Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Strzyżów
Nowy temat · Odpowiedz
Dni Świętego Michała w Strzyżowie...
szekspirek1
29-09-2017, 18:21:27
[ cytuj ]

Wiem od wielu osób, że na Dożynkach Gminnych Pana dyrektora Domu Kultury w Strzyżowie nie było. To afront z pana strony wobec mieszkanców MiG Strzyżów.
Nie widze tez pana z Domem Kultury na afiszu obchodow Dni Świetego Michała. Rozumiem, że DŚM są odpowiednikiem dawnych Dni Strzyżowa. Pamiętam, że głównym organizatorem Dni Strzyżowa był Dom Kultury "Sokół". Wiele się wówczas działo w całym mieście przez kilka dni. A czy w tym roku Dom Kultury przygotował jakąś imprezę z okazji święta miasta i Gminy?
Dlaczego i tym razem pan dyrektor się schowal?
A może brak panu pomysłów, siły przebicia i doswiadczenia? Zawsze mówię, żeby mierzyć siły na zamiary.

szoked
30-09-2017, 18:40:34
[ cytuj ]
Ogólnie rzecz biorąc, Dni świetego Michała w tym roku zapowiadają się bardzo, bardzo mizernie. Nawiązując do poprzedniego wpisu, afiszu obchodow Dni Swietego Michała nie ma na stronie DK Sokół. Doszło mnie również, że pan nie jest zainteresowany losami Teatru Prima Aprilis i jeszcze kilku zespołów artystycznych DK. Oj nie wiem, czy same plecy wystarczą, by być dyrektorem. Coś to wszystko żle wygląda. Chodzą słuchy, że pracownicy zamierzają skierować sprawę do sądu. Tego w Strzyżowie jeszcze nie było.
Acha, przypomniał mi się pana "popis" na 3-go Maja. To dopiero były jaja.
Pozdrawiam forumowiczow.
sKs
02-10-2017, 11:41:33
[ cytuj ]
Z OSTATNIEJ CHWILI...
W tym samym czasie, kiedy w Strzyżowie trwało wręczenie statuetek św. Michała, strzyżowski Zespół Folklorystyczny "STRYKI I STRYJENKI", walczył dzielnie z 55 zespołami z 4 województw o główną nagrodę w Przegladzie Twórczosci Artystycznej Seniorów w Stalowej Woli.
UDAŁO SIĘ!!!
I-nagroda i statuetka trafiła w ręce zespołu "STRYKI I STRYJENKI" z Domu Kultury "Sokół' w Strzyżowie.

My cieszymy sie bardzo i myśljmy, że Wy razem z nami.

Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się podczas Święta Miasta i Gminy Strzyżów ;)

Pozdrawiamy wszystkich mieszkańców Strzyżowa i okolic :)
www.strykiistryjenki.pl.tl
pompeje
02-10-2017, 16:12:32
[ cytuj ]
A ja jestem w szoku, w związku z wizualnym stanem co niektórych osób. Pan Burmistrz...oj zmarniał, postarzał się, pomarszczył...Ale za to Pani Trener w kadrze się nie mieści:)))
re_krut
03-10-2017, 11:34:47
[ cytuj ]
KOMU STATUETKE, A KOMU STATUETKĄ?!

Całe szczęscie, że PSL- owska "czarna kadencja" powoli dobiega końca, bo zaczyna brakować odpowiednich kandydatow do nominacji...
Dowiedzieliśmy się o pewnej niezwykłej sytuacji. Świetny i wieloletni instruktor DK pan, Darek Sz.(1983-2017), z którego zrezygnował "geniusz" kultury dyr. P.B., też niedawno otrzymał statuetkę św. Michała. No tak, najpierw statuetkę, a potem statuetką? Parodia i małomiasteczkowa obłuda!!!
Inny przyklad. Na propozycję nominacji do nagrody Ś.M. wybitnej działaczki społecznej, wieloletniej przewodniczacej KGW, pani Zofi.W., radny PSL-u odpowiedział: ..."jo nie wim, czy łoni to rozpatrzo, bo łona wspołpracowala w tamtych czasach z tamto władzo".
W takim razie, strzeżcie się nominowani, nagrodzeni i odznaczeni. Historia kołem sie toczy, a prawo i sprawiedliwosć jest coraz bliżej naszego uśpionego i zapomnianego przez Boga miasteczka.
Puknijcie się w łeb, fałszywi prorocy i chorzy z nienawiści ludzie!!!

Przypominam adres do korespondencji:
strzyzow@spoko.pl
Tel.698 640 185
szekspirek1
05-10-2017, 19:39:15
[ cytuj ]
Święto miasta Strzyżów, tzn. Dni Św. Michała jak zwykle przeszły po cichutku i byle jak. Z małym wyjątkiem. W zeszłym roku Nocny Maraton Filmowy był klapą, natomiast w tym roku był wielką klapą. Żywego ducha na seansach. Panie dyrektorze kina w Domu Kultury, pora wyciagnać wnioski i zacząć się uczyć od miejscowych doświadczonych ludzi kultury. Bardzo jestem ciekawa do kiedy ma pan umowę z Gminą. Czy po tym okresie pana watpliwego dyrektorstwa i pokornego służenia pani D.P., zostanie coś, z Sokoła?
szoked
06-10-2017, 08:36:55
[ cytuj ]
Piszecie o Dniach Świętego Michała, jako o Święcie Miasta i Gminy Strzyżów?! CO WY? Przecież nasi Burmistrzowie nic nam nie zaproponowali na te DNI! Chyba wszystkie środki finansowe przeznaczone na imprezy dla mieszkańców Strzyżowa i okolic poszły na te marne statuetki. Może są ze złota? Niesamowite, żeby trzech wysoko opłacanych Burmistrzów nie potrafiło chociaż przez te kilka dni zauważyć i docenić mieszkańców swojego miasta. Dawne "Dni Strzyżowa" , "Agromania", to były świetne imprezy.
Jeszcze mała refleksja. W koncu trzej Burmistrziwie przywiezli sobie "speca" od Kultury, ale coś mi sie zdaje że on pogrąży i siebie i wladzę. Czy nie wiecie skąd wziął się w Domu Kultury ten facet (dyrektor)?
Miłego, nie koniecznie świętego dnia Strzyżowie.
re_krut
12-10-2017, 16:40:35
[ cytuj ]
Chciałbym podzielić się z państwem pewną refleksja w związku z rozdaniem strzyżowskich "Oskarów", czyli statuetek i nagród finansowych, którym patronuje św. Michał.
Biedaczysko, nawet nie ma żadnego wpływu na życie tego kiedyś sympatycznego miasteczka, a szkoda. Na pewno dawno wypedziłby "kupców z strzyżowskiej świątyni".
Ale do rzeczy. Otóż, w przyszłym roku złożymy z grupą przyjaciół wniosek o przyznanie statuetki św Michała - portalowi mieszkańcow Strzyżowa i okolic czyli "STRZYŻOWIAKOWI". Moim zdaniem, jest to jedyny, w miare obiektywny, niezależny głos społeczności Strzyżowa i okolic. Wiem, że nigdy redakcja Strzyżowiaka nie ugieła się by ujawnić dane osobowe piszących. A naciski od obecnych i dawnych tzw. prominentow i wpływowych osób było wiele. Wiem również, że dzieki wpisom na forum wiele osób "brzydko się zachowyjących" poszło po rozum do głowy, zrobiło sobie rachunek sumienia i obiecało mocne postanowienie poprawy. Zewsząd nas nauczają, że my dzieci jednego Boga nie powinniśmy nigdy kłamać i oszukiwać, co stało się obecnie powszechne w naszym środowisku. A my co robimy? Brniemy dalej w zafałszowanej rzeczywistości.
Bądźmy jednak dobrej mysli, bo jak to to mowią mądrzy, starzy ludzie: prawda nas wyzwoli. :)
Miło nam bardzo, że zaczynacie i kończycie dzień czytając Strzyżowiaka. Zachęcam jednak wszystkich do większej odwagi w wyrażaniu swoich poglądów i dzieleniu się swoimi problemami jakie spotykacie w pracy i życiu codziennym.
Pomóżcie nam kochani zmieniać ten region, bo sami niestety nie uzdrowimy Strzyżowa i pięknych jego okolic.
Zainteresowany_Gmina
13-10-2017, 10:31:02
[ cytuj ]
Miło nam bardzo, że zaczynacie i kończycie dzień czytając Strzyżowiaka. Zachęcam jednak wszystkich do większej odwagi w wyrażaniu swoich poglądów i dzieleniu się swoimi problemami jakie spotykacie w pracy i życiu codziennym.
Pomóżcie nam kochani zmieniać ten region, bo sami niestety nie uzdrowimy Strzyżowa i pięknych jego okolic.


Dawno tu już nie pisałem i się nie odnosiłem do wpisów...
Ale tą częścią wpisu poczułem się wywołany do wypowiedzi... i nie będzie to pozytywny wpis a pełen może gorzkich słów... Nie mieszkam w Strzyżowie ani nawet w tej Gminie ale pracowałem w Strzyżowie, mam znajomych w Strzyżowie itd.

Przywołujesz mieszkańców by walczyli o swoje miasto tylko że to miasto (ich władze) skazuję je od dawna na banicję ekonomiczną/kultularną. Nie mając stabilności ekonomicznej próbujemy ją sobie zapewnić - jedni jeżdżą na kilka miesięcy zagranicę lub całkiem emigrują zostawiając domy, inni jeżdżą 20,30, 50, 100 km do pracy, przez co opuszczają Strzyżów o 5 czy 6 a wracają do niego o 17,18. Jest rodzina i obowiązki z nią związane, jest zwykłe zmęczenie. Weekendy są na to by ogarnąć dom/mieszkanie i spróbować jakoś wypocząć.
Tutaj pojawia się temat banicji kultularnej. Gdzie szukać kultury w tym środowisku?? Albo siedzimy przed niebieskim ekranem albo godzimy się na gnioty DK albo jak mamy trochę więcej kasy i czasu znów wyjeżdżamy 50 czy 100 km lub dalej....

Dodam jeszcze jedno dlaczego stąd się nie wyprowadzamy?? Niektórzy z sentymentu do piękna środowisko naturalnego inni z przymusu (mieszkanie/dom dzielony np. z rodzicami i brak środków na swoje 4 kąty, "darmowa" działka budowlana darowana przez rodziców itd.).

Od momentu gdy obecna władza kazała mi szukać pracy poza Strzyżowem - Strzyżów odwiedzam sporadycznie zostawię tam czasem pieniądze w jakimś Tesco czy czymś podobnym. Większość miesięcznym wydatków zostawiam w miejscu zatrudnienia (Rzeszów) lub w drodze do domu - wypoczywam czy chodzę coś zjeść poza Strzyżowem... Wcześniej było inaczej...

Jedynym pozytywem jest to że napewno wychodząc ze Strzyżowa z rynku pracy i trafiając na nowy rynek pracy zostałem nagrodzony zdecydowanie wyższymi zarobkami przy tym że koszty też wzrosły ale suma sumarum zostaje więcej...

Podsumowując większość ludzi musi zająć się codziennością i brak im czasu na aktywność nazwijmy to polityczną... Jak wygląda frekwencja na zebraniach wiejskich/miejskich? Jest fatalna ...

Prawda jest taka że obecnej władzy taki stan pasuje, ta bierność jest im na rękę i zrobią wszystko by ją utrzymać...
re_krut
19-10-2017, 22:20:23
[ cytuj ]
Ukłony dla Ciebie Zainteresowany_Gmina za wspaniały wpis poniżej. Jesteś mądrym, wrażliwym na sprawy miedzyludzkie człowiekiem. Szkoda, że nie dostrzegli tego twoi poprzedni pracodawcy.To mali ludzie!
Powiem Ci, że mnie też kiedyś takie chamstwo spotkało. Wiem co czujesz i o oczym mówisz. Kiedyś spotkamy się wszyscy "inni" i sobie pogadamy przy dobrym drinku. Pozdrawiam serdecznie, a właściwie pozdrawiamy...
HEJ ;)
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy parking na rynku w Strzyżowie powinien być płatny?
Nie, to jest bezcelowe.
Tak, ale opłaty są za wysokie
Tak, w końcu jest wolne miejsce!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Za mało aktualności generalnie spoko lecz słabo jak na razie to przędzie. Zresztą jak wszystko w strzyżowie.

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
CIASTKA RUMOWE
Ciasto: 8 jajek 15 dag mąki krupczatki 15 dag cukru 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2 łyżki kakao 1,5 dag cukru waniliowego sól ...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 28-07-2023 o godzinie 12:08 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Grupa Śpiewacza
Ostatnie komentarze

centrum_dowodzenia_strzyzow

Boks reklamowy

Kalendarz wydarzeń
czerwiec, 2024
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij