Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Czudec
Nowy temat · Odpowiedz
Protest mieszkańców c.d.
patriota77
17-09-2016, 20:04:12
[ cytuj ]
Witamy szanownych mieszkańców Gminy Czudec. Wakacje już minęły i trzeba uczciwe wziąć się do pracy. Informujemy więc, że sprawa budowy "Centrum ... ." została zaskarżona do WSA. Tym bardziej dziwi fakt, że w dniu 26.08.2016 r. Rada Gminy w Czudcu podjęła uchwałę Nr XVII/145/2016 w celu zaciągnięcia zobowiązania finansowego w wysokości 100 tys. zł na opracowanie projektu budynku pod nazwą "Centrum bezpieczeństwa, kultury i integracji społecznej" na działce nr 129. Kilku mieszkańców gminy złożyło zażalenie na powyższą uchwałę do Rady Gminy w Czudcu i oczekujemy jej wycofania z obiegu prawnego. W przeciwnym razie zostanie ona zaskarżona do WSA. Zażądaliśmy odpowiedzi od Rady Gminy w Czudcu w formie aktu prawnego. Jak widzicie państwo w pełni panujemy nad sytuacją mimo, że wakacje dopiero się skończyły. Pozdrawiamy. Cdn.
patriota77
02-07-2017, 12:38:13
[ cytuj ]
Nawiązując do powyższego wpisu należy powiedzieć, że w tym temacie są nowe wiadomości.

Po wniesieniu skargi do SKO wraz z podpisami mieszkańców, sprawa w SKO toczyła się dość opieszale w związku z powyższym zaskarżyliśmy sposób działania SKO do WSA. WSA za powolne rozpatrywanie skargi mieszkańców Czudca na Decyzję Wójta w zakresie Obwieszczenia dotyczącego budowy "Centrum bezpieczeństwa, kultury i integracji społecznej" na działce nr 129 czyli tzw. targowicy ukarało SKO. W związku
z powyższym SKO wniosło o kasację wyroku do NSA w Warszawie. Wniesienie skargi przez SKO do NSA formalnie nie wstrzymuje sprawy, jednakże poświadczenie przez Gminę, że decyzja o lokalizacji celu publicznego stała się ostateczna będzie poświadczeniem nieprawdy.

SKO nie rozpatrzyło odwołania mieszkańców i do czasu ostatecznego zakończenia sprawy przed NSA w Warszawie żaden normalny urzędnik nie podpisałby się pod ostatecznością decyzji. Starosta Strzyżowski został poinformowany o wyroku WSA i też powinien z dużą ostrożnością podejść do sprawy w przypadku wystąpienia Wójta o pozwolenia na budowę Centrum. Jeżeli jakiś urzędnik Wójta podpisze ostateczność decyzji o lokalizacji celu publicznego przed ostatecznym załatwieniem sprawy przed NSA złożymy zawiadomienie do prokuratury o poświadczenie nieprawdy przez tego urzędnika.

Czas rozpatrywania sprawy przez NSA ok. 1,5 roku. W związku z tym należy stwierdzić, że inwestycja ta została zablokowana co najmniej do końca obecnej kadencji. Zastanawiamy się w związku z tym na jakiej podstawie Rada Gminy w Czudcu wzięła zobowiązanie finansowe w 2016 roku w wysokości 100 000 PLN na opracowanie projektu tego budynku, skoro sprawa była w toku. Co na to przewodniczący rady?
Trudno znaleźć informację na ten temat w BIP Urzędu Gminy.
Z tego miejsca dziękujemy mieszkańcom, którzy pomagali nam w tej sprawie i którym dobro gminy nie jest obojętne.
Ostatnie tematy na Forum
Menu
Informacje
Sonda
Który z Ośrodków Kultury Powiatu Strzyżowskiego przygotował najlepszą ofertę kulturalną dla dzieci i młodzieży na okres wakacyjny?
Czudec
Wiśniowa
Strzyżów
Frysztak
Niebylec
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Swietna sprawa potrzebujecie wiecej informacji, czemu wszystkiego jest tak niewiele, namawiam do rozwiajania tematu

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
RED RUSSIAN - Owocowy, łagodny drink podawany po posiłku.
30 ml wódki 20 ml likieru wiśniowego Obydwa składniki wraz z kostkami lodu umieścić w szklance i zamieszać.
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 30-12-2015 o godzinie 14:21 użytkownik Maras135 dodał wpis na swoim blogu: Test DNA na ojcostwo w Strzyżowie. Szybko, pewnie i na miejscu! 
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Ogłoszenia firm B2B
Biznes oferty, współpraca
Bezpłatna reklama firmy!
WyspaSukcesu.pl

Promocja na reklamę w Strzyzowiak.pl
Baner poziomy A - 199 zł za miesiąc
Baner poziomy B - 129 zł za miesiąc
Wizytówka graficzna - 39 zł za 6 miesięcy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
wrzesień, 2017
pnwtśrczptsbnd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie · krawieckie · ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij