Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Forum dyskusyjne > Sport
Nowy temat · Odpowiedz
Finansowanie sportu
sportfan
09-08-2013, 17:20:04
[ cytuj ]
Witam wszystkich miłośników sportu. Ostatnimi czasy zastanawiałem się jak wygląda finansowanie sportu w naszej gminie. Dosyć szybko natrafiłem na ten oto dokument : http://www.strzyzow.pl/bip/atach/3/95/3427/Uchwal_%20Nr%20XXXI.3 08.13.pdf Znalazłem w nim tylko pobieżne informacje jak np. ( w skrócie) na Stowarzyszenia sportowe w naszej gminie przyznane zostało 200 tyś złotych, tyle samo co na Kluby sportowe. Interesują mnie bardziej szczegółowe informacje, jak rozdzielone są te pieniądze pomiędzy kluby. Czy jest to uzyskanie takich informacji jest wogóle możliwe ? Jeśli nie ma takie informacje nie są dostępne dla ogółu swą prośbę kieruję do użytkownika o nicku Komuszek, ponieważ wiem, że jest Pan dosyć aktywnym radnym i ma Pan sportową przeszłość, dlatego licze na wyczerpującą odpowiedź :)
komuszek
12-08-2013, 12:45:49
[ cytuj ]
Do młodego fana sportu.

Miło mi, że doceniłeś moje zaangażowanie na tytm forum jak i pracę w roli" dość aktywnego" radnego. Postaram się, poprawiając Twoje pozyskane informacje, przekazać na podstawie zapisów budżetowych wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej, oraz ich podział na poszczególe paragrafy.

W budżecie na 2013 rok w dziale 926 Kultura Fizyczna, rozdział 92605 Zadania w zakresie kultury fizycznej, mamy pokazaną kwotę 250.000,00 zł.

Kwota ta rozbita jest na dwie odrębne dotacje celowe zapisane w dwóch paragrafach ustawy budżetowej.

W paragrafie 2360 zapisana jest kwota 50.000,00 zł jako dotacja celowa udzielona w trybie art.221 ustawy, na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom prowadzących działalność pożytku publicznego na realizację zadań własnych gminy w zakresie kultury fizycznej.W konkursie ofert rozdzielono kwotę 50 tyś. zł na cztery stowarzyszenia.

1.Strzyżowskie Towarzystwo Rozwoju Sportu 35 tys.

2.Towarzystwo na Rzecz Rehabilitacji Zdrowotnej im Prof. Chrapkiewicza 5 tys.

3.Kolarskie Stowarzyszenie Strzyżów MTB TEAM 5 tys.

4.Stowarzyszenie Idokan Polska 5 tys.Pieniądze dla klubów sportowych z miasta i gminy Strzyżow w kwocie 200.000,00 rozdzielono nie w drodze konkursu ofert, ale w trybie ustawy o sporcie.

Dotacja celowa została rozdzielona na 6 podmiotów.

1. Wisłok Strzyżów otrzymał 115 tys. zł na sekcje siatkówki i p. nożnej

2.Wysoka Strzyżowska otrzymała 24 tys.zł

3.Grodzisko otrzymało na sekcję p. nożnej 18tys.zl

4.Dobrzechów otrzymał 18 tys.zł

5.J.K.Pogórze z Glinika Zaborowskiego 15 tys.zł

6.Stowarzyszenie "Na Start" 10 tys.zł.Zapraszam do analizy danych, wysokości środków w całości. dokonanego rozdziału na poszczególne stowarzyszenia i kluby. Ja mam swoje przemyslenia ciekawi mnie czy choć w małym stopniu będą zbieżne z dyskutującymi w tym temacie. Jedna sugestia pod zastanowienie. Czy sport może być narzędziem w reku polityków?
sportfan
12-08-2013, 16:35:58
[ cytuj ]
Czy w internecie dostępny jest dokument z tymi informacjami ? Czy informacja, do której link zamieściłem w poście jest błędna czy to ja źle ją zinterpretowałem ?STRS - 35 tyś. złotych... Jeszcze dziś postaram się znaleźć szczegółowe informacje na temat wyników zawodów na szczeblu wojewódzkim ( bo wyżej nie ma co szukać ) i dokonać małego podsumowania. Oczywiście w dyscyplinach, w których odbywają się zajęcia. Póki co gotuje się we mnie, widząc jak niesprawiedliwie rozdzielane są pieniądze na sport w naszej gminie...
komuszek
12-08-2013, 19:29:39
[ cytuj ]
W uchwale budżetowej Gminy Strzyżów na rok 2013 Nr XXVI/265/13 Rady Miejskiej w Strzyżowie z dnia 31.01.2013 roku zapisane są kwoty całkowite 250 tysięcy na kulturę fizyczną, a rozbicie finansowe kwoty 50 tysięcy dotyczy tylko stowarzyszeń wybranych. Na kluby nie ma w tym dokumencie kwotowego rozdzialu przyznania dotacji.

Przy zatwierdzaniu tej uchwały nie byłem jeszcze radnym.

Nadmieniem tylko, że kluby sportowe są też stowarzyszeniami.

Dane które przekazałem są wiarygodne i jednocześnie w dobie kryzysu finansowego gminy przerazające.
sportfan
13-08-2013, 16:38:52
[ cytuj ]
Na stronie STRS-u można znaleźć informacje \"o Stowarzyszeniu\", z których wynika, że: \"celem zajęć jest doskonalenie i podnoszenie na wyższy poziom umiejętności pływackich oraz przygotowanie uczestników zajęć do udziału w zawodach sportowych organizowanych na terenie naszej gminy oraz współzawodnictwa międzyszkolnego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady.\" Brzmi pięknie, dodatkowo zamieszczona jest informacja, że aktualnie trenuje 41 uczniów. Przyglądnijmy się więc wynikom z Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady z tego roku szkolnego.

- Pierwsze co wyraźnie rzuca się w oczy to brak sztafety dziewcząt reprezentującej nasze miasto.

- Kolejna konkurencja żeńska – 50 metrów stylem motylkowym i znów w wynikach nie znajdziemy zawodniczki ze Strzyżowa.

- 50 m stylem grzbietowym – w końcu znaleźć możemy tu zawodniczki ze Strzyżowa !!! Rewelacyjne 2 miejsce w województwie, lecz bynajmniej nie jest to zawodniczka STRS-u… Druga reprezentantka Strzyżowa (55 miejsce) również nie trenuje w STRS…

- 50 m stylem klasycznym – 21 miejsce zawodniczki ze Strzyżowa ( do niedawna pływającej w klubie CSTR Strzyżów), oraz miejsce 28 – pierwszy akcent Strzyżowskiego Towarzystwa Rozwoju Sportu na tych zawodach.

- 50 m stylem dowolnym – 1 miejsce !!! Świetna robota STRS-u ? Nie, to jednak nie zawodniczka pływająca w STRS… I co więcej, reprezentantki Towarzystwa w tej konkurencji nie znajdziemy…


I można by to tłumaczyć tym, że dziewczęta nie garną się do sportu, lecz wśród chłopców wcale lepiej się nie dzieje, no ale po kolei:


- Sztafeta chłopców zajęła 20 miejsce w województwie. Jak udało mi się dowiedzieć minimum 5 z 6 chłopców nie była uczestnikami zajęć STRS. ( o 1 chłopcu wiadomości nie udało mi się zdobyć więc przyjmijmy optymistycznie, że mógł on być zawodnikiem STRS.)

- 13 miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym – zawodnik CSTR-u, tu znów nie znajdziemy ucznia trenującego w STRS.

- 50 m stylem grzbietowym – 4 i 8 miejsce w województwie – to również nie jest zasługa instruktorów sekcji pływackiej Strzyżowskiego Towarzystwa Rozwoju Sportu, lecz są to zawodnicy CSTR- u

-50 m stylem klasycznym – 9 miejsce – były zawodnik CSTR. 22 miejsce – to również nie zawodnik STRS

- 50 m stylem dowolnym – 3 reprezentantów strzyżowskich szkół podstawowych : 34, 39 i 56 miejsce, lecz żaden z nich nie uczestniczył w roku szkolnym w zajęciach STRS.
sportfan
13-08-2013, 16:40:53
[ cytuj ]
C.D.[size= 8pt; line-height: 115%; font-family: Verdana, sans-serif; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial]Gimnazjada[/size][size= 8pt; line-height: 115%; font-family: Verdana, sans-serif]W klasyfikacji szkół gimnazjalnych jest lepiej o tyle, że przynajmniej wystartowała sztafeta dziewcząt. Wywalczyły one 20 miejsce w województwie. W newsie na stronie STRS znajdujemy informacje : ”większość reprezentacji MZS, która startowała w Krośnie na co dzień trenuje w sekcji pływackiej prowadzonej przez Strzyżowskie Towarzystwo Rozwoju Sportu”. Postanowiłem dokładnie sprawdzić czy to prawda. Zacznijmy więc od rozłożenia na „czynniki pierwsze” sztafety dziewczyn. Pierwsza dziewczyna trenowała w STRS w poprzednim roku szkolnym zaledwie przez pierwsze 2 miesiące. Trzy inne nie miały żadnej styczności z STRS w roku szkolnym 2012/2013. Jedna z nich chodziła sporadycznie, a o ostatniej nie udało mi się zdobyć informacji. [/size]

Popatrzmy teraz na wyniki w startach indywidualnych dziewcząt:

- 50 m stylem dowolnym – 21 miejsce – zawodniczka CSTR, 39 miejsce – wkońcu znaleźliśmy zawodniczke STRS ! na 43 miejscu - dziewczyna nie pływająca w sekcji

- 50 m stylem grzbietowym – 27 miejsce – to 2 zawodniczka STRS !

- W konkurencji 50 m stylem klasycznym znaleźć możemy 3 reprezentantki Strzyżowa, które zajęły 10, 18 i 26 miejsce! Czy są to zawodniczki STRS ? I tak i nie, ponieważ jedna z nich( 18 miejsce) jak się dowiedziałem, trenowała w poprzednim roku szkolnym zaledwie przez 2 miesiące, pozostałe dwie dziewczyny w ogóle nie uczestniczyły w zajęciach Towarzystwa.

- W ostatniej konkurencji dziewcząt na 24 miejscu odnajdujemy zawodniczkę, biorącą udział w zajęciach STRS-u ( jak sama powiedziała: „pare razy”).


Przyglądnijmy się wynikom chłopców:
Sztafeta chłopców zajęła 16 miejsce. I tu znów rozczarowanie, ponieważ w sztafecie płynął tylko 1 zawodnik STRS. ( Wy też do tej pory myśleliście, że WIĘKSZOŚĆ to ponad 50 % ? )

- W wynikach konkurencji 50 m stylem dowolnym nazwa Strzyżów pojawią się zaledwie 2 razy. Na 56 i 68 miejscu – nie są to zawodnicy STRS-u.


- Jedyny z gimnazjalistów, który reprezentował naszą gminę w zawodach gimnazjady i należy do sekcji pływackiej Towarzystwa zajął 37 miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym

- Najlepsze miejsce wśród gimnazjalistów zajął były zawodnik sekcji pływackiej CSTR w konkurencji 50 m stylem klasycznym i jest to 7 miejsce w województwie.

- Ostatni zawodnik ze Strzyżowa startujący w zawodach gimnazjady zajął przedostatnie – 24 miejsce na 50 m stylem motylkowym i również nie znaleźlibyśmy go na zajęciach STRS-u.
sportfan
13-08-2013, 17:27:37
[ cytuj ]
Podsumowując: Biorąc pod uwagę rywalizację szkół podstawowych jak i gimnazjów oraz starty indywidualne i sztafety, uczniowie naszej gminy startowali 40 razy ( 14 w IMS i 17 W Gimnazjadzie). Zawodnicy trenujący w STRS startowali łącznie UWAGA : 11 RAZY. Prosta kalkulacja i wychodzi, że jest to zaledwie 27,5 % wszystkich startów. Pojawia się więc pytanie : Skąd informacja, która mówi, że większość uczniów na co dzień trenuje w zajęcia STRS ? I gdzie biorą się Ci 41 uczestnicy zajęć, o których mowa na stronie ? Myślę, że warto dodać, iż zajęcia są odpłatne. Kosztują 45 zł miesięcznie, a frekwencja na zajęciach jest zastraszająco niska. W poprzednich latach wiem, że to wszystko działało prężniej, że na zajęcia uczniowie przychodzili chętniej i liczniej, może to własnie byli zawodnicy STRS są nazywani na codzień trenującej w sekcji pływackiej przy Strzyżowskim Towarzystwie Rozwoju Sportu. Być może niektórzy ludzie uświadomili sobie, że można nieźle zarobić i się przy tym nie narobić - więc po co starać się o przyciągniecie do siebie dzieci i mlodzieży. Szkoda, że nie ma osoby, która kontrolowałaby działanie Stowarzyszenia, ponieważ jak widać chodzi tu o spore pieniądze, a Towarzystwo nie jest w żaden sposób rozliczane ze swojej działalności, co zresztą widać na załączonym obrazku. Tu celem nie jest już bynajmniej rozwój sportu… Może warto zastanowić się nad zmianą nazwy, np. na „ Strzyżowskie Towarzystwo Robienia Siana” – nawet skrótu nie trzeba byłoby zmieniać . Mam nadzieję że te informacje nieco przybliżą niektórym ludziom jaka jest rzeczywistość, pozwolą zastanowić się na co wydawane są nasze pieniądze i rozwiną dyskusję na ten temat. Chciałbym, aby ktoś kompetentny napisał, czy obiekty treningowe udostępniane są Towarzystwu za darmo czy odpłatnie


Ps. Przepraszam, że w takich kawalkach ale nie zmieściło się w całości.
[size= 8.0pt; line-height: 115%] [/size]
komuszek
13-08-2013, 23:31:27
[ cytuj ]
Brawo fansport, duży szacunek za włożoną pracę w poszukiwaniu danych z efektów prowadzonej działalności statutowej interesującego Ciebie STRS, a tym bardziej za wklepanie tylu informacji o sukcesach. Mam nadzieję, że poza wynikami w pływaniu zatrudnieni tam instruktorzy, trenerzy organizuja inne ciekawe imprezy sportowe, prowadzą szkolenie specjalistyczne w różnych dyscyplinach sportowych i osiagają bardziej znaczące efekty wynikowe niż sekcja plywacka. 30 tys. dotacji plus wpłaty rodziców dają szansę i okazję do wykazania się dużą inicjatywą i pomysłowościa w dzialaniu.

Wczoraj rozmawiałem z dyrektorem CSTR o jego ocenie sposobu finansowania kultury fizycznej w Strzyzowie, rozdziału środków na poszczególne stowarzyszenia i kluby. Po tej rozmowie mam ciekawe dane i przemyślenia o których postaram sie porozmawiac na komisjach Rady Miejskiej.

Dzisiaj zaś zapytalem członka komisji rewizyjnej, czy była ostatnio, w czasie mojej nieobecności w radzie kontrola rozliczająca celowość, prawidłowość, efektywność i sposób przeznaczania środków przez STRS(w 2012r. otrzymali 35tys. zł). Mówiąc z pamięci, stwierdził, że przez ostatnie 3 lata takowej nie było. Jeśli sie myli to mi sprostuje dane a ja je przekażę na tym forum.

Jeśli jednak STRS co roku wygrywał konkurs ofert, a ostatni pokonał nawet Stowarzyszenie Na Start, ktore mialo ponoć te same cele statutowe i ofertę programową to albo mylisz sie kolego w ocenie ich pracy, zawiesiłeś STRS za wysoko poprzeczkę, albo ktoś lobuje ten podmiot(zachowam dla siebie nazwisko tej osoby), lub gmina nie sprawuje odpowiednio funkcji kontrolnej.
sportfan
14-08-2013, 11:08:30
[ cytuj ]
STRS prowadzi zajęcia również z piłki nożnej i narciarstwa. Niech każdy wejdzie na ich stronę i zobaczy, jak prężnie działa Towarzystwo. Przyjrzyjmy się teraz narciarstwu. Tu znów znajdujemy informację, jakoby w sekcji trenowało 31 uczniów. Nie widać tego w galeri zdjęć na fotografiach z treningów i nie widać tego również po wynikach. Ale jak możemy spodziewać się informacji o wynikach, kiedy zawodnicy sekcji w zawodach narciarskich wystartowali TYLKO 3 razy ( a przynajmniej takie informacje możemy znaleźć na stronie www ) kolejno w 2009,2010 i 2011 roku. Dodam, iż w międzyczasie w naszym powiecie organizowane były m. in. zawody: "O Puchar Burmistrza Strzyżowa" jak również "O puchar Wójta Gminy Frysztak"- reprezentacji STRS niestety nie zaszczyciła swoja obecnością(No ale jak miałaby zaszczycić, skoro zawody "O puchar Wójta" odbywały się w Gogołowie i trzebaby tu zapłacić za autokar, jeszcze dzieciom może jakąś kiełbase zafundować...mniej pieniędzy dla nas- nie opłaca się) Prawda jest taka, że intruktorom nie opłaca się przyciągać młodzieży do sekcji. Dlaczego ? Ponieważ jeśli godzina indywidualnej lekcji w prywatnych szkółkach kosztuje w graniach 50-60 zł, to prosta kalkulacja i wychodzi, że lepiej kalkuluje im się prowadzić PRYWATNE LEKCJE. Raz na jakiś czas zorganizują oni w ramach działalności STRS zawody ( i to jeszcze najlepiej żeby nikt o nich nie wiedział, bo może akurat zawodnicy sekcji zajmą czołowe miejsca :) ), żeby nikt nie mówił, że nic się nie dzieje... No bo jak się nie dzieje ? Przecież nasi uczniowie zajęli medalowe pozycje na zawodach, w których ( jak to np. było w 2009 roku) startowało 19 zawodników !!! Ja nie mówię już o startach w Bieszczadzkiej Lidze Narciarskiej, czy Mistrzostwach Polski Amatorów, bo jest to temat abstrakcyjny. Ale wydaje mi się, że obowiązkiem jest pokazywanie się na zawodach minimum w powiecie !

A co do piłki nożnej to boli mnie wyłącznie fakt, że młodzi adepci piłki nożnej nie biorą udziału w zewnętrznych turniejach, mini ligach. Dla tak młodego chłopca wyjazd chociażby kilkanaście kilometrów na zawody to wielkie wydarzenie, piękne wspomnienie z dzieciństwa. Byłem na kilku treningach w zeszłym roku szkolnym, i frekwencja była bardzo zadawalająca. Miejmy nadzieję, że będą to przyszli zawodnicy Wisłoka Strzyżów, a może nawet większych, lepszych, bardziej znanych klubów, czego im z całego serca życzę.Ponawiam prośbę o udzielenie informacji, czy STRS płaci za korzystanie z obiektów sportowych. Jeśli to możliwe fchciałbym również, by ludzie dowiedzieli się ile STRS dostało dotacji od poczatku swojej działalności.
komuszek
14-08-2013, 12:30:51
[ cytuj ]
Jak widzisz wymieniamy sobie w pojedynkę opinie na temat rozdziału kasy podatników na sport.

Informacje które przekazałeś zmuszają mnie jako radnego, którego jednym z waznych obowiązkow jest dbałość o racjonalne wydatkowanie pieniędzy i kontrola zgodności pożytkowania dotacji na wcześniej zglaszane zadania do interwencji. Brak reakcji na pokazane uchybienia jest przyzwoleniem na marnotrawienie lub nie do końca właściwe wykorzystywanie środków.

Poproszę prezesa STRS o ustosunkowanie się do tej informacji, zdementowania zarzutów i dokonania korekt jeśli były popełnione błędy w realizacji umowy o wykonanie zleconego działania.

Wydaje mi się, że jego wizyta na komisji oświaty, przedstawienie na posiedzeniu swoich uwag, wyjaśni prawdziwość lub kłamliwość przedstawionych uwag.

Na sporcie, zdrowiu i polityce zna się wielu, więc możemy poprosić nie tylko specjalistów sportowych o wyrażanie swoich uwag i podanie wskazówek jak poprawić sytuację w sporcie, rekreacji na terenie naszego miasta i gminy.

Obecnie na brak obiektow nie możemy narzekać, Mamy jedną z lepszych infrastruktur sportowych na Podkarpaciu. Za tym jednak muszą pojść wymierne efekty w postaci wyniku sportowego, wypracowanego na bazie dzieci i młodzieży z naszych szkół. Środki na sport z budżetu gminy są jedne z najwiekszych nie tylko w województwie podkarpackim.
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy lepiej w ramach budżetu organizować w Strzyżowie:
kilka dużych wydarzeń kultularnych (imprez i koncertów)
wiele mniejszych imprez
jet mi to obojętne
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Fajna stronka. Ciekawe artykuły,interesujące ogłoszenia i zdjęcia. W sumie super.

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Sos holenderski
12 dag masła, 2 żółtka, 1/2 szklanki białego wytrawnego wina, sól, pieprz biały. W garnuszku zagotować wino z solą i pieprzem, a następ...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 16-04-2020 o godzinie 09:21 użytkownik jan25 dodał wpis na swoim blogu: Godowa moja wioska
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
lipiec, 2020
pnwtśrczptsbnd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
Reklama
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij