Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Strzyżów
Nowy temat · Odpowiedz
Projekt przebudowy drogi BABICA- TWIERDZA w tym NASZA OBWODNICA - jedna wielka PORAŻKA
lokalnypatryjota
17-03-2013, 14:52:11
[ cytuj ]
Witam wszystkich którzy interesują się projektem przebudowy naszej drogi.

Drogi którą duża część naszego miasta (ponad 1000 osób) przemierza codziennie do pracy do Rzeszowa Krosna lub Jasla :(

Ostatnie dni pokazały w jak fatalnym stanie jest ona i jak ŻLE JEST ZARZĄDZANA - pozdrawiam wszystkich któzy jechali 5 godzin z Rzeszowa i do :)Ten projekt przebudowy ma nam pomóc żeby nam się jechało szybciej i bezpieczniej NIESTETY TAK NIE BĘDZIE !!!Zapraszam wszystkich do oglądnięcia map i przyjrzeniu się modyfikacjąNiektózy mówią że szkoda czasu bo nie wiadomo kiedy to zrobią - ale PAMIĘTAJMY TO CO ZATWIERDZĄ - JAK BĘDĄ TYLKO PIENIĄDZE - TO WYBUDUJĄ!!! I POŹNIEJ NIE POMOGA PŁACZE że nie wiedzieliśmy!!!Gmina i mój ulubieniec odpowiedzialny za drogi PAn g..a - zastepca naszego wszechmogącego "SOŁTYSA" Pana Śliw.... z wielką chęcią nie chcieliby żebyśmy się w to wtrącali - dlatego INFORMACJE UMIEŚCILI W PIĄTEK ŻE KONSULTACJE w CZWARTEK RANO!!!

W innych MIASTACH O TAKICH RZECZACH INFORMUJE SIE WCZEŚNIEJ NAWET NA OGŁOSZENIACH W KOŚCILE , PLAKATACH itp.

Jednak u Nas wyglada to jak wygląda:(Zapraszam do opini na ten temat
czudecinfo
17-03-2013, 15:04:18
[ cytuj ]
muszę się z Tobą zgodzić, propozycje urzedów gmin są tak zaprojektowane żeby było to z korzyścią dla kogoś z znajomych, przykłady gmina Wiśniowa i Czudec. np. w Czudcu UG zaproponował przeprowadzenie drogi przez działkę którą jak słyszałem z pewnego źródła kupiła Biedronka. A tak urzędnicy zablokowali możliwość budowy sklepu i zaplanowali przeprowadzenie drogi pod oknami sklepu Marmax co chyba nikogo nie dziwi. Przeprowadzenie drogi wzdłuż wisłoka to pewne mgły noca w okresie jesiennym oraz idotycznie rozwiazany most w Zaborowiu. Uważam że zaproponowany przez zarząd dróg tunel pod lasem to skrócenie przejazdu, zwiekszenie bezpieczeństwa kierowców. W przyszłosci droga w tunelu przynajmniej sie nie rozpadnie od soli sniegu i inncyh warunków atmosferycznych.
lokalnypatryjota
17-03-2013, 15:08:34
[ cytuj ]
Pierwsze spostrzeżenia:Mapa głowna obrócona - pozdrawiam Projektanta - Wstyd

Mapy pomocnicze BEZ OPISÓW JAKICH ODCINKÓW DOTYCZĄ :)

Jedne wielki BałaganW wyżnym - NARYSOWANY ŚLIMAK S 19!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WIEC COŚ SIĘ DZIEJE W TEMACIE : )

DLACZEGO NIE MA TAKIEGO SAMEGO ŚLIMAKA W ŻARNOWEJ!!!!

PAMIĘTAMY OBIETNICE PANA GODNA ŻE ZAŁATWIŁ!!!!

JEDNAK TEGO NIE WIDAĆ!!!! - ŻÓŁTA KARTKA DLA GODKA!!!!Obwodnica Czudca - prpopzycja przez las - TEREN USUWISKOWY - do kosza!!!zmiana drogi w GLINIKU - JEDNA Z LEPSZYCH PROPOZYCJI - OMINIĘCIE GÓRKI - SZÓSTKA Z PLUSEM!!!!ZARNOWA - jedno WIELKIE WĄSKIE GARDŁO PRZY SZKOLE I PRZY TORACH!!!Z rysunku wynika że pierwszeństwo bedzie na obwodnicy OK ale wszyscy włączający sie do ruchu będą stali na torach skręcajac w lewo :(((totalne brednie przy koncepcjach obwodnicy!!!!BRAK JAKIEJKOLWIEK MODERNIZACJI DROGI OBECNEJ PRZEZ MIASTO!!!!Brak PRZYSTANKÓW NA OSIEDLU PRZED GÓRĄ ZARNOWSKĄ!!! STASZICABrak poprawy - nowego oświetlenia przejscia dla pieszych od GRUNWALDZIEJ!!!Brak chociażby małego prawoskretu z dworca na żarnowska!!! Tamm tworza sie korki!!!Najlepszym rozwiazaniem tam był by kawałek pasa rozpędowego przy skrecie w prawo:)Duzo jest takich rzeczy :)

to tylkko poczatek

w pozostalych wypowiedziach opisze kolejne rzeczy
czudecinfo
17-03-2013, 15:17:23
[ cytuj ]
pisząc osuwiska w lesie w Czudcu chodzi ci o propozycję nr 2 ? czyli przeprowadzenie koło wisłoka? bo rzeczywiście tam cały teren byłby do umocnienia
lokalnypatryjota
17-03-2013, 15:22:41
[ cytuj ]
OBWODNICA - MOJA PROPOZYCJA :)Obwodnica powinna zaczynać się w Żarnowej leciec wzdłuż Wisłoka po lewej stronie - jakiś 400- 800 metrów od Szkoły powinno zostać zostawiony jeden wjazd i jeden zjazd OCZYWIŚCIE BEZKOLIZYJNY (MOJA UKOCHANA S19 :) ) leciec dalej wzdluż Wisłoka do zakola i za zakolem wejść w proponowaną obwodnice :)KOSZTY - dłużej około 300 metrów

ZYSKI - NIE TRZEBA BUDOWAĆ 2 MOSTÓW - pozatym teren obecnej planowanej drogi przez UG po prawej stronie jest zalewowy i bez dużego nasypu i palowania się nie obejdzie - pozatym bardzo blisko tunelu - zabytku co TYLKO PRZYNIESIE WIEKSZE KOSZTY INWESTYCYJNE w zwiazku z ochroną zabytkuPozdrawiam i koncze na dzisiajczekam na jak - to mówił moj GURU - zastępca sołtysa Pan G..."NA KONSTRUKTYWNA ROZMOWE " :)))
komuszek
17-03-2013, 17:48:46
[ cytuj ]
Dzęki za podjęcie tematu nazwe go drogowego, gdyz naduzyciem by było mowienie o budowie obwodnicy dla miasta Strzyżowa. Wcześniej nazywano to nienarodzone dziecko p.Burmistrza, od kilku kadencji różnie, mała obwodnica, duża obwodnica, a ostatnio mowilo sie jako o działaniu majacym na celu odciążenie ruchu drogowego z centrum miasta. Bliższe prawdy i mozliwości. Jak zwał tak zwał były to jedynie przedwyborcze gierki, na ktore nie było zabezpieczenia w środki zewnętrzne, zapisu w programie wojewódzkim ani do końca załatwionych spraw wykupienia, wywłaszczenia gruntów od włascicieli terenów przez które może przebiegać droga. Z tego co wiem sprawa uregulowania wlasności gruntów dotyczy jedynie odcinka od Mostowej do 1 Maja. Na dzień dzisiejszy o tym wariancie mozemy dyskutować w perspektywie 2-3 lat.

Projekt przebudowy drogi Babica - Twierdza realizowany jest od kilku lat, czego widocznym efektem sa ronda w Strzyżowie i Frysztaku(Twierdzy), poprawa jakości dróg i chodników w Czudcu, Zaborowiu, modernizacja mostu w Nowej Wsi i nowego przejazdu za mostem i najwazniejsza inwestycja nowa nawierzchnia drogi, chodniki, przystanki od Twierdzy do Warzyc i dalej do Jasla(dzięki Zającowi).

Na dzień dzisiejszy nie ma o czym konstruktywnie(ładne słowo rzadzących) dyskutować, gdyż wladza nie ma żadnych argumentów, jedynie, jedyną słuszną rację i plany bez lobingu chociażby wojewódzkiego.

To są moje uwagi wynikające z obserwacji, zapytań jako radnego we wcześniejszej kadencji i realistycznego patrzenia na mozliwości naszej wladzy, które w dobie aktualnego kryzysu gospodarczego i braku umiejętności zarządczych skazane są na uzyję tu słowa KLĘSKĘ.

Mówie to z wielkim żalem, a każda inna perspektywę przyjmę z wielką radością.
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
/Dział o funkcjonowaniu portalu strzyzowiak.pl. Każda opinia jest dla nas bardzo ważna, dziękujemy za opinie dobre jaki i te złe...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sałatka owocowa
3 czerwone jabłka (50 dag), 1 gruszka z kompotu, 1 duża brzoskwinia z syropu, 3 mandarynki, 3 łyżki rodzynek, 3 łyżki posiekanych orzechów lask...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Boks reklamowy

Kalendarz wydarzeń
marzec, 2021

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij