Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Przykładowa firma wyróżniona
Sposób na ciekawą i skuteczną reklamę Twojej firmy. Już za 23,37 zł brutto wysyłająć jednego SMS-a - przez rok promujesz własną firmę. Dodaj wyróżnioną
Szczegóły firmy
Kategorie wiadomości: · Społeczne · Gospodarcze · Sportowe · Policyjne · Kulturalne · Polityczne

Dodaj artykuł

Płacimy za artykuły! Zobacz warunki współpracy! Zostań dziennikarzem strzyzowiak.pl!

Przede wszystkim Podkarpacie - wywiad z europosłem Tomaszem Porębą - Artykuł sponsorowany

Koniec kadencji w Parlamencie Europejskim to czas podsumowań. Można śmiało powiedzieć, że pana działalność upłynęła pod znakiem przybliżania Europy mieszkańcom Podkarpacia. Potwierdzają to chociażby uliczne bilbordy, na których widać pana w otoczeniu kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy mieli okazje dzięki panu wyjechać na staże do Brukseli.
tporeba

Od samego początku mojej działalności w Parlamencie Europejskim podkreślałem, że zależy mi na promowaniu polskiej młodzieży w Europie. Przez całą kadencję miałem przyjemność pracować z ponad setką ambitnych, utalentowanych osób z Podkarpacia - o ich wysokich kompetencjach najlepiej świadczy fakt, że wielu z nich znalazło potem pracę w unijnych instytucjach czy na Podkarpaciu.
Chciałbym jednak podkreślić, że ostatnie lata to nie tylko staże, ale także wiele zorganizowanych lub współorganizowanych przeze mnie na Podkarpaciu konkursów dla młodzieży na temat Unii Europejskiej, konkursów patriotycznych, historycznych, językowych, zawodów sportowych w ramach których blisko 500 młodych ludzi wyjechało na kilkudniowe wycieczki do Belgii. Byłem także organizatorem turniejów piłkarskich, w tym -co mnie niezmiernie cieszy - bardzo popularnego wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego Dzikich Drużyn z Podkarpacia, w którym wzięło udział ponad 2 tysiące młodych ludzi. Ponadto młodzież z Mielca, Jarosławia i Przemyśla brała udział w turniejach piłkarskich w Brukseli, gdzie grała ze swoimi rówieśnikami z tamtejszego klubu piłkarskiego Anderlecht. Wiele satysfakcji dało mi również umożliwienie wyjazdu do Belgii kilku trenerom z podkarpackich klubów na staże trenerskie w Standard Liège, gdzie mieli szansę na zbieranie doświadczeń dotyczących metod pracy w zachodnim klubie.

Ale stawia pan nie tylko na młodych. Do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego zapraszał pan nie tylko ich. Co starał się pan przez to osiągnąć?

Należymy do Unii Europejskiej i poprzez te zaproszenia chciałem przybliżyć mieszkańcom Podkarpacia znaczenie członkostwa w unijnych strukturach - jak funkcjonują instytucje UE, w jaki sposób zapadają decyzje, które mają wpływ na nasze codzienne życie. To tu rozstrzygają się takie sprawy jak unijny budżet czy dopłaty dla polskich rolników. Trzeba także podkreślić, że większość prawa stanowionego przez polski parlament pochodzi właśnie z Brukseli. Warto wiedzieć, na czym polegają mechanizmy funkcjonowania unijnych instytucji, bo dzięki temu łatwiej jest zabiegać o nasze interesy.

Promocja Europy wśród mieszkańców regionu to tylko jedna strona pana działalności. Podczas mijającej kadencji starał się pan także przybliżać Podkarpacie Europie, czego przykładem była choćby wystawa malarstwa Beksińskiego. Co jeszcze udało się osiągnąć w tym zakresie?

Jednym z głównych celów mojej pracy w PE była promocja Podkarpacia za granicą. Oprócz wspomnianej już wystawy prac Zdzisława Beksińskiego zorganizowałem także m.in. degustację podkarpackich win i potraw regionalnych czy wystawę o Polakach z Podkarpacia, w tym m.in. rodzinie Ulmów, którzy oddali życie ratując Żydów podczas II wojny światowej. Zależało mi nie tylko na pokazaniu naszego regionu przez pryzmat sztuki, kultury czy znakomitej żywności, ale także poprzez heroizm jego mieszkańców. Ważne były również konferencje poświęcone budowie szlaku Via Carpathia i utworzeniu strategii makroregionalnej dla regionu Karpat, które wskazywały na strategiczne położenie Podkarpacia i potrzebę podjęcia działań na rzecz zintensyfikowania jego rozwoju.
 
- A czy w samym Parlamencie Europejskim jest możliwość o podkarpackie interesy? O co konkretnie zabiegał pan podczas mijającej kadencji?  
 
Oczywiście. Wywodzę się z kolejarskiej rodziny, dlatego też rozumiem ogromne znaczenie infrastruktury transportowej dla rozwoju regionu. Udało się obronić przed likwidacją linię kolejową Dębica-Mielec-Ocice - powstał również już plan modernizacji tej linii. Dla Podkarpacia ogromnym bodźcem byłby rozwój infrastruktury. Z mojej inicjatywy udało się złożyć w październiku 2013 roku poprawkę wpisującą całą trasę Via Carpathia (w tym jej podkarpacki odcinek, czyli S-19) do sieci głównych dróg europejskich. Zabrakło, niestety, wsparcia ze strony rządu Donalda Tuska.
W kontekście dostępności komunikacyjnej chciałbym również wspomnieć o programie Move on Green, który udało mi się sprowadzić na Podkarpacie - jest to unijny projekt, którego głównym celem jest rozwój infrastruktury transportowej na obszarach peryferyjnych. Move on Green umożliwia wymianę doświadczeń między różnymi regionami UE, co pomaga podkarpackim samorządom.

Niedawno Komisja Europejska podjęła decyzję o wznowieniu certyfikacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Co to oznacza dla Podkarpacia?

Bardzo się cieszę, że po wielu miesiącach starań i licznych spotkaniach z przedstawicielami Komisji Europejskiej, które podejmowałem wspólnie z nowymi władzami województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem, możemy z radością powiedzieć: było warto. Podkarpacie nie straci środków w wysokości 841 mln zł. Dystrybucja funduszy była poważnie zagrożona przez ubiegłoroczną aferę korupcyjną w naszym województwie. Od blisko roku wielokrotnie interweniowałem w tej sprawie w Komisji Europejskiej i to przyniosło sukces. Unijne fundusze nie wrócą do Brukseli, ale zostaną na Podkarpaciu, gdzie wierzę, że zostaną dobrze spożytkowane. Teraz należy je przekazać wszystkim beneficjentom tak, aby mogli jak najszybciej rozpocząć zaplanowane inwestycje.

Bardzo istotny problem stanowią nowe unijne przepisy, które ograniczają poziom zawartości substancji smolistych w wędlinach. To poważny cios w polskich producentów. Czy istnieje jeszcze szansa na zmianę niekorzystnych przepisów?

Od kilku miesięcy wraz z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Komitecie Obrony Wędlin Tradycyjnie Wędzonych walczymy o możliwość produkcji wędlin według tradycyjnych polskich receptur. Rozporządzenie Komisji Europejskiej, które ma wejść w życie we wrześniu bieżącego roku znacznie obniża zawartość substancji smolistych w wędlinach, a nałożone przez KE limity są nie do spełnienia dla wielu zakładów. W tej sprawie spotkałem się z unijnym komisarzem ds. zdrowia i ochrony konsumentów Tonio Borgiem, który zapewnił, że Komisja Europejska jest gotowa przysłać do Polski specjalny zespół techniczny w celu pomocy polskim przedsiębiorcom. Warunkiem jest jednak inicjatywa polskiego rządu. Niestety, mimo licznych apeli kierowanych przez Komitet i przeze mnie rząd Donalda Tuska nadal nie wystąpił do Komisji Europejskiej.

O co ewentualnie pan będzie walczył, jeśli w zbliżających się wyborach ponownie zdobędzie pan mandat europosła?

Jeśli mieszkańcy Podkarpacia ponownie obdarzą mnie swoim zaufaniem chciałbym kontynuować prace na rzecz wspomnianej już strategii makroregionalnej dla Karpat a więc programu ukierunkowanego na uruchomienie specjalnych funduszy dla regionu Karpat, do którego przecież Podkarpacie należy jak również ponowić starania o budowę szlaku Via Carpathia. Chciałbym także dalej rozwijać system staży dla podkarpackiej młodzieży oraz podejmować kolejne działania na rzecz promocji Podkarpacia w Brukseli.

 

 

 

 

Materiał wyemitowany jako artykuł sponsorowany.Administrator, 07-05-2014, odsłon: 1208

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Ostatnie tematy na forum dyskusyjnym
Najbliższe wydarzenia
Termin wydarzenia: od 15-06-2020 do 19-06-2020
  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe   Rekrutacja odbędzie się w dniach od 15.06.2020r. do 19.06.2020r. w godz. 12.00-17.00      

Termin wydarzenia: od 15-03-2020 do 26-04-2020
Spływ odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2020 r. na odcinku:  Bratkówka - Frysztak - Wiśniowa –  Strzyżów 38 km. Spływ ma charakter sportowo-rekreacyjny, a jego głównym celem jest promocja kajakarstwa, zdrowego stylu życia oraz miejscowości naszego regionu położonych wzdłuż trasy spływu  jako miejsc atrakcyjnych turystycznie

Termin wydarzenia: 15-12-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 24-11-2019
Zapraszamy serdecznie!

Termin wydarzenia: 27-10-2019
Z przyjemnością dzielę się z wami wiadomością, że w dn. 27.10. 2019 r. Zespół "STRYKI I STRYJENKI" działający przy Domu Kultury Sokół w Strzyżowie, zajął I miejsce w kategorii zespoły śpiewacze, w XII Rzeszowskim Przeglądzie Kapel Ludowych "DO KORZENI". Jestem bardzo rad i dumny z zespołu - instruktor Jacek Wojtuń https://www.facebook.com/k...
Losowa randka
cenart 8
- kobieta

...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Działający dochodowy biznes - Salon masażu! OKAZJA
Mamy do sprzedania działający gabinet masażu w Ropczycach. Gabinet jest dochodowy, ma własną baze stałych klienów, cały czas powiększa swoją ofertę o różnego typu usługi. Jest to ciekawy pomysł na biznes dla masażysty lub dla istniejącej już sieci gabinetów masażu. W ramach oferty sprzedajemy: - ele...
Lokalizacja: Ropczyce
Szczegóły ogłoszenia
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Jestem młodą studentką - udzielam korepetycji z matematyki. Przygotowanie do egzaminów, sprawdzianów, zapowiedzianych kartkówek, matury!Nie dojeżdzam do uczniów zajęcia są w domu 4 km od Strzyżowa
Lokalizacja: Strzyżów i okolice
Szczegóły ogłoszenia
Strop filigran ELBET System
Płyty stropowa typu filigran jako alternatywa dla stropu lanego w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym.
Lokalizacja: Konieczno
Szczegóły ogłoszenia
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ BUSA DO 3,5 T
Miejsce pracy: cała Unia Europejska Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy : - Załadunek, transport i dostawa towarów - Wypełnianie listów przewozowych, druków CMR - Utrzymywanie pojazdu w dobrej kondycji i czystości Wymagania: - Komunikatywna znajomość języka angielskiego (pozwal...
Szczegóły ogłoszenia
Pracownik w Biurze Obsługi Klienta
INES Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 135 35-317 Rzeszów poszukuje pracownika do pracy w Biurze Obsługi Klienta Opis stanowiska: * bieżąca obsługa klienta * wystawianie dokumentów sprzedażowych * real...
Lokalizacja: Rzeszów
Szczegóły ogłoszenia
Traktorek-Kosiarka BERNARD LOISIRS 14,5KM B&S z koszem!
Sprzedam traktorek do koszenia trawy marki BERNARD LOISIRS BL1536RBH z silnikiem 14,5KM Briggs&Stratton I/C OHV ( modelowo to samo co Husqvarna/Partner i inne) Szerokosc koszenia ok 1m (dwa noże tnące) i wyrzut trawy bezposrednio do duzego kosza z tylu Duży kosz z tyłu obsługiwany z p...
Cena: 5 200
Lokalizacja: strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Ziemniaki Dowioze
Dowioze ziemniaki z własnego gospodarstwa Belaroza Jelly pod wskazany adres pakowane po 15 kg wybierane ręcznie. Wszystko do uzgodnienia przez tel.
Cena: 80
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Komfortowy dom do sprzedania
Dom z 2010 roku budowany w technologi szkieletowej usytuowany na działce 21 arowej,ogrodzonej z dojazdem drogą gminną asfaltową z własną studnią i kolektorami słonecznymi. Parter:salon z jadalnią i kuchnią,pokój,łazienka i kotłownia. Piętro: trzy sypialnie i łazienka. Ogrzewanie gazowe.
Lokalizacja: Strzyżów
Szczegóły ogłoszenia
Wsparcie dla studentów Płatność po wykonaniu usługi
Pomoc w pisaniu i poprawie prac zaliczeniowych,licencjackich, magisterskich, inżynierskich, podyplomowych .Pomoc w doborze tematu, bibliografii, przygotowaniu planu i konspektu pracy dyplomowej. Poprawa plagiatu JSA Oferuję interesujące warunki współpracy na przejrzystych zasadach. Płatność po real...
Szczegóły ogłoszenia
opony zimowe
sprzedam opony zimowe po 1 sezonie do opla corsy
Lokalizacja: strzyzow
Szczegóły ogłoszenia
Usługi remontowo budowlane
Witam Chętnie podejmą się prac budowlanych z zakresu: - wznoszenia budynków (fundamenty, mury, ścianki działowe), - wykonanie posadzek oraz tynków cementowo-wapiennych, - montażu płyt g-k oraz szpachlowania, - układnie płytek, Okolice Strzyżowa Tel. kontaktowy - Stanisław 511 975 773
Lokalizacja: Strzyżów, Niebylec, Czudec
Szczegóły ogłoszenia
AUTOLAWETA, Laweta, Wynajem, NOWE, Legionowo, Warszawa, Wypożyczalnia
OFERUJEMY WYNAJĘCIE AUTOLAWETY - NOWA ROCZNIK 2020 Dysponujemy flotą nowych autolawet FIAT DUCATO 2,3MJ 177KM, KAT. "B" HAK 3,0T - nowe autolawety - rocznik 2020 - wyciągarka 6t na pilota - klimatyzacja automatyczna - radio CD, USB - zestaw głośnomówiący bluetooth - tempomat - podgrzewane ...
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
Ostatnio dodane firmy
Przykładowa firma wyróżniona
Sposób na ciekawą i skuteczną reklamę Twojej firmy. Już za 23,37 zł brutto wysyłająć jednego SMS-a - przez rok promujesz własną firmę. Dodaj wyróżnioną
Szczegóły firmy
STREFA NATURY - Masaż Dietetyka Ziołolecznictwo HIT - Darmowe konsultacje!
TERAPIA ODMŁADZAJĄCA TERAPIA MODELUJĄCA SYLWETKĘ TERAPIA ANTYCELLULITOWA TERAPIA PRZECIWBÓLOWA MASAŻE LECZNICZE masaż leczniczy całościowy masaż leczniczy kręgosłupa masaż leczniczy wybranego stawu (np. bark) masaż leczniczy dłoni lub stóp masaż leczniczy kręgosłupa bańką chińską drenaż limfatyczny kończyny górnej drenaż limfatyczny kończyny dolnej masaż z użyciem Aquavibronu naświetlanie lampą s...
Szczegóły firmy
Firma Handlowa sport4u
Firma "SPORT4U" powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby rynku lokalnego. Zajmujemy się importem i sprzedażą art. sportowych, turystycznych, obuwia, odzieży i galanterii, w ofercie posiadamy również art. rodzimych producentów takich jak 4F czy SPOKEY. Skupiamy się przede wszystkim na jakości oferowanych produktów, jednak staramy się łączyć jakość z niewygórowaną ceną. Sprzedawane przez nas pr...
Szczegóły firmy
Teren-Bruk/ Układanie kostki brukowej
Teren-Bruk świadczy usługi mini koparką oraz układania kostki brukowej, obrzeży, krawężników. Wykonamy dla Ciebie: - Podjazdy - Wjazdy - Tarasy - Ścieżki, alejki - Schody itp. Potrzebujesz profesjonalnej firmy, która wykona kompleksowe roboty brukarskie? Zapraszamy do kontaktu z nami! ZA DARMO wycenimy nasze usługi i doradzimy najlepsze rozwiązania dla Ciebie. ___________________________...
Szczegóły firmy
Kraty pomostowe, nierdzewne,stopnie schodowe
Od 2000 r. firma Sakostal prowadzi działalność handlową w zakresie zaopatrzenia, doradztwa technicznego i dostaw krat pomostowych, stopni schodowych, podestów stalowych. Oferujemy m.in : - kraty zgrzewane - kraty pomostowe prasowane (wciskane) - kraty kartonowe - kraty żaluzjowe - kraty security mesh - kraty off-shore - kraty do ruchu kołowego - kraty regałowe - kraty nacinane - serrated...
Szczegóły firmy
Rolmat Rzeszów - Rolety dzień i noc Rzeszów
Rolmat to sklep oferujący wysokiej jakości rolety rzymskie oraz moskitiery plisowane. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc podczas doboru produktu. Wysoka jakość materiałów a także szczegółowe wykonanie to gwarancja zadowolenia. Szczegółowe informacje na temat oferty można uzyskać na stronie internetowej. Nie czekaj i zamów już dziś! Atrakcyjne ceny czekają na ciebie!
Szczegóły firmy
Menu
 

 
Aktualności
Informacje
Sonda
Czy podwyżki za opłaty za wywóz śmieci w Gminie Strzyżów są zasadne?
Tak koszty są duże ale sporo też kosztuje ich przetworzenie
Tak wszystko teraz drożeje
Tak ale nie w takiej wysokości - inne gminy mają niższe stawki
Nie jest zasadna!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Strona ładna, potrzebna, ale chyba niezbyt często aktualizowana...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Wyniki Lotto
Ciekawy przepis
Sałatka indyjska
100 g. długoziarnistego ryżu, 100 g. czerwonej fasoli z puszki, mała cebula, kostka rosołowa, strąk czerwonej papryki (świeżej lub konserwowej ), 50 ...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
październik, 2020
pnwtśrczptsbnd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij