Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Uwaga!!! Zawieszono możliwość dodawania wpisów w kategorii głównej, aby dodać wpis należy wejść w daną kategorię i tam wybrać dodaj wpis. Powodem zmiany były sugestie użytkowników!

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Czudec
Nowy temat · Odpowiedz
Protest mieszkańców c.d.
patriota77
17-09-2016, 20:04:12
[ cytuj ]
Witamy szanownych mieszkańców Gminy Czudec. Wakacje już minęły i trzeba uczciwe wziąć się do pracy. Informujemy więc, że sprawa budowy "Centrum ... ." została zaskarżona do WSA. Tym bardziej dziwi fakt, że w dniu 26.08.2016 r. Rada Gminy w Czudcu podjęła uchwałę Nr XVII/145/2016 w celu zaciągnięcia zobowiązania finansowego w wysokości 100 tys. zł na opracowanie projektu budynku pod nazwą "Centrum bezpieczeństwa, kultury i integracji społecznej" na działce nr 129. Kilku mieszkańców gminy złożyło zażalenie na powyższą uchwałę do Rady Gminy w Czudcu i oczekujemy jej wycofania z obiegu prawnego. W przeciwnym razie zostanie ona zaskarżona do WSA. Zażądaliśmy odpowiedzi od Rady Gminy w Czudcu w formie aktu prawnego. Jak widzicie państwo w pełni panujemy nad sytuacją mimo, że wakacje dopiero się skończyły. Pozdrawiamy. Cdn.
patriota77
02-07-2017, 12:38:13
[ cytuj ]
Nawiązując do powyższego wpisu należy powiedzieć, że w tym temacie są nowe wiadomości.

Po wniesieniu skargi do SKO wraz z podpisami mieszkańców, sprawa w SKO toczyła się dość opieszale w związku z powyższym zaskarżyliśmy sposób działania SKO do WSA. WSA za powolne rozpatrywanie skargi mieszkańców Czudca na Decyzję Wójta w zakresie Obwieszczenia dotyczącego budowy "Centrum bezpieczeństwa, kultury i integracji społecznej" na działce nr 129 czyli tzw. targowicy ukarało SKO. W związku
z powyższym SKO wniosło o kasację wyroku do NSA w Warszawie. Wniesienie skargi przez SKO do NSA formalnie nie wstrzymuje sprawy, jednakże poświadczenie przez Gminę, że decyzja o lokalizacji celu publicznego stała się ostateczna będzie poświadczeniem nieprawdy.

SKO nie rozpatrzyło odwołania mieszkańców i do czasu ostatecznego zakończenia sprawy przed NSA w Warszawie żaden normalny urzędnik nie podpisałby się pod ostatecznością decyzji. Starosta Strzyżowski został poinformowany o wyroku WSA i też powinien z dużą ostrożnością podejść do sprawy w przypadku wystąpienia Wójta o pozwolenia na budowę Centrum. Jeżeli jakiś urzędnik Wójta podpisze ostateczność decyzji o lokalizacji celu publicznego przed ostatecznym załatwieniem sprawy przed NSA złożymy zawiadomienie do prokuratury o poświadczenie nieprawdy przez tego urzędnika.

Czas rozpatrywania sprawy przez NSA ok. 1,5 roku. W związku z tym należy stwierdzić, że inwestycja ta została zablokowana co najmniej do końca obecnej kadencji. Zastanawiamy się w związku z tym na jakiej podstawie Rada Gminy w Czudcu wzięła zobowiązanie finansowe w 2016 roku w wysokości 100 000 PLN na opracowanie projektu tego budynku, skoro sprawa była w toku. Co na to przewodniczący rady?
Trudno znaleźć informację na ten temat w BIP Urzędu Gminy.
Z tego miejsca dziękujemy mieszkańcom, którzy pomagali nam w tej sprawie i którym dobro gminy nie jest obojętne.
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy jesteś za połączeniem strzyżowskich instytucji kultury tj. Muzeum Samorządowego, Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w jedno?
Tak
Nie
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Kto postawił maszyne do grania w sklepie Centrum? Temat przeniesiony do działu Forum dyskusyjne, zapraszamy do dyskusji. Temat b...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Strucla z makiem
Rozczyn i ciasto:2 1/2 dag drożdży1/2 dag cukrumleko2 żółtka1 jajo7 dag cukruskórka cytrynowa50 dag mąkiok. ľ szklanki mlekasól6 ...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 30-12-2015 o godzinie 14:21 użytkownik Maras135 dodał wpis na swoim blogu: Test DNA na ojcostwo w Strzyżowie. Szybko, pewnie i na miejscu! 
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
czerwiec, 2018

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie · krawieckie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij