Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Przykładowa firma wyróżniona
Sposób na ciekawą i skuteczną reklamę Twojej firmy. Już za 23,37 zł brutto wysyłająć jednego SMS-a - przez rok promujesz własną firmę. Dodaj wyróżnioną
Szczegóły firmy
Kategorie wiadomości: · Społeczne · Gospodarcze · Sportowe · Policyjne · Kulturalne · Polityczne

Dodaj artykuł

Płacimy za artykuły! Zobacz warunki współpracy! Zostań dziennikarzem strzyzowiak.pl!

Podsumowanie sezonu Kolarskiego Stowarzyszenia Strzyżów MTB Team

Kolarskie Stowarzyszenie Strzyżów MTB Team z sukcesami zakończyło kolejny sezon w rywalizacji w kolarstwie górskim. Zapraszamy do przeczytania podsumowania sezonu autorstwa Łukasza Szlachty - prezesa zarządu KS Strzyżów MTB Team.

 

Podsumowanie sezonu 2011

Nim się obejrzeliśmy a sezon 2011 dobiegł końca. Od grudnia ubiegłego roku członkowie KS Strzyżów MTB Team rozpoczęli mocne przygotowania do sezonu. Tylko Jacek rozpoczął sezon wcześniej, ale tak to jest jak się jest "władcą gum" w regionie. Jego sąsiad zza miedzy tez nie narzekał - wszak zimą stłuczek więcej. Ale my nie bacząc na trudności i mróz za oknami ostro podnosiliśmy kolejne kilogramy, a że dzięki uprzejmości Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie mogliśmy bezpłatnie korzystać z całej oferty, tak wielokrotnie gościliśmy na siłowni. Można było także nas spotkać na wspólnym spinningu.

Nasz trenejro dwoił się i troił aby skonstruować dla nas plany treningowe jakich świat nie widział, a że jak co roku łamał sobie jeden palec, tak miał dla nas więcej czasu. Część z nas zakupiła narty biegowe by czasami nudne treningi zastąpić treningami na świeżym powietrzu. Naprawdę świetna sprawa i odstępstwo od monotonnych treningów na trenarzeże (w tym roku ani razu go nie użyłem).

Nowością i wspaniałą przygodą był obóz treningowy na Chorwacji, który zaplanował nasz niesamowity trenejro. Wyjazd na obóz poprzedziliśmy badaniami wydolnościowymi w firmie Diagnostix w Wiśle. Ze świeżymi wynikami liczną grupą udaliśmy się do krainy ciepła gdzie przemierzając wiele kilometrów z zimnej Polski (-10 stopni) udaliśmy się w rejon Dalmacji do urokliwej miejscowości Bilo nad brzegiem Adriatyku.

Dla wielu z nas była to pierwsza tak daleka wyprawa jak i pierwsza w życiu przekraczająca granicę Polski. Wielkim zaskoczeniem okazało się przekroczenie naturalnej granicy temperatur jaką są góry Dynarskie oddzielające zimowe krajobrazy od śródziemnomorskiego. Każdy dzień wypełniał trening, ale także zwiedzanie rejonu - odwiedziliśmy największe perełki tego regionu: miasta - Primosten, Sibenik, Trogir, a także Park Narodowy KRK'a z przepięknymi wodospadami. Szkoda tylko, że brakowało kilku naszych, którzy mieli obowiązki w pracy czy też zimowe zawody narciarskie. Siedem pięknych dni minęło szybko jak okres do rozpoczęcia sezonu.

Początek sezonu i najważniejsze przedsięwzięcie dla naszego stowarzyszenia czyli organizacja już III Strzyżowskiego Maratonu Rowerowego poprzedziła masa pism, aby uzyskać stosowne pozwolenia na organizacje takiej imprezy jak i pozyskanie odpowiednich środków. Udało się i jedno i drugie. Stosowne pozwolenia uzyskaliśmy, a także została pozytywnie rozpatrzona nasza oferta w konkursie zadań gminnych. Dofinansowanie jakie otrzymaliśmy w całości przeznaczyliśmy na organizacje najważniejszej dla nas imprezy.

Dzień 9 maja podobnie jak poprzednie daty organizacji "naszego" maratonu wyryła się głęboko w naszej pamięci. Dodatkowo spoczywał na nas dodatkowy ciężar, gdyż nasza edycja otwierała cały cykl maratonów Cyklokarpaty.pl. Na szczęście ludzie z naszego stowarzyszenia to prawdziwi profesjonaliści i praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Wielogodzinna praca nad trasą i znakowaniem zadowoliła niejednego malkontenta. Otoczka graficzna jaką wykonał nasz nadworny grafik zaowocowała setkami odwiedzin jego dziecka, a naszej strony www. Cała organizacja odbyła się bez zarzutu, szybkie zapisy, świetna trasa, obfite bufety jak i w końcu wspaniałe nagrody, przyniosła same plusy na forum Cyklokarpat. Pózniej mielismy tylko z górki.

Poprzez kolejne edycje Cyklokarpat oprócz świetnych wyników na rodzimej ziemi nasi w składzie klan C i ja udaliśmy się na edycję Powerade w Krynicy gdzie zaliczyliśmy wspaniałe wyniki. Piotrek Cierpiał dobrze rokujący syn naszego trenejra zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej na trudnej trasie wokół Krynicy. Ja byłem III w M2 a i nasz trenejro mimo problemów sprzętowych spisał się nienajgorzej.

Nasi zawodnicy startują także w zawodach XC gdzie dość szybko kończy się edycja Pucharu Smoka. Na ostatniej edycji w  Nowym Źmigrodzie wręczane były również nagrody za klasyfikację generalną. Nagrodzonych zostało 3 naszych zawodników. Anna Betleja w kategorii kobiety powyżej 16 lat zajęła 3 miejsce, Piotr Cierpiał w kategori Junior Starszy zajął 4 miejsce, Roman Cierpiał w kategorii Weterani zajął 5 miejsce. W cyklu tym startowali także Hubert Steczkowski i Kaziu Kłosowicz.

Dla wielu z nas sezon okazał się bardzo trudny, a dodatkowo Romek borykał się z problemami zdrowotnymi gdzie od maratonu w Pruchniku miał problemy z kolanami. Mimo to kolejnym wyzwaniem na naszej mapie startowej był wyścig w kultowym Salzkamergut Trophy w alpejskiej miejscowości Bad Goisern w Austrii. W wyścigu brałem udział ja wraz z bratem, a także nasz trenejro, który chcąc niechcąc aby nie stracić wpłaconej kasy za wyścig wstawił się na kempingu w Bad Goisern. Jak się okazało sztuka tajpingu, który bardzo dobrze znał (rehabilitant nie pierwszej wody) wystarczyła aby przezwyciężyć problemy stawu kolanowego. Także ta przygoda była świetnym momentem do wykorzystania urlopu z naszymi towarzyszkami z połączeniem pożytecznym. 16 lipca bracia Szlachta o godzinie 8 stawili się na starcie 119,5 km trasy zwanej "Strecke B" w miejscowości Bad Goisern. Roman Cierpiał na trasę - Streke C o długości 73,6 km  wyruszył o 11 z miejscowości Obertraun nieopodal malowniczej miejscowości Hallstat wpisanej na listę UNESCO.

Wspólnie trzymając się za ręce w geście zwycięstwa wraz z bratem wjeżdżamy na metę po ponad 6 godzinach - na 61 miejscu Open, ja ląduje na 17 miejscu w grupie AK I, Wojtek na 29 w AK II. Romek na swoim dystansie jest 268 open i 92 w AK III. Uczucie wjazdu na metę jest nie do opisania kibice dopingują do ostatniego zawodnika. Doping nie milknie także po 21 kiedy to wjeżdżają ostatni zawodnicy startujący o 5 rano na najdłuższym dystansie liczącym 211 km. Takiego dopingu życzę wszystkim.

Poprzez kolejne edycję Cyklkokarpat powoli zbliżamy się do finału w Jaśle. Niestety na przedostatniej edycji w Słowackim Svicie Roman Cierpiał na ostatnich kilometrach ulega upadkowi, w którym pęka panewka stawu biodrowego. Na szczęście rower Romka nie umożliwia mu dalszej jazdy, którą Romek bezskutecznie chciał kontynuować. To pokazuje tylko jak twardzi potrafią być zawodnicy MTB. Kontuzja wyklucza go ze ścigania do końca sezonu i jest bardzo uciążliwa - przez pierwszy okres musi bezwzględnie leżeć a następnie może poruszać się tylko o kulach. Dziś 10 października jestem szczęśliwy widząc go o własnych siłach bez pomocy kul.

Sezon dla naszych okazuje się jeszcze lepszy niż poprzedni,  mimo iż cykl Cyklokarpaty.pl podniósł poziom rywalizacji to nasi zawodnicy osiągnęli znakomite wyniki. Na dystansie GIGA- Wojciech Szlachta po raz drugi z rzędu wygrał klasyfikację generalną w kat. M3, Łukasz  zajął II miejsce w kat. M2. Romek Cierpiał mimo kontuzji zajął IV miejsce w kat. M4.

Na dystansie MEGA dekorowani byli: Anna Betleja - IV w K1, Kaziu Kłosowicz IV w M6, Piotr Cierpiał IV w M1 i Jacek Czernicki V w M4. Na dystansie HOBBY dekorowana, także była Barbara Cierpiał - IV w kat. K3. W klasyfikacji drużynowej z pośród 113 sklasyfikowanych drużyn: drużyna Kolarskiego Stowarzyszenia MTB Team - zajęła 3 miejsce.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 18 imprezach i stanowiło to ponad 155 osobostartów - dla porównania w zeszłym roku było to 28 impez i 170 osobostartów. Mimo to nasi zawodnicy znacząco poprawili swoje wyniki. W sezonie 2011 nasi zawodnicy 39 razy stawali na podium (w 2010 r. - 33) a 34 (w 2010 - 27) razy byli dekorowani zajmując miejsca od 4-6. Są to wyniki imprez: całego cyklu Cyklokarpaty, Pucharu Tarnowa, Pucharu Smoka, Skandia Lang Maraton, Salzkammergut Trophy Mtb - Austria.

Tradycyjnie nasi członkowie sezon zakończyli Nocnym Maratonem, który tym razem odbył się 1 października. O poszczególnych etapach powyższej relacji można poczytać w dziale - Wydarzenia na naszej stronie www.

Autor: Łukasz Szlachta (strzyzowmtb.com)

 tbysiewicz, 14-10-2011, odsłon: 2269

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Ostatnie tematy na forum dyskusyjnym
Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: od 15-06-2020 do 19-06-2020
  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe   Rekrutacja odbędzie się w dniach od 15.06.2020r. do 19.06.2020r. w godz. 12.00-17.00      

Termin wydarzenia: od 15-03-2020 do 26-04-2020
Spływ odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2020 r. na odcinku:  Bratkówka - Frysztak - Wiśniowa –  Strzyżów 38 km. Spływ ma charakter sportowo-rekreacyjny, a jego głównym celem jest promocja kajakarstwa, zdrowego stylu życia oraz miejscowości naszego regionu położonych wzdłuż trasy spływu  jako miejsc atrakcyjnych turystycznie

Termin wydarzenia: 15-12-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 24-11-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 27-10-2019
Z przyjemnością dzielę się z wami wiadomością, że w dn. 27.10. 2019 r. Zespół "STRYKI I STRYJENKI" działający przy Domu Kultury Sokół w Strzyżowie, zajął I miejsce w kategorii zespoły śpiewacze, w XII Rzeszowskim Przeglądzie Kapel Ludowych "DO KORZENI". Jestem bardzo rad i dumny z zespołu - instruktor Jacek Wojtuń https://www.facebook.com/k...
Losowa randka
prezes780724 42
- mężczyzna
- Romans
poznam dziewczynę
Ostatnio dodane ogłoszenia
Działający dochodowy biznes - Salon masażu! OKAZJA
Mamy do sprzedania działający gabinet masażu w Ropczycach. Gabinet jest dochodowy, ma własną baze stałych klienów, cały czas powiększa swoją ofertę o różnego typu usługi. Jest to ciekawy pomysł na biznes dla masażysty lub dla istniejącej już sieci gabinetów masażu. W ramach oferty sprzedajemy: - ele...
Lokalizacja: Ropczyce
Szczegóły ogłoszenia
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Jestem młodą studentką - udzielam korepetycji z matematyki. Przygotowanie do egzaminów, sprawdzianów, zapowiedzianych kartkówek, matury!Nie dojeżdzam do uczniów zajęcia są w domu 4 km od Strzyżowa
Lokalizacja: Strzyżów i okolice
Szczegóły ogłoszenia
Strop filigran ELBET System
Płyty stropowa typu filigran jako alternatywa dla stropu lanego w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym.
Lokalizacja: Konieczno
Szczegóły ogłoszenia
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ BUSA DO 3,5 T
Miejsce pracy: cała Unia Europejska Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy : - Załadunek, transport i dostawa towarów - Wypełnianie listów przewozowych, druków CMR - Utrzymywanie pojazdu w dobrej kondycji i czystości Wymagania: - Komunikatywna znajomość języka angielskiego (pozwal...
Szczegóły ogłoszenia
Pracownik w Biurze Obsługi Klienta
INES Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 135 35-317 Rzeszów poszukuje pracownika do pracy w Biurze Obsługi Klienta Opis stanowiska: * bieżąca obsługa klienta * wystawianie dokumentów sprzedażowych * real...
Lokalizacja: Rzeszów
Szczegóły ogłoszenia
Traktorek-Kosiarka BERNARD LOISIRS 14,5KM B&S z koszem!
Sprzedam traktorek do koszenia trawy marki BERNARD LOISIRS BL1536RBH z silnikiem 14,5KM Briggs&Stratton I/C OHV ( modelowo to samo co Husqvarna/Partner i inne) Szerokosc koszenia ok 1m (dwa noże tnące) i wyrzut trawy bezposrednio do duzego kosza z tylu Duży kosz z tyłu obsługiwany z p...
Cena: 5 200
Lokalizacja: strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Ziemniaki Dowioze
Dowioze ziemniaki z własnego gospodarstwa Belaroza Jelly pod wskazany adres pakowane po 15 kg wybierane ręcznie. Wszystko do uzgodnienia przez tel.
Cena: 80
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Komfortowy dom do sprzedania
Dom z 2010 roku budowany w technologi szkieletowej usytuowany na działce 21 arowej,ogrodzonej z dojazdem drogą gminną asfaltową z własną studnią i kolektorami słonecznymi. Parter:salon z jadalnią i kuchnią,pokój,łazienka i kotłownia. Piętro: trzy sypialnie i łazienka. Ogrzewanie gazowe.
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Wsparcie dla studentów Płatność po wykonaniu usługi
Pomoc w pisaniu i poprawie prac zaliczeniowych,licencjackich, magisterskich, inżynierskich, podyplomowych .Pomoc w doborze tematu, bibliografii, przygotowaniu planu i konspektu pracy dyplomowej. Poprawa plagiatu JSA Oferuję interesujące warunki współpracy na przejrzystych zasadach. Płatność po real...
Szczegóły ogłoszenia
opony zimowe
sprzedam opony zimowe po 1 sezonie do opla corsy
Lokalizacja: strzyzow
Szczegóły ogłoszenia
Usługi remontowo budowlane
Witam Chętnie podejmą się prac budowlanych z zakresu: - wznoszenia budynków (fundamenty, mury, ścianki działowe), - wykonanie posadzek oraz tynków cementowo-wapiennych, - montażu płyt g-k oraz szpachlowania, - układnie płytek, Okolice Strzyżowa Tel. kontaktowy - Stanisław 511 975 773
Lokalizacja: Strzyżów, Niebylec, Czudec
Szczegóły ogłoszenia
AUTOLAWETA, Laweta, Wynajem, NOWE, Legionowo, Warszawa, Wypożyczalnia
OFERUJEMY WYNAJĘCIE AUTOLAWETY - NOWA ROCZNIK 2020 Dysponujemy flotą nowych autolawet FIAT DUCATO 2,3MJ 177KM, KAT. "B" HAK 3,0T - nowe autolawety - rocznik 2020 - wyciągarka 6t na pilota - klimatyzacja automatyczna - radio CD, USB - zestaw głośnomówiący bluetooth - tempomat - podgrzewane ...
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
Ostatnio dodane firmy
Przykładowa firma wyróżniona
Sposób na ciekawą i skuteczną reklamę Twojej firmy. Już za 23,37 zł brutto wysyłająć jednego SMS-a - przez rok promujesz własną firmę. Dodaj wyróżnioną
Szczegóły firmy
STREFA NATURY - Masaż Dietetyka Ziołolecznictwo HIT - Darmowe konsultacje!
TERAPIA ODMŁADZAJĄCA TERAPIA MODELUJĄCA SYLWETKĘ TERAPIA ANTYCELLULITOWA TERAPIA PRZECIWBÓLOWA MASAŻE LECZNICZE masaż leczniczy całościowy masaż leczniczy kręgosłupa masaż leczniczy wybranego stawu (np. bark) masaż leczniczy dłoni lub stóp masaż leczniczy kręgosłupa bańką chińską drenaż limfatyczny kończyny górnej drenaż limfatyczny kończyny dolnej masaż z użyciem Aquavibronu naświetlanie lampą s...
Szczegóły firmy
Firma Handlowa sport4u
Firma "SPORT4U" powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby rynku lokalnego. Zajmujemy się importem i sprzedażą art. sportowych, turystycznych, obuwia, odzieży i galanterii, w ofercie posiadamy również art. rodzimych producentów takich jak 4F czy SPOKEY. Skupiamy się przede wszystkim na jakości oferowanych produktów, jednak staramy się łączyć jakość z niewygórowaną ceną. Sprzedawane przez nas pr...
Szczegóły firmy
Teren-Bruk/ Układanie kostki brukowej
Teren-Bruk świadczy usługi mini koparką oraz układania kostki brukowej, obrzeży, krawężników. Wykonamy dla Ciebie: - Podjazdy - Wjazdy - Tarasy - Ścieżki, alejki - Schody itp. Potrzebujesz profesjonalnej firmy, która wykona kompleksowe roboty brukarskie? Zapraszamy do kontaktu z nami! ZA DARMO wycenimy nasze usługi i doradzimy najlepsze rozwiązania dla Ciebie. ___________________________...
Szczegóły firmy
Kraty pomostowe, nierdzewne,stopnie schodowe
Od 2000 r. firma Sakostal prowadzi działalność handlową w zakresie zaopatrzenia, doradztwa technicznego i dostaw krat pomostowych, stopni schodowych, podestów stalowych. Oferujemy m.in : - kraty zgrzewane - kraty pomostowe prasowane (wciskane) - kraty kartonowe - kraty żaluzjowe - kraty security mesh - kraty off-shore - kraty do ruchu kołowego - kraty regałowe - kraty nacinane - serrated...
Szczegóły firmy
Rolmat Rzeszów - Rolety dzień i noc Rzeszów
Rolmat to sklep oferujący wysokiej jakości rolety rzymskie oraz moskitiery plisowane. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc podczas doboru produktu. Wysoka jakość materiałów a także szczegółowe wykonanie to gwarancja zadowolenia. Szczegółowe informacje na temat oferty można uzyskać na stronie internetowej. Nie czekaj i zamów już dziś! Atrakcyjne ceny czekają na ciebie!
Szczegóły firmy
Menu
 

 
Aktualności
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Strona ładna, potrzebna, ale chyba niezbyt często aktualizowana...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Wyniki Lotto
Ciekawy przepis
Korki z pomidorów i ogórków
25 dag pomidorów, 2 ogórki, cebula, 2 łyżki oliwy, 2 łyżeczki octu, sól, pieprz mielony, pół pęczka naci pietruszki do dekoracji Ogórki, pom...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
październik, 2020
pnwtśrczptsbnd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij