Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Firma Handlowa sport4u
Firma "SPORT4U" powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby rynku lokalnego. Zajmujemy się importem i sprzedażą art. sportowych, turystycznych, obuwia, odzieży i galanterii, w ofercie posiadamy również art. rodzimych producentów takich jak 4F czy SPOKEY. Skupiamy się przede wszystkim na jakości oferowanych produktów, jednak staramy się łączyć jakość z niewygórowaną ceną. Sprzedawane przez nas pr...
Szczegóły firmy
Kategorie wiadomości: · Społeczne · Gospodarcze · Sportowe · Policyjne · Kulturalne · Polityczne

Dodaj artykuł

Płacimy za artykuły! Zobacz warunki współpracy! Zostań dziennikarzem strzyzowiak.pl!

Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie - po nowe kwalifikacje jedziemy za granicę!

W poprzednim artykule pisałem o dwóch szkolnych inicjatywach, przygotowujących uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie do kreatywnej działalności w dorosłym życiu. Kolejna inicjatywa, o której warto wspomnieć, skłania uczniów ZST do zdobywania nowych kwalifikacji nie tylko w szkole, ale i poza jej murami, a nawet poza granicami kraju. Poniżej prezentuję zaczerpnięte ze strony internetowej ZST w Strzyżowie informacje na temat realizacji projektu, umożliwiającego naszej młodzieży zdobycie nowych kwalifikacji w ramach praktyk zagranicznych w Niemczech.

Zespół szkół technicznych Strzyżów

Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie złożył w  2012 do Agencji Narodowej w Warszawie wniosek o realizację projektu mobilności IVT  pod nazwą „Aktywizacja Zawodowa Uczniów ZST w Strzyżowie Szansą na Sukces" w ramach programu Leonardo da Vinci.

 

Program Leonardo da Vinci jest częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie" , który wspiera działania w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego, promuje mobilność pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Ma na celu zwiększanie przejrzystości i uznawalności kwalifikacji zawodowych w krajach europejskich.

 

W wyniku selekcji nasz wniosek w maju 2012r. został zakwalifikowany na listę rezerwową, a następnie w październiku ubiegłego roku przewidziany do dofinansowania w ramach projektu systemowego p.t.: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Nasz projekt przewiduje zorganizowanie i przeprowadzenie w 2013 r. czterotygodniowych praktyk w niemieckich przedsiębiorstwach w Lipsku. Na zagraniczne praktyki wyjedzie terminie od 17 maja 2013 do 13 czerwca 2013 r. 30 uczniów z III klas Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie kształcących się w następujących kierunkach:
- technik mechanik,
- technik pojazdów samochodowych,
- technik handlowiec,
- technik ekonomista.
Na miejscu z uczniami będą obecni opiekunowie, których zadaniem będzie monitorowanie przebiegu praktyk, pomoc w adaptacji w międzykulturowym środowisku i opieka nad uczniami.

 

Główne cele projektu :
- zdobycie doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku przez uczestników projektu,
- nabycie kwalifikacji, kluczowych dla możliwości uzyskania przyszłego zatrudnienia,
- nabycie nowej wiedzy teoretycznej i praktycznej,
- wzmocnienie, wysoko cenionej przez pracodawców umiejętności posługiwania się językiem obcym,
- wzmocnienie pewności siebie uczestników, pozwalającej na swobodne poruszanie się nie tylko na regionalnym, ale i na europejskim rynku pracy,
- podniesienie na wyższy poziom kształcenia zawodowego,
- wzbogacenie oferty szkoły oraz jej prestiżu w środowisku lokalnym;
- poszerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów kraju partnerskiego (Niemcy)

 

Projekt wystartował 1 stycznia 2013r, a jego zakończenie przewidziane jest na 31 grudnia 2013r.

Podmioty uczestniczące w projekcie to:
- Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie,
- Europa Haus ,
- OPS Netzwerk GmbH ,
- uczniowie ZST w Strzyżowie,
- przedsiębiorstwa niemieckie .

 

Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w intensywnym kursie języka niemieckiego zawodowego. W czasie zajęć kulturowych zapoznali się z tradycjami i kulturą Niemiec. Odbyli także zajęcia z pedagogiem.

 

Wszystkie wydatki związane z organizacją praktyki zostaną sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej Projekt jest odpowiedzią na potrzebę właściwego przygotowania młodzieży do podjęcia aktywności zawodowej i powiązania kształcenia zawodowego z potrzebami rynku pracy. Nasza szkoła zdając sobie sprawę, że  pełni ważną rolę w procesie przygotowania młodzieży do podejmowania działań związanych z pierwszą pracą zawodową, chce realizując projekt odpowiednio przygotować uczniów do podjęcia aktywności zawodowej oraz przygotować młodych techników do podejmowania zadań w różnych warunkach ekonomicznych  i społecznych.

 

W związku z przygotowaniami do realizacji opisanych wcześniej praktyk, delegacja naszej szkoły w składzie: Adam Witek – dyrektor szkoły, Marzena Kmieć – koordynator projektu, Barbara Ruszała – specjalista do spraw rozliczeniowo – finansowych, odwiedzili
w dniach 11 – 13 marca br. siedzibę Europa Haus w Lipsku - Partnera naszej Szkoły.

 

Europa Haus to stowarzyszenie na rzecz wspierania procesu integracji europejskiej, które zostało założone we wrześniu 1990 r. Obecnie działa jako powszechnie uznawana
i ceniona placówka dydaktyczna i konsultingowo-usługowa w zakresie integracji europejskiej miasta Lipska. Od roku 1992 istnieje przy Domu Europejskim w Lipsku oficjalny punkt informacyjny, obecnie pod nazwą „Europe Direkt”.

 

Założycielką jest dr Maria Peter, pracownik naukowy wydziału Komunikowania
i Mediów Uniwersytetu w Lipsku, wieloletni dyrektor Domu Europejskiego i obecnie vice prezes Zarządu Stowarzyszenia. Została ona odznaczona przez polskie władze Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za pracę na rzecz pogłębiania współpracy polsko – niemieckiej.

 

Dom Europejski w Lipsku ściśle współpracuje z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, z władzami miasta Lipska oraz organizacjami w 32 krajach Europy. Szczególnie żywe kontakty Dom Europejski utrzymuje z partnerami w Polsce. Od kwietnia 2000 roku jest partnerem dla polskich szkół i gmin przy realizacji programu szkolenia zawodowego UE w ramach programu „Leonardo da Vinci”.

 

Europa-Haus w Lipsku specjalizuje się od wielu lat w organizacji praktyk, staży, realizacji zadań i monitorowaniu przebiegu projektów UE Leonardo da Vinci dla grup polskich. Pracownicy Stowarzyszenia posiadają duże doświadczenie w zakresie realizacji programów Sokrates, Comenius, Młodzież dla Europy. Eksperci Domu Europy w Lipsku opracowują i realizują rocznie około trzystu projektów edukacyjnych Unii Europejskiej. Specjalizują się w szkoleniach różnych grup społecznych w tym: młodzieży bezrobotnej, szkolnej, studenckiej oraz kadry instruktorów zawodu, nauczycieli, samorządowców, wolontariuszy.

 

Pracownicy Stowarzyszenia Dom Europy wraz z lektorami Uniwersytetu Lipskiego przeprowadzą specjalistyczne zajęcia języka branżowego dla naszej grupy praktykantów. Stowarzyszenie prowadzi działalność wydawniczą przy współpracy z Centrum Promocji Miasta Lipska. Współpracuje z lokalnym radiem oraz telewizją saksońską.

 

Celem spotkania w siedzibie naszego Partnera było ustalenie zasad organizacji praktyk zawodowych. Dlatego też przede wszystkim omówiono: zakres wiedzy, rodzaj umiejętności jakie mają zostać nabyte podczas stażu, szczegółowy program stażu i formy jego realizacji, warunki zakwaterowania, rodzaj certyfikatów z zakresu przebiegu stażu, organizację czasu wolnego dla uczestników stażu.

 

Trzydziestoosobowa grupa praktykantów zostanie zakwaterowana wraz z dwoma opiekunami z Polski w hotelu „Blaues Palais” w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienk
 i aneksem kuchennym. Również w takich 3 i 4 osobowych grupach młodzi praktykanci będą odbywać praktykę w renomowanych przedsiębiorstwach Lipska. Na własną rękę będą się poruszać po mieście tramwajami. W tym celu na początku otrzymają bilety miesięczne. Dla przyszłych praktykantów został zaplanowany także bardzo interesujący i różnorodny program kulturalny, który umożliwi młodzieży poznanie Lipska i okolic.

 

Delegacja odwiedziła także niektóre miejsca odbywania praktyk tj.: Volkswagen Automobile, Autoverwertung Richter, Abscholz GmbH, Ajour toujours - die Leihkultur
i Mittelseen Wasserfreizeit GmbH.

 

Można więc powiedzieć, że już prawie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i ogrom żmudnej pracy przygotowawczej powoli przeistacza się w zamierzony cel. Zasłużone słowa uznania należą się w tym miejscu spiritus movens opisanej inicjatywy i zarazem koordynatorowi projektu - pani Marzenie Kmieć, nauczycielce języka niemieckiego w ZST w Strzyżowie. Zakwalifikowanej do udziału w projekcie młodzieży wypada życzyć powodzenia, owocnie spędzonego za granicą czasu, oraz szczęśliwego powrotu do domu.     Wrażeniami z pracowitego pobytu w Niemczech na pewno podzielą także z Czytelnikami.


Na podstawie strony internetowej ZST w Strzyżowie (http://www.zs-strzyzow.itl.pl)
 opracował Grzegorz WłodykaAdministrator, 22-04-2013, odsłon: 4560

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Ostatnie tematy na forum dyskusyjnym
Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: od 15-06-2020 do 19-06-2020
  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe   Rekrutacja odbędzie się w dniach od 15.06.2020r. do 19.06.2020r. w godz. 12.00-17.00      

Termin wydarzenia: od 15-03-2020 do 26-04-2020
Spływ odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2020 r. na odcinku:  Bratkówka - Frysztak - Wiśniowa –  Strzyżów 38 km. Spływ ma charakter sportowo-rekreacyjny, a jego głównym celem jest promocja kajakarstwa, zdrowego stylu życia oraz miejscowości naszego regionu położonych wzdłuż trasy spływu  jako miejsc atrakcyjnych turystycznie

Termin wydarzenia: 15-12-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 24-11-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 27-10-2019
Z przyjemnością dzielę się z wami wiadomością, że w dn. 27.10. 2019 r. Zespół "STRYKI I STRYJENKI" działający przy Domu Kultury Sokół w Strzyżowie, zajął I miejsce w kategorii zespoły śpiewacze, w XII Rzeszowskim Przeglądzie Kapel Ludowych "DO KORZENI". Jestem bardzo rad i dumny z zespołu - instruktor Jacek Wojtuń https://www.facebook.com/k...
Losowa randka
cenart 8
- kobieta

...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Działający dochodowy biznes - Salon masażu! OKAZJA
Mamy do sprzedania działający gabinet masażu w Ropczycach. Gabinet jest dochodowy, ma własną baze stałych klienów, cały czas powiększa swoją ofertę o różnego typu usługi. Jest to ciekawy pomysł na biznes dla masażysty lub dla istniejącej już sieci gabinetów masażu. W ramach oferty sprzedajemy: - ele...
Lokalizacja: Ropczyce
Szczegóły ogłoszenia
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Jestem młodą studentką - udzielam korepetycji z matematyki. Przygotowanie do egzaminów, sprawdzianów, zapowiedzianych kartkówek, matury!Nie dojeżdzam do uczniów zajęcia są w domu 4 km od Strzyżowa
Lokalizacja: Strzyżów i okolice
Szczegóły ogłoszenia
Pracownik w Biurze Obsługi Klienta
INES Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 135 35-317 Rzeszów poszukuje pracownika do pracy w Biurze Obsługi Klienta Opis stanowiska: * bieżąca obsługa klienta * wystawianie dokumentów sprzedażowych * real...
Lokalizacja: Rzeszów
Szczegóły ogłoszenia
Traktorek-Kosiarka BERNARD LOISIRS 14,5KM B&S z koszem!
Sprzedam traktorek do koszenia trawy marki BERNARD LOISIRS BL1536RBH z silnikiem 14,5KM Briggs&Stratton I/C OHV ( modelowo to samo co Husqvarna/Partner i inne) Szerokosc koszenia ok 1m (dwa noże tnące) i wyrzut trawy bezposrednio do duzego kosza z tylu Duży kosz z tyłu obsługiwany z p...
Cena: 5 200
Lokalizacja: strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Ziemniaki Dowioze
Dowioze ziemniaki z własnego gospodarstwa Belaroza Jelly pod wskazany adres pakowane po 15 kg wybierane ręcznie. Wszystko do uzgodnienia przez tel.
Cena: 80
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Komfortowy dom do sprzedania
Dom z 2010 roku budowany w technologi szkieletowej usytuowany na działce 21 arowej,ogrodzonej z dojazdem drogą gminną asfaltową z własną studnią i kolektorami słonecznymi. Parter:salon z jadalnią i kuchnią,pokój,łazienka i kotłownia. Piętro: trzy sypialnie i łazienka. Ogrzewanie gazowe.
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Wsparcie dla studentów Płatność po wykonaniu usługi
Pomoc w pisaniu i poprawie prac zaliczeniowych,licencjackich, magisterskich, inżynierskich, podyplomowych .Pomoc w doborze tematu, bibliografii, przygotowaniu planu i konspektu pracy dyplomowej. Poprawa plagiatu JSA Oferuję interesujące warunki współpracy na przejrzystych zasadach. Płatność po real...
Szczegóły ogłoszenia
opony zimowe
sprzedam opony zimowe po 1 sezonie do opla corsy
Lokalizacja: strzyzow
Szczegóły ogłoszenia
Usługi remontowo budowlane
Witam Chętnie podejmą się prac budowlanych z zakresu: - wznoszenia budynków (fundamenty, mury, ścianki działowe), - wykonanie posadzek oraz tynków cementowo-wapiennych, - montażu płyt g-k oraz szpachlowania, - układnie płytek, Okolice Strzyżowa Tel. kontaktowy - Stanisław 511 975 773
Lokalizacja: Strzyżów, Niebylec, Czudec
Szczegóły ogłoszenia
AUTOLAWETA, Laweta, Wynajem, NOWE, Legionowo, Warszawa, Wypożyczalnia
OFERUJEMY WYNAJĘCIE AUTOLAWETY - NOWA ROCZNIK 2020 Dysponujemy flotą nowych autolawet FIAT DUCATO 2,3MJ 177KM, KAT. "B" HAK 3,0T - nowe autolawety - rocznik 2020 - wyciągarka 6t na pilota - klimatyzacja automatyczna - radio CD, USB - zestaw głośnomówiący bluetooth - tempomat - podgrzewane ...
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
Kostka brukowa
Oferuję usługi w zakresie układania kostki brukowej na terenie podkarpacia. Posiadam wieloletnią praktykę i doświadczenie w wykonywanych pracach związanych z kostką. Wystawiam faktury. Konkurencyjne ceny, zapraszam do kontaktu.tel 531813011
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Usługi remontowo-budowlane
Adaptacje poddaszy, sucha zabudowa karton gipsem:sufity podwieszane, ścianki działowe. Prace murarskie, ścianki, kominy itp... Układanie paneli podłogowych, płytek( nowoczesny system poziomujący) , kamieni ozdobnych, mozaiki itp. Łazienki, kuchnie, salony, wc, schody, tarasy, balkony itp. Montaż sto...
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Ostatnio dodane firmy
Przykładowa firma wyróżniona
Sposób na ciekawą i skuteczną reklamę Twojej firmy. Już za 23,37 zł brutto wysyłająć jednego SMS-a - przez rok promujesz własną firmę. Dodaj wyróżnioną
Szczegóły firmy
STREFA NATURY - Masaż Dietetyka Ziołolecznictwo HIT - Darmowe konsultacje!
TERAPIA ODMŁADZAJĄCA TERAPIA MODELUJĄCA SYLWETKĘ TERAPIA ANTYCELLULITOWA TERAPIA PRZECIWBÓLOWA MASAŻE LECZNICZE masaż leczniczy całościowy masaż leczniczy kręgosłupa masaż leczniczy wybranego stawu (np. bark) masaż leczniczy dłoni lub stóp masaż leczniczy kręgosłupa bańką chińską drenaż limfatyczny kończyny górnej drenaż limfatyczny kończyny dolnej masaż z użyciem Aquavibronu naświetlanie lampą s...
Szczegóły firmy
Firma Handlowa sport4u
Firma "SPORT4U" powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby rynku lokalnego. Zajmujemy się importem i sprzedażą art. sportowych, turystycznych, obuwia, odzieży i galanterii, w ofercie posiadamy również art. rodzimych producentów takich jak 4F czy SPOKEY. Skupiamy się przede wszystkim na jakości oferowanych produktów, jednak staramy się łączyć jakość z niewygórowaną ceną. Sprzedawane przez nas pr...
Szczegóły firmy
Teren-Bruk/ Układanie kostki brukowej
Teren-Bruk świadczy usługi mini koparką oraz układania kostki brukowej, obrzeży, krawężników. Wykonamy dla Ciebie: - Podjazdy - Wjazdy - Tarasy - Ścieżki, alejki - Schody itp. Potrzebujesz profesjonalnej firmy, która wykona kompleksowe roboty brukarskie? Zapraszamy do kontaktu z nami! ZA DARMO wycenimy nasze usługi i doradzimy najlepsze rozwiązania dla Ciebie. ___________________________...
Szczegóły firmy
Kraty pomostowe, nierdzewne,stopnie schodowe
Od 2000 r. firma Sakostal prowadzi działalność handlową w zakresie zaopatrzenia, doradztwa technicznego i dostaw krat pomostowych, stopni schodowych, podestów stalowych. Oferujemy m.in : - kraty zgrzewane - kraty pomostowe prasowane (wciskane) - kraty kartonowe - kraty żaluzjowe - kraty security mesh - kraty off-shore - kraty do ruchu kołowego - kraty regałowe - kraty nacinane - serrated...
Szczegóły firmy
Rolmat Rzeszów - Rolety dzień i noc Rzeszów
Rolmat to sklep oferujący wysokiej jakości rolety rzymskie oraz moskitiery plisowane. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc podczas doboru produktu. Wysoka jakość materiałów a także szczegółowe wykonanie to gwarancja zadowolenia. Szczegółowe informacje na temat oferty można uzyskać na stronie internetowej. Nie czekaj i zamów już dziś! Atrakcyjne ceny czekają na ciebie!
Szczegóły firmy
Menu
 

 
Aktualności
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Strona przydatna napewno, jedyny minus za to, że aktualne wydarzenia są ściągane ze strony policji, jeśli czegoś nie ma na podka...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Wyniki Lotto
Ciekawy przepis
Sałatka meksykańska.
awokado, 2-3 pomidory, cebula, musztarda, sok z cytryny, pieprz i sól Awokado obrać, przekroić na połówki i (po usunięciu pestki) skrop...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
październik, 2020
pnwtśrczptsbnd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij