Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Rozmówki o Twoim Miejscu Zamieszkania > Gmina Strzyżów
Nowy temat · Odpowiedz
UPADEK
re_krut
25-09-2017, 19:50:55
[ cytuj ]

Już dziś zapraszamy sympatyków Strzyżowa i okolic do czytania felietonów z cyklu: "UPADEK SOKOŁA".

W zapowiedzi nastepujace tematy:

- Do czego prowadzi zazdrość i brak szacunku do pracy poprzedników i historii "Sokoła".
- Komu i za co w DK "Sokół", czyli pupile i "nongraci".
- Dokąd po fatalne porady i tematy intryg człapie codziennie pan dyr.
- Komu zależy na zniszczeniu naszego "Sokoła".
- "Przyjażń" za płotem, czyli "Aster" niechciany.
- Wizje i majaki pseudokulturalne Pb
- Centrum "Gościniec" - dawniej i dziś.
- Dlaczego młodzież odeszła ze strzyżowskiego Domu Kultury.
- Zgadnij, kim jest Pablos Buki na facebooku (od dzisiaj Paweł Bu)
- Współpraca DK "Sokół" z Wiejskimi Domami Kultury, Domami Ludowymi i Domami Strażaka.
- Gdzie się podziały zespoły artystyczne, koła zainteresowań i kluby dyskusyjne z DK "Sokół"?
- "Zosia Samosia", czyli brak narad i konsultacji pracowniczych w DK "Sokół".
- "Kulturalnie" wyklęci z "Sokoła"- lista ofiar.
- Petycja pracownikow DK "Sokół", (również tych zwolnionych) i działaczy kultury do Burmistrza i Rady Kultury MiG Strzyżów, w sprawie reformy lokalnej Kultury.

Felietony bedą ukazywać się w przypadkowej kolejności, po zebraniu rzetelnych informacji na dany temat.

Natomiast na koniec roku przedstawimy Państwu zbiór najlepszych komentarzy zamieszczonych w "Strzyzowiaku", dotyczących spraw Kultury w naszym regionie.
Planujemy też założenie w 2018r. stowarzyszenia skupionego wokół Strzyżowiaka i DK "Sokół (w nowej formie). W jego skład wejdą niezależne osoby z powiatu strzyżowskiego i nie tylko.

Cieszy nas fakt, że również w "Wadze i Miecz" pojawiły się osoby, które mają dosyć małomiasteczkowej obłudy i kłamstwa.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu miłosników kultury.
Tel.698640185
e-mail: strzyzow@spoko.pl

Pozdrawiamy wszystkich cieplutko w niedzielę :)
C.D.N.

re_krut
26-09-2017, 09:49:29
[ cytuj ]
Niecierpliwych lokalnych patriotów pragniemy uspokoić, że trwa żmudne zbieranie materialów- informacji do kolejnych wpisów na forum z cyklu UPADEK "SOKOŁA".
Po konsultacji z prawnikiem, zdajemy sobie sprawe, dokąd może zaprowadzić nas ta batalia o kulturę. Odkładamy więc już dziś środki finansowe z naszych skromnych pensji na godz "W".
Zapewniamy czytelników tego poczytnego forum, że wszystkie informacje podane w "Strzyżowiaku" są prawdziwe.
Jak to dobrze, że byli i obecni pracownicy "Sokoła" oraz animatorzy i miłosnicy kultury, przerwali milczenie i postanowili udzielać informacji w powyższym temacie i w razie koniecznosci zaświadczyć gdzie trzeba.
Na koniec serdeczna prośba do Magistratu i naszych Burmistrzów. Wiemy, że pomyłki się zdarzaja, ale naprawdę- ten wybór był najgorszym z możliwych.
Zapewniamy, że w naszym środowisku jest wielu miłosników kultury, mogacych z powodzeniem pełnić zaszczytną funkcję dyrektora Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie.
Pana Pawła Bukałę bardzo prosimy o honorowe odejście ze stanowiska.
C.D.N.

Sprawdzona wiadomośc z ostatniej chwili... Uwaga pracownicy DK i uczestnicy kultury. Kamer w "Sokole" ma być więcej ;)
gekon
27-09-2017, 08:31:52
[ cytuj ]
Ani "SOKOŁA" ani kultury. Nie ma już nic. Pamiętam czasy Festiwalu teatrów lalek głosnych na całą Polskę. Imprezy organizowane przez miasto, powiat, to na stadionie to na muszli pod DK. Ciekawe koncerty. Kilka lat temu był HIP-HOP Day. A co teraz jest? G...o!!!. Teraz tylko na ludową nutę, aż do znudzenia. A można by tak wykorzystać wiele ciekawych pomysłów. Boguchwała przy Nas to miasto pełne rozrywek.
Pozdrwiam wszystkich buntowników i życzę Wam powodzenia.
pompeje
27-09-2017, 17:51:44
[ cytuj ]
Jak tak dalej pójdzie to ludzie ze Strzyżowa zaczną prosić o azyl w Aleppo. I tylko przewodnicząca RM wyluzowana....w godzinach pracy razem z kadrową biega w majtkach po basenie pomagając dzieciom Serafitek. Czy mi tylkoi się wydaje, że jakiś czas temu z zebami rzuciłą siędo jednego z ratowników, który zagadał z dziewczynką w wodzie, zarzucając mu prowadzenie lekcji? Miasto prywatne, basen prywatny, DK prywatny. Czasy porównywalne z pożarem miasta.
re_krut
30-09-2017, 19:44:49
[ cytuj ]
"WIKTORY" W DOMU KULTURY "SOKÓŁ".
Czy ktoś nie posiada wiadomości, jakie będą dalsze losy budynku "Sokoła", bo pracownicy DK i Gminy nie mają wiedzy w tym temacie. Nie wiadomo więc: czy zostawią "Sokoła" w spokoju, wyburzą, sprzedadzą czarny dąb, na którym jest posadowiony, wymyślą nowa lokalizację... ???
A tak niedawno dyrektor wizjoner, biegał po korytarzach z rulonami planów i agitował pracowników za wyburzeniem DK i z zapałem przestawiał ściany na papierze. Jeszcze niedawno pytał zasłużonego instruktora i nauczyciela muzyki pana Darka Szlachtę o lokalizacje studia nagrań, sali prób, a potem szybko się Go pozbył. Zadziwiające jest, że w jego miejsce zatrudnił na cały etat muzyczkę, grającą jedynie na saxie. A akustyk Dominik Cynar też pracuje na 1/2 etatu. O co tu chodzi?
Jak się mówi w kuluarach obecnie pan dyr P.B. układa misterny plan pozbycia się ostatniego instruktora DK- choreografa, muzyka i byłego nauczyciela- pana Jacka Wojtunia. Ale chyba tym razem trafiła kosa na kamień. Warto wspomnieć, że obaj panowie, byli zatrudnieni w DK na 1/2 etatu. Wstyd panie dyr.!!!
Warto wspomnieć, że obaj panowie interweniowali kilkakrotnie u pana dyr. w sprawie beznadziejnej sytuacji w kulturze i przedstawili konkretne rozwiązania zażegnania kryzysu i poszerzenia oferty kulturalnej dla środowiska MiG, głównie dla młodzieży. Za pomysłowość już zostali "wynagrodzeni".
Pacownicy "Sokola" (oprócz 3 pupili z sekretariatu) mowią zgodnie: On wykończy Dom Kultury.
Wiemy, że dziś w UMiG Strzyżów odbyło się posiedzenie Komisji d/s Kultury. Nie wiemy tylko czego dotyczyło, ale się dowiemy... Liczymy na pomoc komisji w rozwikłaniu problemu :)
Wiemy natomiast, że w komisji zasiada radny z PSL-u i konserwator w DK "Sokół" pan Wiktor R.
Niedawno, na wernisażu w DK, pan W.R. otrzymał od swego dyrektora nagrodę- prezent za przykręcenie kilku żarówek oświetlających obrazy. Parodia! Przecież zrobił to w ramach swojej pracy i obowiazków w DK. Zresztą powinien zrobić to już dawno, a nie przed emeryturą.
Żałosne panie dyr.!!!
C.D.N.

P.S. Pozdrawiamy łowcę hejtów;)
re_krut
04-10-2017, 20:07:56
[ cytuj ]
HA, HA, HA :)
Uspakajam wszystkich przejętych losem strzyżowskiej kultury, a konkretnie muzyki. Nie martwcie się, nowo zatrudniona muzyczka w Domu Kultury "Sokół" już uczy się gry na pianinie... Szykuje się w "Sokole" niezła ekipa.
Nadmieniam, że mój kolega szuka spokojnej pracy i gra biegle na grzebieniu oraz na liściu. ;)
Geniusz
04-10-2017, 20:10:36
[ cytuj ]
Niemożliwe! To znaczy, że na akordeonie też nie gra? To na czym ona zagra podczas biesiad i spotkań tak często organizowanych w sokole?
Może ja się tu zatrudnie, "Wlazł kotek na płotek" już umiem grać! :D
szekspirek1
06-10-2017, 23:06:26
[ cytuj ]

Do dyr. DK "Sokół" P.B.

Jak to jest możliwe, że mając w sekretariacie osobę z wykształceniem wyższym polonistycznym, odsunął Ją pan ze stanowiska, zastępując 2 osobami niewykształconymi. Wystarczy poczytać artykuły (wypociny) z wernisaży i innych imprez, zamieszczanych na Facebooku i stronie internetowej DK „Sokół”. To doprawdy żałosne.
Dlaczego pozbawił Pan też strzyżowskie Studio Piosenki wieloletniego akompaniatora?
A to dopiero ledwie pół roku pana rządów.

Geniusz
08-10-2017, 19:28:57
[ cytuj ]
"ASTER" ZA PŁOTEM
Różne rzeczy widziałem podczas mojego długiego i bujnego życia, ale pewnym widokiem musze sie z Wami podzielic.

Swego czasu , chyba w sierpniu , gościł w Strzyzowie Zespoł Ludowy „Polonez” Wielkiej Brytani.

Wystepy na placu Domu Kultury byly bardzo piękne. Było wesoło i przyjaźnie. Po koncercie wszystkie zespoly zostaly zaproszone na skwerek pod namioty przy Centrum „Gosciniec”. Wszystkie z wyjatkiem jednego- Grupy Śpiewaczej "Aster", wywodzacej sie ze strzyżowskiego Koła Emerytow „Przyjaźn”, która od lat wspólpracowala z Domem Kultury.

Cóz widać, że wraz ze zmianą dyrektora w „Sokole”, zmieniły się zasady kultury i obyczaje. Powiem, że obrazek ze spotkania biesiadnego był bardzo smutny, wręcz żenujący. A wyglądało to tak.

Pod namiotami w towarzystwie dyrektora Pawła Bukły biesiadowaly zespoły: Polonez z Wielkiej Brytani, Barwy Jesieni, Kłosowianie i Stryki i Stryjenki. A za płotu przyglądali się z niedowierzeniem imprezujacym nasi śpiewajacy seniorzy z grupy „ASTER”.

Dodam jeszcze, że miejsca za stołami zostalo bardzo dużo, A własciwien pod jednym z namiotów stał przez całą imprezę zastawiony stół, ( ok 20 miejsc) ale bez gości. Pózniej i tamto zjedzono i wypito. Na zdrowie!

Nadmieniam, że taki pokaz braku taktu i gościnności widziałem po raz pierwszy, a bywam tu i tam...

WSTYD PANIE DYREKTORZE, WIELKI WSTYD.
miodmalina
18-10-2017, 21:44:27
[ cytuj ]
Urlop derektorski.

Czy zna ktoś może metodę na to, żeby niedobry dyrektor nie wrócili już nigdy z 14-dniowego urlopu. Wymyśliłam, żeby z nadwyżki budżetowej MiG ufundować temu osobnikowi dłuższe wczasy w towarzystwie "błyskotliwej" zastępczyni, np. na księżycu. Niestety, podobno są tam już loty turystyczne- mogliby więc wrócić.
Może taniej by było wywieźć takiego kogoś na grzybobranie do lasów w Bonarówce. W końcu nie jest stąd i mógłby przypadkowo zabłądzić. Co prawda wilczego łyka już nie ma, ale za to jest urodzaj na muchomory. Na grzybach chyba sie nie zna, bo to osoba miastowa. Jest więc szansa. Mówią, że w okolicznych lasach pojawiły się wilki i żmije. To wspaniała wiadomość. Nie wiem tylko czy go rozpoznają.
No nic, bedę myśleć dalej, a narazie dobre i te 14 dni spokoju. No ale ta zastepczyni - brrr...

Pozdrawiam wszystkich, oprocz niedobrych przełożonych ;)
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy parking na rynku w Strzyżowie powinien być płatny?
Nie, to jest bezcelowe.
Tak, ale opłaty są za wysokie
Tak, w końcu jest wolne miejsce!
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Potrzebny jak najbardziej portal,lecz słabo reklamowany poza internetem,trafiłam tu przypadkiem.I oczywiście ,jak w każdym przyp...

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
ROLADA BISZKOPTOWA Z MARMOLADĄ
5 żółtek 8 dag mąki 16 dag cukru 20 dag marmolady 5 białek (piana) 2 dag cukru do posypania Dno blachy prostokątnej o 3 niskich ścianach wyłoż...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 24-09-2020 o godzinie 08:22 użytkownik WojtunJacek dodał wpis na swoim blogu: Sukces zespołu "Stryki i Stryjenki'
Ostatnie komentarze
Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
październik, 2021
pnwtśrczptsbnd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie · mihas ·
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij