nie zna specyfiki naszego środowiska, lokalnych tradycji i wzajemnych powiązań.

Będziemy wnikliwie przyglądać się wątpliwym poczynaniom nowego „tandemu” w Kulturze, a w razie potrzeby interweniować.

Zachęcam nauczycieli przedszkoli i szkół z terenu powiatu do wyrażania własnych opinii na forum „Strzyżowiaka”.
Banner i sanok
Ostatnie tematy na Forum
Menu
Informacje
Sonda
Który z Ośrodków Kultury Powiatu Strzyżowskiego przygotował najlepszą ofertę kulturalną dla dzieci i młodzieży na okres wakacyjny?
Czudec
Wiśniowa
Strzyżów
Frysztak
Niebylec
Pogoda
Wasze opinie o NAS
aktualności nie są aktualne niestety...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sałatka z kalarepką
pół główki sałaty, 6 rzodkiewek, młoda kalarepka, sól, 4 łyżki śmietany, pieprz, garść rzeżuchy. Sałatę i rzodkiewki przebrać,...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 30-12-2015 o godzinie 14:21 użytkownik Maras135 dodał wpis na swoim blogu: Test DNA na ojcostwo w Strzyżowie. Szybko, pewnie i na miejscu! 
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Promocja na reklamę w Strzyzowiak.pl
Baner poziomy A - 199 zł za miesiąc
Baner poziomy B - 129 zł za miesiąc
Wizytówka graficzna - 39 zł za 6 miesięcy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Ogłoszenia firm B2B
Biznes oferty, współpraca
Bezpłatna reklama firmy!
WyspaSukcesu.pl

Kalendarz wydarzeń
październik, 2017

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· · krawieckie · wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij