Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Strzyżów
Nowy temat · Odpowiedz
Wezwania od syndyka SKOK SKARBIEC
Mariuszm
01-04-2018, 19:36:34
[ cytuj ]
O ile się nie mylę, jakiś czas temu w Strzyżowie działała filia SKOKu \"SKARBIEC\", musiał działać, bo w niejasnych dla mnie okolicznościach jego członkiem została moja babcia i obecnie, po wielu latach, ta 95 letnia niemal babcia dostała takie oto wezwanie do zapłaty:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/9fd791b3da31b156

Tak więc takich \"szczęśliwców\" w okolicy może być znacznie więcej.

Z tego, na ile zbadałem sprawę, gdy SKOK jeszcze działał, cokolwiek robiąc w SKOKU, nawet nie biorąc pożyczek, a tylko płacąc rachunki, za 1 zł stawało się jego członkiem.
Około 2015 roku Zebranie Przedstawicieli Członków zwiększyło wartość udziału z 1 do 95 zł, przez lata nie informując nikogo o takiej decyzji. W 2016 SKOK upadł a teraz Syndyk sobie wymyślił, że zwróci się do wszystkich członków o uzupełnienie udziałów. Automatycznie wszyscy \"udziałowcy\" wg Pana Syndyka wiszą mu po 94 zł. Pisma te skierowano podobno do ponad 22000 osób w kraju, co, gdyby wszyscy karnie zapłacili, daje sumę ponad 2 mln zł.
Suma ta pójdzie na zabezpieczenie roszczeń np. banków wobec SKOKu ale nikt z wpłacających nigdy jej nie odzyska. Co więcej jeśli ta operacja pójdzie sprawnie, Syndyk może domagać się kolejnych 95 zł (dwukrotność udziałów).

Czy należy płacić i się przejmować tym pismem? Każdy zrobi jak uważa ale ale wg. mnie nie należy płacić. Jest to bazowanie na strachu, tym bardziej, że większość klientów to mogą być osoby starsze, nie do końca zorientowane w sytuacji. W czerwcu tego roku roszczenie (o ile wogóle jest zasadne), się przedawnia, wątpliwe aby złożono tyle pozwów i to w tak niejasnej co do wyniku sprawie. Federacje Konsumenckie, z którymi rozawiałem, radzą nie płacić. Zamiast tego najlepiej wysłać pismo polecone za potwerdzeniem odbioru, imiennie do Pana Syndyka z rezygnacją z członkostwa(podać nr członka), w tym samym piśmie złożyć reklamację, że w 2015, pomimo podwyższenia udziału, nikt nie poinformował nas jako udziałowca o tym fakcie, napisać, że przy braku uzupełnionego udziału powinniśmy być już dawno wykreśleni z listy członków. Wobec powyższego odmówić zapłaty, wskazując, że wezwanie jest bezprawne i zapowiedzieć, że w przypadku wszelkich nakazowych wyroków zapłaty będziemy się odwoływać. Domagać się odpowiedzi na nasze pismo w ustawowym terminie. Niech mają co robić.

Dodatkwo przesłać kopię otrzymanego wezwania mailem lub listownie do Federacji Konsumentów, adresy są tutaj:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/71,wojewodztwo-podkarp ackie.html

Federacja żywo interesuje się tematem i czym więcej tego dostanie, będzie bardziej reagować w tej sprawie.

Może jest to \"tylko\" 94zł i większość osób karnie zapłaci dla świętego spokoju, ale ja osobiście, po naradzie z babcią, gdybym zapłacił to babci, źle bym się z tym czuł, chodzi bardziej o zasady niż pieniądze, bo to pismo to balansowanie na krawędzi prawa i zwykłe skur*****ństwo.
Chomik
02-06-2018, 12:44:26
[ cytuj ]
Czy wiadomo coś w tej sprawie? Jak się zakończyła?
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy uważasz że nowy Plac Targowy to dobry pomysł?
Tak, to jest dobry pomysł
Nie, jest to totalnie nie trafiona kocepcja
Tak, ale nie w tym miejscu
Nie, ale miejsca parkingowe by się przydały
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Potrzebny jak najbardziej portal,lecz słabo reklamowany poza internetem,trafiłam tu przypadkiem.I oczywiście ,jak w każdym przyp...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sos z boczkiem
10 dag. wędzonego, przerośniętego boczku lub bekonu, 2 cebule, łyżka mąki, puszka koncentratu pomidorowego ( 140 g.), 3 łyżki oleju, 1/2 l. rosołu wo...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 11-06-2019 o godzinie 21:13 użytkownik Bysiu dodał wpis na swoim blogu: OBÓZ PIŁKARSKI FRYSZTAK SUMMER CAMP 2019!
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Promocja na reklamę w Strzyzowiak.pl
Baner poziomy A - 199 zł za miesiąc
Baner poziomy B - 129 zł za miesiąc
Wizytówka graficzna - 39 zł za 6 miesięcy

Kalendarz wydarzeń
sierpień, 2019
pnwtśrczptsbnd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij