Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Kategorie wiadomości: · Społeczne · Gospodarcze · Sportowe · Policyjne · Kulturalne · Polityczne

Dodaj artykuł

Płacimy za artykuły! Zobacz warunki współpracy! Zostań dziennikarzem strzyzowiak.pl!

Podsumowanie sezonu Kolarskiego Stowarzyszenia Strzyżów MTB Team

Kolarskie Stowarzyszenie Strzyżów MTB Team z sukcesami zakończyło kolejny sezon w rywalizacji w kolarstwie górskim. Zapraszamy do przeczytania podsumowania sezonu autorstwa Łukasza Szlachty - prezesa zarządu KS Strzyżów MTB Team.

 

Podsumowanie sezonu 2011

Nim się obejrzeliśmy a sezon 2011 dobiegł końca. Od grudnia ubiegłego roku członkowie KS Strzyżów MTB Team rozpoczęli mocne przygotowania do sezonu. Tylko Jacek rozpoczął sezon wcześniej, ale tak to jest jak się jest "władcą gum" w regionie. Jego sąsiad zza miedzy tez nie narzekał - wszak zimą stłuczek więcej. Ale my nie bacząc na trudności i mróz za oknami ostro podnosiliśmy kolejne kilogramy, a że dzięki uprzejmości Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie mogliśmy bezpłatnie korzystać z całej oferty, tak wielokrotnie gościliśmy na siłowni. Można było także nas spotkać na wspólnym spinningu.

Nasz trenejro dwoił się i troił aby skonstruować dla nas plany treningowe jakich świat nie widział, a że jak co roku łamał sobie jeden palec, tak miał dla nas więcej czasu. Część z nas zakupiła narty biegowe by czasami nudne treningi zastąpić treningami na świeżym powietrzu. Naprawdę świetna sprawa i odstępstwo od monotonnych treningów na trenarzeże (w tym roku ani razu go nie użyłem).

Nowością i wspaniałą przygodą był obóz treningowy na Chorwacji, który zaplanował nasz niesamowity trenejro. Wyjazd na obóz poprzedziliśmy badaniami wydolnościowymi w firmie Diagnostix w Wiśle. Ze świeżymi wynikami liczną grupą udaliśmy się do krainy ciepła gdzie przemierzając wiele kilometrów z zimnej Polski (-10 stopni) udaliśmy się w rejon Dalmacji do urokliwej miejscowości Bilo nad brzegiem Adriatyku.

Dla wielu z nas była to pierwsza tak daleka wyprawa jak i pierwsza w życiu przekraczająca granicę Polski. Wielkim zaskoczeniem okazało się przekroczenie naturalnej granicy temperatur jaką są góry Dynarskie oddzielające zimowe krajobrazy od śródziemnomorskiego. Każdy dzień wypełniał trening, ale także zwiedzanie rejonu - odwiedziliśmy największe perełki tego regionu: miasta - Primosten, Sibenik, Trogir, a także Park Narodowy KRK'a z przepięknymi wodospadami. Szkoda tylko, że brakowało kilku naszych, którzy mieli obowiązki w pracy czy też zimowe zawody narciarskie. Siedem pięknych dni minęło szybko jak okres do rozpoczęcia sezonu.

Początek sezonu i najważniejsze przedsięwzięcie dla naszego stowarzyszenia czyli organizacja już III Strzyżowskiego Maratonu Rowerowego poprzedziła masa pism, aby uzyskać stosowne pozwolenia na organizacje takiej imprezy jak i pozyskanie odpowiednich środków. Udało się i jedno i drugie. Stosowne pozwolenia uzyskaliśmy, a także została pozytywnie rozpatrzona nasza oferta w konkursie zadań gminnych. Dofinansowanie jakie otrzymaliśmy w całości przeznaczyliśmy na organizacje najważniejszej dla nas imprezy.

Dzień 9 maja podobnie jak poprzednie daty organizacji "naszego" maratonu wyryła się głęboko w naszej pamięci. Dodatkowo spoczywał na nas dodatkowy ciężar, gdyż nasza edycja otwierała cały cykl maratonów Cyklokarpaty.pl. Na szczęście ludzie z naszego stowarzyszenia to prawdziwi profesjonaliści i praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Wielogodzinna praca nad trasą i znakowaniem zadowoliła niejednego malkontenta. Otoczka graficzna jaką wykonał nasz nadworny grafik zaowocowała setkami odwiedzin jego dziecka, a naszej strony www. Cała organizacja odbyła się bez zarzutu, szybkie zapisy, świetna trasa, obfite bufety jak i w końcu wspaniałe nagrody, przyniosła same plusy na forum Cyklokarpat. Pózniej mielismy tylko z górki.

Poprzez kolejne edycje Cyklokarpat oprócz świetnych wyników na rodzimej ziemi nasi w składzie klan C i ja udaliśmy się na edycję Powerade w Krynicy gdzie zaliczyliśmy wspaniałe wyniki. Piotrek Cierpiał dobrze rokujący syn naszego trenejra zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej na trudnej trasie wokół Krynicy. Ja byłem III w M2 a i nasz trenejro mimo problemów sprzętowych spisał się nienajgorzej.

Nasi zawodnicy startują także w zawodach XC gdzie dość szybko kończy się edycja Pucharu Smoka. Na ostatniej edycji w  Nowym Źmigrodzie wręczane były również nagrody za klasyfikację generalną. Nagrodzonych zostało 3 naszych zawodników. Anna Betleja w kategorii kobiety powyżej 16 lat zajęła 3 miejsce, Piotr Cierpiał w kategori Junior Starszy zajął 4 miejsce, Roman Cierpiał w kategorii Weterani zajął 5 miejsce. W cyklu tym startowali także Hubert Steczkowski i Kaziu Kłosowicz.

Dla wielu z nas sezon okazał się bardzo trudny, a dodatkowo Romek borykał się z problemami zdrowotnymi gdzie od maratonu w Pruchniku miał problemy z kolanami. Mimo to kolejnym wyzwaniem na naszej mapie startowej był wyścig w kultowym Salzkamergut Trophy w alpejskiej miejscowości Bad Goisern w Austrii. W wyścigu brałem udział ja wraz z bratem, a także nasz trenejro, który chcąc niechcąc aby nie stracić wpłaconej kasy za wyścig wstawił się na kempingu w Bad Goisern. Jak się okazało sztuka tajpingu, który bardzo dobrze znał (rehabilitant nie pierwszej wody) wystarczyła aby przezwyciężyć problemy stawu kolanowego. Także ta przygoda była świetnym momentem do wykorzystania urlopu z naszymi towarzyszkami z połączeniem pożytecznym. 16 lipca bracia Szlachta o godzinie 8 stawili się na starcie 119,5 km trasy zwanej "Strecke B" w miejscowości Bad Goisern. Roman Cierpiał na trasę - Streke C o długości 73,6 km  wyruszył o 11 z miejscowości Obertraun nieopodal malowniczej miejscowości Hallstat wpisanej na listę UNESCO.

Wspólnie trzymając się za ręce w geście zwycięstwa wraz z bratem wjeżdżamy na metę po ponad 6 godzinach - na 61 miejscu Open, ja ląduje na 17 miejscu w grupie AK I, Wojtek na 29 w AK II. Romek na swoim dystansie jest 268 open i 92 w AK III. Uczucie wjazdu na metę jest nie do opisania kibice dopingują do ostatniego zawodnika. Doping nie milknie także po 21 kiedy to wjeżdżają ostatni zawodnicy startujący o 5 rano na najdłuższym dystansie liczącym 211 km. Takiego dopingu życzę wszystkim.

Poprzez kolejne edycję Cyklkokarpat powoli zbliżamy się do finału w Jaśle. Niestety na przedostatniej edycji w Słowackim Svicie Roman Cierpiał na ostatnich kilometrach ulega upadkowi, w którym pęka panewka stawu biodrowego. Na szczęście rower Romka nie umożliwia mu dalszej jazdy, którą Romek bezskutecznie chciał kontynuować. To pokazuje tylko jak twardzi potrafią być zawodnicy MTB. Kontuzja wyklucza go ze ścigania do końca sezonu i jest bardzo uciążliwa - przez pierwszy okres musi bezwzględnie leżeć a następnie może poruszać się tylko o kulach. Dziś 10 października jestem szczęśliwy widząc go o własnych siłach bez pomocy kul.

Sezon dla naszych okazuje się jeszcze lepszy niż poprzedni,  mimo iż cykl Cyklokarpaty.pl podniósł poziom rywalizacji to nasi zawodnicy osiągnęli znakomite wyniki. Na dystansie GIGA- Wojciech Szlachta po raz drugi z rzędu wygrał klasyfikację generalną w kat. M3, Łukasz  zajął II miejsce w kat. M2. Romek Cierpiał mimo kontuzji zajął IV miejsce w kat. M4.

Na dystansie MEGA dekorowani byli: Anna Betleja - IV w K1, Kaziu Kłosowicz IV w M6, Piotr Cierpiał IV w M1 i Jacek Czernicki V w M4. Na dystansie HOBBY dekorowana, także była Barbara Cierpiał - IV w kat. K3. W klasyfikacji drużynowej z pośród 113 sklasyfikowanych drużyn: drużyna Kolarskiego Stowarzyszenia MTB Team - zajęła 3 miejsce.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 18 imprezach i stanowiło to ponad 155 osobostartów - dla porównania w zeszłym roku było to 28 impez i 170 osobostartów. Mimo to nasi zawodnicy znacząco poprawili swoje wyniki. W sezonie 2011 nasi zawodnicy 39 razy stawali na podium (w 2010 r. - 33) a 34 (w 2010 - 27) razy byli dekorowani zajmując miejsca od 4-6. Są to wyniki imprez: całego cyklu Cyklokarpaty, Pucharu Tarnowa, Pucharu Smoka, Skandia Lang Maraton, Salzkammergut Trophy Mtb - Austria.

Tradycyjnie nasi członkowie sezon zakończyli Nocnym Maratonem, który tym razem odbył się 1 października. O poszczególnych etapach powyższej relacji można poczytać w dziale - Wydarzenia na naszej stronie www.

Autor: Łukasz Szlachta (strzyzowmtb.com)

 tbysiewicz, 14-10-2011, odsłon: 2583

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Ostatnie tematy na forum dyskusyjnym
Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: od 28-11-2023 do 05-12-2023
Od 5 listopada galeria Strzyżowa otwarta.

Termin wydarzenia: od 21-03-2021 do 31-03-2021
Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej to kampania promocyjna Ministerstwa Obrony Narodowej mająca na celu zachęcić kandydatów do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Pierwszy krok można zrobić na dwa sposoby: zgłosić się osobiście do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle, lub złożyć wniosek za pomocą portalu rekrutacyjnego zostańżołnierzem.pl.

Termin wydarzenia: od 20-01-2021 do 30-04-2021
Udostęniamy prośbę o przekazanie 1% z podatku dochodowego na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej.  

Termin wydarzenia: od 15-06-2020 do 19-06-2020
  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe   Rekrutacja odbędzie się w dniach od 15.06.2020r. do 19.06.2020r. w godz. 12.00-17.00      

Termin wydarzenia: od 15-03-2020 do 26-04-2020
Spływ odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2020 r. na odcinku:  Bratkówka - Frysztak - Wiśniowa –  Strzyżów 38 km. Spływ ma charakter sportowo-rekreacyjny, a jego głównym celem jest promocja kajakarstwa, zdrowego stylu życia oraz miejscowości naszego regionu położonych wzdłuż trasy spływu  jako miejsc atrakcyjnych turystycznie
Losowa randka
cenart 12
- kobieta

...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kierowca kat. C+E (system 2/2)
Zatrudnię kierowcę kat. C+E (w systemie 2+2) w transporcie międzynarodowym. Jeździmy po Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Siedziba firmy znajduje się w Jasienicy Rosielnej. Więcej informacji pod numerem telefonu 535022734.
Lokalizacja: Jasienica Rosielna
Szczegóły ogłoszenia
Sprzedam mieszkanie w Strzyżowie
Syndyk Masy Upadłości sprzeda z wolnej ręki lokal mieszkalny nr 48, stanowiący odrębną nieruchomość, położony w budynku wielorodzinnym przy ul. Grunwaldzkiej 25 w Strzyżowie za cenę nie niższą niż 260.000,00 zł netto (słownie: dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych). Lokal mieszkalny ma powierzch...
Cena: 260 000
Lokalizacja: Strzyżów, Grunwaldzka 48
Szczegóły ogłoszenia
Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas montażu. Wykonany z konstrukcji szkieletowej certyfikowanej, co wpływa na jego wytrzymałość. Istnieje możliwość zastosowania ocieplenia. Domek z konstrukcją szkieletową ...
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym
Zatrudnię sprzedawcę w sklepie motoryzacyjnym. Miejsce pracy: Jasienica Rosielna. Mile widziane osoby z doświadczeniem.
Lokalizacja: Jasienica Rosielna
Szczegóły ogłoszenia
Opieka całodobowa
Szukam opiekunki z zamieszkaniem do osoby nie chodzącej i chorej do obowiązków należałoby toaleta karmienie
Cena: 11 111
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Robotnik ogólnobudowlany
Firma Dom z Bieszczad zatrudni pracowników na stanowisko: robotnik ogólnobudowlany.Praca stacjonarna i wyjazdowa 50/50. Możliwość wyjazdów za granicę. Wynagrodzenie w zależności od posiadanych umiejętności i doświadczenia. Siedziba firmy: Jasło , ul. Mickiewicza 108 Numer kontaktowy: 609500908 ...
Lokalizacja: Jasło
Szczegóły ogłoszenia
Stolarz , Stolarz meblowy
Firma Dom z Bieszczad zatrudni pracowników z doświadczeniem na stanowisko: stolarz, stolarz meblowy.Produkcja schodów , drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, mebli z drewna i płyt. Praca stacjonarna . Możliwość wyjazdów zagranicznych . Udokumentowane doświadczenie w branży. Siedziba firmy: Jasło ul.Mi...
Lokalizacja: Jasło
Szczegóły ogłoszenia
kierowca kat. B
Zatrudnię kierowcę kat. B w transporcie międzynarodowym. Jeździmy po Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Siedziba firmy znajduje się w Jasienicy Rosielnej. Więcej informacji pod numerem telefonu 535022734.
Lokalizacja: Jasienica Rosielna
Szczegóły ogłoszenia
Lamele drewnopodobne na sufit prosto od producenta
Zapraszamy do poznania naszej oferty lameli sufitowych, które to doskonale imitują drewno, tworząc wyjątkowy charakter wnętrza. [url=https://www.drewnopodobne.net.pl/lamele-sufitowe/]https://www.drewnopodobne.net.pl/lamele-sufitowe/[/url] Wykorzystujemy wysokiej jakości styropian, który po po...
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,Ordery,mundury,rogatywki,szable,kordz iki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe oraz ANTYKI za ciekawe rzeczy dobrze zaplace ...
Cena: 10 000
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Sesje rodzinne Rzeszów - Monika Paradysz
Cześć! Jestem Monika, pasjonatką fotografii z wieloletnim doświadczeniem. Moja miłość do tego medium sięga dzieciństwa, kiedy to odkryłam magię tworzenia obrazów za pomocą aparatu. Od tamtej pory każde zdjęcie, które robię, staje się dla mnie wyjątkową historią, którą chcę podzielić się ze światem. ...
Cena: 100
Lokalizacja: Rzeszów
Szczegóły ogłoszenia
Sadzonki maliny jesiennej i czarnej super jakość!
W sprzedaży posiadamy nowe odmiany malin jesiennych (Pokusa, Heritage). W sprzedaży również sadzonki maliny czarnej Litacz cena 3zł/sztuka. Sadzonki pochodzą z nawadnianej plantacji, dobrze ukorzenione, pewne i zdrowe. Najlepiej odbiór osobisty, możliwa wysyłka. Sadzonki są pod kontrolą Pa...
Cena: 2
Lokalizacja: Baryczka
Szczegóły ogłoszenia
Ostatnio dodane firmy
WOOP Automotive
WOOP Automotive to polska spółka, która w 2018 roku założyła pierwszy w Polsce marketplace motoryzacyjny dla klientów biznesowych - woopauto.com. Od tamtego czasu platforma sprzedażowa WOOPAUTO znacznie ewoluowała. Aktualnie oferuje kilka milionów części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych, do motocykli i pojazdów rolniczych, opony, akcesoria motoryzacyjne oraz wyposażenie warsztatów ...
Szczegóły firmy
Wiercenie studni głębinowych JANPOL gwarancja wody
F.P.H.U. JANPOL zajmuje się kompleksową obsługą studni głębinowych, głównie na terenie Podkarpacia.Naszą specjalizacją jest wiercenie studni głębinowych dla gospodarstw indywidualnych oraz dla firm.Odwierty wykonujemy w każdym terenie, nawet w ciężko dostępnych miejscach, niezależnie od pory roku.Zaletą studni głębinowej jest pozyskiwanie wody z głęboko położonych warstw wodonośnych oraz niskie ko...
Szczegóły firmy
Parkiety Sarna
Parkiety Sarna to firma z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizujemy się głównie w wykonywaniu podłóg drewnianych we wszystkich jej odmianach: parkiety, mozaiki czy deski podłogowe. Doświadczeni pracownicy sprawą, że wykonana usługa będzie spełniała oczekiwania klienta. Ponadto wykonujemy również montaż schodów drewnianych oraz różnego rodzaju usługi stolarskie. Firma zajmuje się również ...
Szczegóły firmy
Kraty pomostowe, nierdzewne,stopnie schodowe
Od 2000 r. firma Sakostal prowadzi działalność handlową w zakresie zaopatrzenia, doradztwa technicznego i dostaw krat pomostowych, stopni schodowych, podestów stalowych. Oferujemy m.in : - kraty zgrzewane - kraty pomostowe prasowane (wciskane) - kraty kartonowe - kraty żaluzjowe - kraty security mesh - kraty off-shore - kraty do ruchu kołowego - kraty regałowe - kraty nacinane - serrated...
Szczegóły firmy
Rolmat Rzeszów - Rolety dzień i noc Rzeszów
Rolmat to sklep oferujący wysokiej jakości rolety rzymskie oraz moskitiery plisowane. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc podczas doboru produktu. Wysoka jakość materiałów a także szczegółowe wykonanie to gwarancja zadowolenia. Szczegółowe informacje na temat oferty można uzyskać na stronie internetowej. Nie czekaj i zamów już dziś! Atrakcyjne ceny czekają na ciebie!
Szczegóły firmy
Studio Dekoracji Okolicznościowych www.DEKORACJE4u.pl
Studio Dekoracji Okolicznościowych oferuje swoim klientom szeroki zakres usług dekoratorskich jak i pełno atrakcji eventowych. Dekorujemy kościoły, sale, plenery, urodziny, imprezy firmowe. Posiadamy wiele atrakcji weselnych ale i nie tylko: fontanny czekoladowe, fotobudki, videobudki, budka slow motion, wytwornice dymu ciężkiego, baniek i wiele innych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynk...
Szczegóły firmy
Menu
 

 
Aktualności
Informacje
Sonda
Czy parking na rynku w Strzyżowie powinien być płatny?
Nie, to jest bezcelowe.
Tak, ale opłaty są za wysokie
Tak, w końcu jest wolne miejsce!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Witam. Jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem waszego portalu. Pierwszą rzeczą w której zasugeruje zmianę to oceny zdjęć. Pro...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Wyniki Lotto
Ciekawy przepis
Sałatka tropikalna
6 plastrów ananasa, 2 pomarańcze, 50 g. rodzynek, 60 ml. soku ananasowego, łyżka miodu, sól, łyżka soku z cytryny, 2 łyżki oleju, szczyp...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 28-07-2023 o godzinie 12:08 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Grupa Śpiewacza
Ostatnie komentarze

centrum_dowodzenia_strzyzow

Boks reklamowy

Kalendarz wydarzeń
kwiecień, 2024
pnwtśrczptsbnd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij