Dodaj ogłoszenie   Twoje konto   Napisz wiadomość   Kontakt     Zaloguj
Blogi Forum dyskusyjne Gry i rozrywka Filmy Galeria zdjęć Wzory dokumentów Przepisy kulinarne Randki ze Strzyżowa i podkarpacia Kamerki online Kalendarz Imprez firmy Strzyżów ogłoszenia Strzyżów Strona główna portalu strzyzowiak.pl
pwsy
Forum dyskusyjne

Zapraszamy wszystkich do korzystania z forum dyskusyjnego. Staramy się aby każdy użytkownik znalazł coś siebie jaki i również będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Przypominamy o konieczności stosowania się do regulaminu portalu !!!

 

Uwaga!!! Zawieszono możliwość dodawania wpisów w kategorii głównej, aby dodać wpis należy wejść w daną kategorię i tam wybrać dodaj wpis. Powodem zmiany były sugestie użytkowników!


Odpowiedz
W zwiazku z wyburzeniem strzyżowskiego "Sokoła"...
Zyznow
09-03-2017, 22:10:19
[ cytuj ]
... proponuję odciążyć miasto Strzyżów i nasze portfele.
Dom Ludowy w Żyznowie z chęcią przejmie jakąś ciekawą imprezę kulturalną. Proponujemy zorganizowac u nas np. "Przegląd Widowisk Jasełkowych", "Biesiadę po Strzyżowsku", "Konkurs Piosenki", itp.
Dom Ludowy w Żyznowie od dawna czeka na zagospodarowanie. Pan Burmistrz wraz z Radą Gminy włożył wiele serca i srodków finansowych w jego remont i na pewno poprze taką inicjatywę.
Mamy też operatywnego Sołtysa, Radę Sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną i Koło Gospodyń Wiejskich.
Damy rady.
Konfe
09-03-2017, 22:33:01
[ cytuj ]
Co to za historia z tym rozburzeniem starego i budową nowego Domu Kultury. Czy ktoś może przybliżyć ten temat? To zakrawa na jakiś żart. Wyludnione, wymarłe miasteczko buduje obiekty kultury? To jakieś jaja.
maskan
10-03-2017, 22:32:50
[ cytuj ]
Co to za historia z tym rozburzeniem starego i budową nowego Domu Kultury. Czy ktoś może przybliżyć ten temat? To zakrawa na jakiś żart. Wyludnione, wymarłe miasteczko buduje obiekty kultury? To jakieś jaja.

Już od jakiegoś czasu krąży plota, że obecny DK idzie do rozbiórki i ma zostać wybudowany nowy. Plota krążyła i krążyła, aż w końcu kilka razy na sesji Rady Miasta zostało o tym wspomniane. Właśnie przeglądam prezentację ze spotkania o rewitalizacji Strzyżowa i okolic i zadanie o nazwie Budowa, przebudowa Centrum Kultury i Sztuki w Strzyżowie zostało ujęte w programie. Realizacja przewidywana jest na lata 2018-2020 za jedyne 12000000. Gdyby ktoś miał problem ze zliczeniem zer to podpowiadam, że chodzi o 12 mln.
Jak czytam o tych wszystkich kulturalnych inwestycjach to zastanawiam się czy wciąż jesteśmy w tej samej gminie czy może na jakiejś super zielonej wyspie gdzie pieniądze rosną na drzewach. Jeśli gmina cierpni na nadmiar pieniędzy to mogę podać numer mojego konta.
Dom_Kultu
11-03-2017, 08:59:55
[ cytuj ]
Jako osoba, która była przez lata blisko DOMU KULTUY 'SOKÓŁ" w Strzyżowie
muszę coś głosno powiedzieć, a może i zaklnąć.
Na całym świecie odtwarza sie nawet ze zdjęć i rysunków canne dla tradycji i społeczeństwa obiekty. U nas przeciwnie- "wysadza się je w powietrze". Czy Dom Kultury "Sokół" nie jest wart społecznej konsultacji i poważniejszego, lepszego potraktowania.
Czy w ogóle wzieto pod uwagę pomysł przywrocenia "Sokolowi" dawnego wspaniałego wyglądu. Zachęcam do obejrzenia starych zdjeć, obrazów, rycin. Budynek Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", był dla jego mieszkańców chlubą.
Dlaczego w tej sprawie milczą historycy, pracownicy i działacze kultury.
Nieprawdą jest, że "Sokół" tonie- to nie Wenecja. Do tego bajki o katastrofie budowlanej... Taki stan rzeczy trwa od wielu lat. W momencie rozbudowy Domu Kultury, był rozpatrywany projekt wzmocnienia poprzecznymi ławami żelbetonowymi fundamentow, ale nie było jeszcze takiej potrzeby. Może więc teraz należy przeprowadzic taką operację. Chetnie dam kontakt do odpowiednich fachowców w Polsce, niekoniecznie z gminy. Przy kosztach rozbiórki i budowie nowego "CENTRUM KULTURY i SZTUKI"- za 12 mln., to kropla w morzu kosztów.
Powiem wiecej . Należy dokończyć przebudowę i adaptację Domu Kultury Sokół w Strzyżowie. 1. wzmocnić fundamenty, 2 Zainstalować windę. Wyremontować salę widowiskową. 2. zagospodarować pomieszczenia po Szkole Muzycznej, 4. Przygotować plac przy Domu Kultury na imprezy masowe. Dodam, że kiedyś na górze Domu Kultury planowane były pokoje gościnne-hotel. Pozostanie też po szkole muzycznej gotowa aula koncertowa. Więc dlaczego szukamy dziury w całym i chcemy wszystko zniszczyć, zdiablić, a niewygodnych ludzi "przegnać na cztery wiatry". Dobrze też ktos zauważył; a co z okresem, kiedy stary Dom Kultury zostanie rozebrany, a nowego jeszcze nie będzie? Spytajcie tych, co przeżyli dwukrotną rozbudowę Domu Kultury. To były czarne dni dla kultury. Zarządajmy od władz referendum w tej sprawie- tak jak robi sie to w cywilizowanym świecie. Czuję, że w Strzyżowie doszło do samowolki, wiadomo czyjej. Sorzystajmy w końcu z pomysłow światłych, oddanych kulturze mieszkańców Strzyżowa i okolic. Zostawmy uprzedzenia polityczne i ideologiczne. Na koniec powiem krótko. Jest trzeci burmistrz i dyrektor "wielkiej kultury" i co?, i nic! Serdecznie namawiam mieszkanców, do zabrania głosu w tej ważnej dla nas sprawie.
pompeje
11-03-2017, 09:56:39
[ cytuj ]
Propaganda sukcesu oraz rewolta pseudo kulturalna w wykonaniu strzyżowskiej władzy może człowieka myslacego doprowadzić do rozpaczy. Mając tę świadomość strzyżowska władza przestała już przemawiać do myślących Strzyżwian, bo nie jest w stanie w racjonalny sposób odpowiedziec na wiele pytań o nieprawidłowości, o nepotyzm, o brak pomysłu na siebie i gminę. Dlatego też strzyzowska władza przestała przemawiac do mieszczan i uchwyciła się się na siłę ostatnimi czasy mieszkańców wsi, nie odpuszczając oczywiście "krucjaty kulturlnej". Rysuje się to bardzo kwieciście, jako początek kampanii przedwyborczej. Wszystkie Wiolki i Wiolkopochodne zauwazył, że liczba koleżanek z pierwszej ławki w kosciele farnym ciagle maleje w drodze naturalnej selekcji i nalezy zacząć mątowac skład wyborczy po wsiach. Czyni się to najłatwiej w formie gier i zabaw, a to bibułkarstwo a to inne rzeźby w gów...nie, tak żeby dotrzeć do jak najliczniejszej grupy starszych, zdolnych do glosowania osób. Ale dzięki Bogu jest jeszcze czas i mam nadzieję, że on pracuje n akorzyść tych którzy mimo tego że na chama robi się im czarny PR za dwa lata będą tam gdzie powinni byc - u władzy. A wtedy animatorki po pedagogice..zajmą się tym czym powinny.
maskan
11-03-2017, 11:17:02
[ cytuj ]
A, i gdyby kultury było za mało to jeszcze dodaję to: Roboty renowacyjne i konserwatorskie przy budynku Domu Parafialnego - nadanie nowych funkcji kulturalnych, społecznych i turystycznych jako Centrum Integracji Międzykulturowej w Strzyżowie.
Stoi i niszczeje fakt, przydałoby się remont i dobry pomysł na ten budynek, ale serio?! Znowu jakieś centrum i znowu kultura?
re_krut
21-03-2017, 17:47:59
[ cytuj ]
Dlaczego Burmistrz nie przeprowadził żadnych konsultacji społecznych w sprawie rozbiorki DK Sokół i budowy nowego Centrum Kultury w Strzyżowie. Dopiero była afera z próbami powiększenia Strzyżowa, ale żadnych wnioskow nie wyciągnięto.
Dobrze, że mamy "Strzyżowiaka", to możemy się chociaż pobawić w demokrację po fakcie.
Zgroza, co się wyprawia w tym miasteczku bezprawia!
Proponuję utworzyć listę "starych" budynków do wyburzenia na terenie MiG Strzyżów. Będzie tego sporo. Najgorsze, że obiekty sakralne też znajdą się na tej liście.
Do przemyślenia...
macma
22-03-2017, 12:40:16
[ cytuj ]
Dom kultury Sokół w Strzyżowie nie jest wpisany do rejestru zabytków. A więc, niestety, ale najtańsze, najszybsze remonty robi się koparką, tak drodzy forumowicze, koparką. Tak, wiem, zaraz oburzenie, ale znam to z autopsji, remont, to tylko koparką i na pustym placu zacząc coś od nowa. I może tu trzeba się naradzić, jak najefektywniej zaprojektować budynek, żeby nawet za kilka lat był funkcjonalny. a może nawet zmienić lokalizację nowego, stare zostawić w spokoju, niech się samo zawali? Co do kosztów, jeśli unia dołoży 80-90 procent kosztów, to czemu nie skorzystać ?
Pozdrawiam forumowiczów
Sokol_Strzyzow
29-03-2017, 19:28:37
[ cytuj ]
Jeszcze tylko 3 dni głosowania!
Zachęcam serdecznie wszystkich mieszkańców regionu strzyżowskiego do udziału w sondzie.
Proszę jeszcze tylko, o zamieszczenie wiarygodnej informacji- ile kosztuje budowa nowego Centrum Kultury i Sztuki, a ile remont Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie?
Pozdrawiam wszystkich wiosennie :)
rodzic
10-10-2017, 09:49:52
[ cytuj ]
O to też fajne... ;)
Ostatnie tematy na Forum
Menu
 

 
Informacje
Sonda
Czy jesteś za połączeniem strzyżowskich instytucji kultury tj. Muzeum Samorządowego, Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w jedno?
Tak
Nie
Pogoda
Wasze opinie o NAS
Moja opinia jest taka iż można tutaj znaleźć wiele ciekawych rzeczy i do tego jeszcze za darmo!!!

Więcej
Wyszukiwane tagi
Kursy walut
 
Ciekawy przepis
Strucla z makiem
Rozczyn i ciasto:2 1/2 dag drożdży1/2 dag cukrumleko2 żółtka1 jajo7 dag cukruskórka cytrynowa50 dag mąkiok. ľ szklanki mlekasól6 ...
Więcej
Ostatnio dodany film
Skecz studnówkowy
Ostatni blog
Dnia 30-12-2015 o godzinie 14:21 użytkownik Maras135 dodał wpis na swoim blogu: Test DNA na ojcostwo w Strzyżowie. Szybko, pewnie i na miejscu! 
Ostatnie komentarze
Newsletter
Zapisz się na Newsletter

Adres e-mail:

Boks reklamowy

Szybka Reklama w strzyzowiak.pl
Natychmiastowe dodanie reklamy!
Niskie ceny, duża odlądalność, spora klikalność!
Widząc tą reklame wiesz jak będzie wyglądać twoja reklama!

Kalendarz wydarzeń
wrzesień, 2018

Organizujesz imreze, wystawę lub promocję? Dodaj wpis i wypromuj wydarzenie!

Wizytówki
· wizytówka polecenie · krawieckie ·
Reklama
ohp
Ciekawe linki
facebook strzyzowiak.pl

Gorąca linia - poinformuj Nas o zdarzeniu Napisz do nas... Wyślij

 

 


 O strzyzowiak.pl  Reklama w Strzyzowiak.pl  Prawa autorskie  Patronat medialny  Współpraca z mediami  Pomoc (FAQ)  Redakcja i kontakt     

Copyright ©2009-2014 strzyzowiak.pl,
Korzystanie z Portalu oznacza akceptacją Regulaminu portalu oraz Polityką prywatności RODO

 

Strona strzyzowiak.pl używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Zamknij